Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P407 2.0 HDI 135k po 220 tis. km - nejčastější závady a jak nenaletět při koupi.


koblih69

Recommended Posts

Když jsem kupoval svou 407 z německa,měla 160 tis.km,ted mám 235 tis.km.Nejdražší oprava byla hned po nákupu a to výměna displeje a ta stála 7000 i s prací. Pak přišly spodní čepy ve 170 tis a druhý ve 192 tis.km,kus s prací 2500,-kč, výměna předních kotouču taky ve 190 tis. za 2500,-Kč , rozvody ve 200 tis za 6500,- Kč, nové zadní tlumiče ve 203 tis za 3400,-Kč s prací a nakonec výměna klapek klimy za 6000,-Kč ve 222 tis.km.

Spojka ve 235 tis.km je původní ,neklouže. Fap regeneruje myslím každých 500-700 km ,nikde kapka rzi.Interiér každý týden vysáván, ručně myté vodou z okapu( nejlepší měkká voda co znám ).Tankuji Maxx Motion od OMV .Garážované.

Za mě je 407 je slušná a nemůžu si na ni stěžovat.Je pravda,že většinu jízd mám po dálnici a auto tolik netrpí,ale nemám obavy si jí klidně nechat do 300 tis.km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

při koupi auta a myslím tím hlavně ojetého-je to ve větší míře o štěstí........čím víc elektroniky-tím dříve se něco podělá..........auto může vypadat líbivě,ale.........spíš by to chtělo přidat pár tipů na ty \"poctivé\" autobazary.........jeden bych měl-andy auto..........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
Guest Chozeluizskuner

Doufám že nebude vadit můj příspěvek. Fotky jsou pořízené při nájezdu 233tis KM (až na volat. Ten je focenej při 217tis)

Jedná se o rv: 2005

Rozebru spíše interier v kůži, jelikož ostatní už tu krásně nastínil Kobllih:super

Na své KM je kůže v celkem parádním stavu. Jediná vada na kráse kůže je sedák řidičovo sedačky. (fotku najdete níže) Nevim zda je zapříčiněno kalhotama s s výstupky, ale je drobet odřená. Druhou vadou na kráse je zadní opěrka, kde minulej majitel zapoměl při sklápění opěráků sklopit bazmek na pásy, a kůži protrhl (nenafoceno, jelikož nemá co dočinění s najetýma KM)

Nedávno jsem viděl inzerát se stejnou kůží, nájezdem 180tis KM, a sedák řidiče byl v totožném stavu, ne li horším. Boční lem na řidičovo sedáku je také maličko pomačkanej (Foto níže) Ale nenese stopy natržení, ani jiné deformace.

Dále jsem vyfotil pedály. Ty vypadají, jak vypadají. Vyfoceno pouze pro info.

Pak je tu kožený volant, který měl na fotce najeto 217tis. Nebál bych se říct, že jeho stav je 99%. Na první pohled vypadá jako nový. Z blízka je vidět u jednoho sešití maličké podření kůže (ani ne pul cm) díky mojemu stylu řízení.

Mrzí mě, že nemám vyfocenou řadičku, ale stříbrnej díl z vrchu je podřen od prstýnků, a kůže na řadičce je maličko osahaná. Nic velkého.

Na závěr bych rád řekl, že v bazarech je k vidění hodně krásných 407, ale při pohledu na interier maji najeto nejméně jednou tolik, co prodejce píše v inzerátu. Nejde mi do hlavy, proč moje auto s 230tis KM má volant top stav, a jiné bazarové auto má volant při 130tis sešoupanej pomalu na železo, a sedačky roztrhané natolik, že se bojíte sednout, aby se kůže nepřetrhla...

Další fotky kůže jsou ZDE

[upravil dne 29/10/13 17:39 od Chozeluizskuner]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No super, moc pěkný, hodilo by se mi něco podobnýho i pro 605...

To je přesně druh auta, na které nemá smysl cokoliv takového psát, protože kousek v původním zachovalém stavu už dávno na trhu prakticky neexistuje. To bych mohl podobným způsobem popsat i o něco novější 806, ale je to úplně stejně zbytečné, zájemce akorát přijde na to, že kupovat nemá smysl nic, že na něj všude čeká větší nebo menší průser.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
při koupi auta a myslím tím hlavně ojetého-je to ve větší míře o štěstí........čím víc elektroniky-tím dříve se něco podělá..........auto může vypadat líbivě,ale.........spíš by to chtělo přidat pár tipů na ty \"poctivé\" autobazary.........jeden bych měl-andy auto..........

