Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P407 2.0 HDI 135k po 220 tis. km - nejčastější závady a jak nenaletět při koupi.


koblih69

Recommended Posts

  • O 2 týdny později...

Zdravim pani ja som kupil 407 sw 1,6 hdi zatial velmi spokojny 2007 rok pri kupe 182 000 km teraz 197 000 kupil som ho za 3500e lebo dlho stalo asi rok a bolo velmi zanedbane par skrabancov na karoserii a trocha doskrabany interier asi prevazal neco velke predosli majtel ma neodradilo motor isiel pekne akurat trhal motor v mestskej premavke dost nepravidelne docital som sa o egr tak som ho skusil zaslepit a parada uzivam si auto ktore perfektne sedi na ceste sice 1,6 neni extra silny ale mne to uplne staci podla mna to ma vinikajuci tah na svoj objem taktiez mi stale kuri klapka samozrejme. bola zima tak nech kuri ale s pribudajucimi teplotami to musim uz poriesit zatial som na nom menil rozvody to som nechcel nechat na nahodu a turbo v domneni ze je pricinou trhania neva aspon viem ze turbo snad da aspon na nejaku dobu pokoj menil som aj zadne svetla lebo boli prasknute a objimky zhnite jedno nove stoji 130 e tak si ich vazte :D zohnal som obe za 100 z druhej ruky na naprave zatial nepocut ziadne zvuky akurat to zadne okno no u mmna to robi kryt vrchneho brzdoveho svetla dal som naň aj silikon no stale buchoce vyskusam aj tu pasku na okno to ma nenapadlo inac podla mna vyborne auto predpokladam ze pokial nebudem zanedbavat udrzbu a zbytocne ho humplovat odmeni sa rokmi velmi luxusnej jazdy :) ked je nieco naprd zvecsa je to odraz majtela a jeho starostlivosti o auto treba mu dat co pyta a ono sa zato odmeni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Zdravím , poprosím o radu zda do toho jít nebo ne ( jsem z SK proto SK spz ) 

https://www.autobazar.eu/peugeot-407-20-hdi-inclusive-fap-a-t-id10285850.html

nebo raději toto

https://www.autobazar.eu/peugeot-407-20-hdi-st-confort-a-t-id10327201.html

peugeota budu mít poprve

 

díky za rady

Upraveno uživatelem Davka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

tohle je klasika. Uplně stejně opotřebenou řadičku tam má manželka také.

Najeto asi 203000

A doporučuju prostříknout zámek u řidiče.

Já jsem takhle nedávno dojel do Plzně a protože mi nefungovala zrovna dálka tak už jsem neodjel. Respektivě neotevřel zámek...

Po prostříknutí už to šlo a nakonec zprovoznil i tu dálku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

takze to zneuziju tady😉

Jsem v podstate rozhodnut ze se vratim k P407.

Jednu jsem mel. Druhou ma manzelka a treti ted koupil svagr.

Ten teda slapl docela vedle a zprovozneni ho nejaky peniz stalo.

Zhruba tusim co me ceka jen mam par dotazu.

Co automat v P407 jak na tom je?

Po kolika se meni olej a na kolik to vyjde?

Kdyz odejde cely je to velka rana do financi?

Ono jich asi moc na vrakarnach asi nebude?

Narazil jsem na jeden zajimavy inzerat ale ten zase ma poskozenou prevodovku. Je tam pry dira a tece z ni olej.

To se asi musi koupit cela "nova"?

Jak k tomu muze dojit? Neni to spis dozvuk nejake nehody?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na všechny otázky ti sice odpovědět nedokážu, ale aspoň něco zkusím.. 

Automat v P407 není zlý, ale záleží jak se k tomu předchozí majitel choval (což samozřejmě tak nějak platí u všeho..)

Olej doporučuji měnit po 15 tisících a co se ceny týče, záleží kde to budeš dělat.. U tohoto motoru si to člověk udělá celkem hravě sám, jen to chce mít možnost auto aspoň trochu zvednout aby pod něj dostal kýbl.. Olej jinak nestojí moc a samotná výměna je hned, já na to bohužel nemám zázemí, takže to i s olejem a filtrem dávám mechanikovi kterej mi to za +- 300 vymění 

Ze všech motorů co se do 407 dává je tento asi nejlépe sehnatelný. Cenově ti musí poradit někdo jiný, to jsem já neřešil (ikdyž stačí se mrknout na inzerční stránky)

Auto s "děravou" převodovkou bych určitě nebral, ale to je na tobě.. Já si se svým autem koneckonců taky užil dost a stále užívám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kluci dik. Ale fakt se ptam spise na ten automat 🙂 olej v motoru si menim vzdy sam i na brambore. Na ni se to doporucuje menit v prevodovce co 60k a vychazi to zhruba na 12k. Takze to je tak jednou za tri roky. Ja se hlavne bojim ze kdyz se treba casem ukaze ze je na vymenu ze budu mit problem sehnat jetou nekde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...