Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Auto nereaguje na otočení klíčku


nikol

Recommended Posts

Ahojky

Dneska jsem nastavoval navigaci v autě a při vytahováni nabíječky zničeho nic zhasly.všechny kontrolky(hrálo jen rádio) podotýkám neměl jsem nastartované.

Od té doby při otočení klíčku se vůbec nic neděje

(jen hraje rádio,než bude v economi modu)

Zjistil jsem že je spálená pojistka č.10 15 Amper,vyměnil,ale problém zůstal.A zjistil jsem že my nesvítí potkávací světla. Nějaká myšlenka co s tím může být? Baterka je rok nová,je přezkoušená,je ok.

Předem děkuji za info,nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman

zkoukl bych všechny pojistky ,zda se nevypálilo ještě něco. Auto točí netočí ? Jen vím že po odpojení aku se má čekat než se nastartuje ,někde to tu na foru i je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pojistky jsem prošel všechny,jednu jsem našel č.10 a dal novou. A žádná změna. Jsem s toho jelen,ještě jsem neměl problém a všude kde to šlo,tak jsem šířil jakou že mám chloubu a ,našla se jedna moucha. Teď to opravit a jede se dál,zítra potřebuji do Blanska(malá má taneční soutěž)

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli to chápu správně, tak stav je takový, že nic nejde. Kontrolky nesvítí, startér netočí motorem.

Pak bych kouknul na velkou 30A pojistku v motorovém prostoru ( MF 7 - přívod napětí na spínač zapalování ) , případně, je li za ní napětí ( není li upadlý, povolený přívod na pojistku ) , dále bych mrknul na ukostření baterie. Pokud toto je v pořádku, mělo by se při startování objevit na kontaktu spínací cívky startéru napětí. Pokud tam je, musí to motorem točit, jinak je vadný startér ( nebo spojovací drát mezi baterií a startérem - ale to by nemělo vliv na kontrolky atd ).

Teoreticky by taky mohl být někde zkrat, který by mohl zmíněnou pojistku likvidovat, to by se hledalo hůř. Ale pak by samozřejmě nebylo napětí tam, kde jsem výše uvedl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsou všechny pojistky OK, tak bych zkusil na chvíli (10 - 15min) odpojit akumulátor. Po zapojení aku minutku, dvě počkat, potom otočit klíček do polohy kdy se rozsvítí všechny kontrolky, počkat cca minutu a pak zkusit nastartovat. Pokud se situace nezlepší tak jedině dia a pak se uvidí. Jenom dotaz, jak to bylo s tou nabíječkou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem vytahoval nabíječku s navigace ( zásuvka u řidiče) tak jsem sní lehce pootočil a koukám že mi zhasla kontrolka na navigaci. Tak jsem ji schoval do pouzdra a chtěl jsem nastartovat a hle nic se neďeje. A pak nastalo hledání problému,našel jsem spálenou pojistku č. 10 (neví někdo co ta pojistka znamená) vyměnil ji a problém přetrvává.

Tak a babo raď :bojim

Našťesti jsem sehnal Peugeota 307 benzín,tak budu věrný.:D doufám že to bude jen nějaká blbost, ale i tak díky za aktivitu.:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je myšlena pojistka v pojistkách uvnitř vozu, tak by měla být ( překvapivě ) pro zásuvku zadní ( dle \"jak na to\" - je možné, že byly změny, pro přední by to měla být F7 ). Z pojistky

F10 to vede na MF5 ( v motorovém prostoru - 70A ) z F7 na MF7 ( přes spínač zapalování ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VIN- VF33HRHYB82651999

A v motorovém prostoru nemám 70 A pojistku,nejvyšší je 40 A

Omlouvám se za zpoždění A jen taková myšlenka,pár lidí mi řeklo že to může být alternátor,Ale já jsem nebil při tom výpadku nastrtovaný,tak by se to projevilo už dopředu ne?

Díky

[upravil dne 12/10/2013 21:58 od nikol]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemáš 70A ? viz . příloha ( pokud se mi ji podařilo vložit. )

Měly by tam být dvě, druhá na posilovač.

Myšlenka alternátor není od věci, pak ovšem by to asi znamenalo přímý zkrat kabelu od baterie a to by bylo poznat při odpojení ( mohutné zajiskření, pokud by baterie ještě žila ) a nehrálo by radio.

post-33065-14109633657348_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem vytahoval nabíječku s navigace ( zásuvka u řidiče) tak jsem sní lehce pootočil a koukám že mi zhasla kontrolka na navigaci. Tak jsem ji schoval do pouzdra a chtěl jsem nastartovat a hle nic se neďeje. A pak nastalo hledání problému,našel jsem spálenou pojistku č. 10 (neví někdo co ta pojistka znamená) vyměnil ji a problém přetrvává.

Tak a babo raď :bojim

Našťesti jsem sehnal Peugeota 307 benzín,tak budu věrný.:D doufám že to bude jen nějaká blbost, ale i tak díky za aktivitu.:mrk

Keď si pootočil so zásuvkou neskratoval si niečo? Skús to pootočiť späť, po prípade sa pozrieť pod zásuvku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky, tak auto máme doma. Teď jsem ho přivezl. Chyba byla v plošném spoji v BSI. Zároveň jsem si nechal vyměnit patice v předních světlech.

A na řadu ještě přišlo ABS, nové čidlo na zadním kole,ale v Peugeotu mi řekly že se musí vyměnit svazek atd,že to bude asi tím. Samo že za mnoho peněz. Tak ABS je už ok,byl to svazek.

Automechanik zaslouží pochvalu,ale reklama se tu nemůže,tak nic.:D Děkuji a snad to někomu pomůže :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...