Hmmm... já zas Andy raději ne. Po 3 návštěvách byl z modelu 2008 najednou 2005, neprodávaj bouraný a vidím křivá haubna a zalakovaný gumy kolem blatníku... je to o štěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, ja Vam nevim. Ja mam auto asi necely rok, moc jsem teda zatim nenajel, jen necelych 20 tisic, ale pri koupi auta jsem obesel spoustu nasich autobazaru, protoze jsem chtel userit penize a cas pri prihlasovani s dovozem, ale doslova jsem se zdesil, jak se u nas podvadi s kilometry. Mel jsem pred tim Passat 1.9 naftu (jeste ho mam) a nalital jsem s tim pres 350 tisic kilometru a nebojim se koupit auto s vetsim poctem km, ale s tou podminkou, ze ten pocet km SKUTECNE ZNAM!!.A to se mi u nas bohuzel nepovedlo. Falsovane servisni knizky, evidentni podvody a spousta projetych km po autobazarech a ztrata casu. Takze jsem se rozhodl si dovezt auto z Nemecka. 136 tisic km...rok 2006. Pretaceni km je v Nemecku trestny cin... jeste jsem uhadal slevu, nechal si to zeservisovat, i s pulrocni garanci, koupil prevozni znacky a za 2 tydny po technicke jsem uz jezdil. Je to trocha papirovani, ale doporucuji to kazdemu. Usetrite penize, zklamani a hlavne nervy, kdyz Vas auto nekde necha. Mam veskerou hitorii oprav i s ucty a auto mam v perfektnim stavu. Za tech 20 tisic jsem musel dolivat kapalinu do posilovace rizeni....menit jeden cep...diky chlapi za rady, je to asi nemoc vsech 407 cek a jeho vymena me vysla v Anglii okolo 1500 korun :D jaka krasa oproti Passatu...ted jsem malem nechal menit skoro vsechno v rizeni, protoze auto tahlo doleva jako blazen i kdyz sbihavost po zmereni byla OK. Problem....penumatika. Neuveritelne, ale je to tak. Po prehozeni gum je to OK. Upgradoval jsem RT3, aktivoval par obrazovek pres PP2000 a odstranil vibraci ve sklapejicich zrcatkach. Auto je hodne citlive na dobre nabitou baterku a diky konstrukci cerpadla nafty je taky citlive na tesnost privodu paliva, takze se obcas stane, ze start motoru je takovy \"neochotny\". Ale jinak zatim maximalni spokojenost. Zitra s autem jedu domu z Anglie pres Pariz asi 2000 km....tak mi drzte palce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar borci, napodobne, ako par nestastnikov, co som tu zachytil, som novy a mam problem, u ktoreho netusim, kde zacat s riesenim. Podotykam, ak ma viete vystrelit na prislusny link, budem rad, nechcem spamovat v neprislusnej teme. Na tachaci mam cca 190 tis. /2.0 hdi 2008/, podla precitanych tem ale mam dojem, ze bol stoceny, pre priklad, spojku som menil pri pisanych 150tis, dvojhmotny odisiel, nechal ma na pumpe, klapky klimy klasika, spolujazdcove som uz menil, teraz odisla na mojej strane atd...

Teraz mam ale problem s posilovacom riadenia /elektro/, ktory sa tu uz riesil velakrat, obcas ma nechal na parkovisku, raz na kruhaci, ale nakopol sa. Pred dvomi dnami som to tu obcumol, dolial kvapalinu, vycistil konektory a nakopol sa bez problemov, trvalo mu to vsak iba dva dni a to, co nasledovalo ma vykolajilo, neviem, co s tym.

Par sekund po zlyhani posilovaca sa po sebe ozvali hlasky ESP fault, Speed controll fault, rozsvietila sa ikona engine, motor sa vypol a fajront. Po znovunastartovani som sa dokolisal /samozrejme bez posilovaca/ na flek na parkovisku pred barakom a vymalovane...

Tak ma napada...nebude to problem riadiacej jednotky ? A ak ano, mohla sposobovat aj vypadky toho serva ?

Za kazdu radu, ci link na prislusnu temu velmi pekne dakujem, musim sa niekde odrazit, na diag sa nedostanem, leda na plosine :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 2 měsíce později...

Zdravím pánové. Jsem tady nově, tak prosím trochu shovívavosti, pokud jsme se netrefil do tématu nebo podobně.

Předně bych chtěl velice poděkovat autorovi tohoto topicu, jeho návod mi celkem dost pomohl při výběru 407. Dnes si pro ni jdu do bazaru tady v Brně. Co jsem stihl při projížďce vyzkoušet, tak vše se mi celkem líbí, až na dvě věci.

První jsou vzpěry v kufru, kufr nedrží a zavírá se, tady by podle mě měla stačit výměna těchto vzpěr.

Druhým problémem je topení. Jak už jsem tady pročetl pár témat, asi to bude klapka. Dělá to teda to, že při nejvyšší intenzitě foukání to začne v palubovce klepat (plast plast), takže to bude asi ono, nebo je možno něco jiného?

Díky za odpověď, jinak je to combi sw z roku 2005, klima automat dvouzóna.

Měli byste případně link na video na youtube na sundání palubovky a výměnu té klapky? Díky předem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Důležitá je zeména dlouhá projížďka s tím, že se musíš auto potrápit plným plynem do táhlého kopce. Tady se ti pak nejvíce projeví vstřikovače a související....

Vzpěry kufru nejsou častým problémem 407, ale přirozeně se už problémy objevují. Zhoršují se při nízkých teplotách, přípdaně pokud někdo například vytlumí zadní dveře nebo do nich umístí repro a ty jsou pak těžké. Řešením je výměna pístnic, což je triviální oprava. Nicméně doporučuju spoíš nějakou kvalitnější značku abys nemusel výměnu brzy opakovat.

Co se týká palubky tak se domnívám, že video neexistuje. Já mám nějaký návod sepsaný a můžu ho poslat mailem. Každopádně si nejsem zrovna jistým, že porucha klapky by souvisela s vysokými otáčkami ventilátoru. To bude mít možná jinou příčinu ( je tam neco zapadlé a pod. )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc.

Celkem si mě potěšil, že to nemusím být ta klapka. Je pravda, že příčina vypadá jinak. Klepe to, jako kdyby nějaká plastová vrtule do něčeho narážela, a to jen na nejrychlejších 2 polohách, v nižší poloze jen občas v zatáčce zaklape.

A ještě jeden dotázek, nefunguje rádio. Přehrává teda CD, ale FM vůbec, jen šumí. Nebývá to nějaká obvyklá závada? Vytáhl jsem ho a anténa je připojená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...