Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P407 2.0 HDI 135k po 220 tis. km - nejčastější závady a jak nenaletět při koupi.


koblih69

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...
  • O 3 týdny později...

Tam je prostě problém ta práce, asi neexistuje servisák kterej by to rád dělal :) 

Nechci dělat reklamu, ale ja kupoval na https://www.carsshop.cz/nahradni-dily-na-auta/nahradni-dily-peugeot/ a maximální spokojenost, celkem už jsme tam brali dvě spojky na Peugeoty. Ověřují i přes VIN, celkem rychlé dodání a díly jsou kvalitní

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

tak opet zneuziju tema 🙂
Je to teda uz delsi doba ale porad mi to vrta hlavou a nedava moc smysl.

Pred necelyma dvema roky jsem kupoval komplet nove obuti Barum.
Ted v kvetnu jsem delal STK. Dela mi to vzdy znamy v jednom servisu. Ja jen privezu a o nic nestaram.
Tentokrat mi ale volal ze vepredu jsou total sjete gumy az na draty....
Jestli tam jen pro to stk muze hodit nejake nahradni gumy - platil jsem je a mam je tam...
Kdyz koukam na zadni napravu tam ty gumy nejsou vubec sjety. Je mozny ze by spatna geometrie nebo neco na predni naprave mohlo zpusobit tenhle jev?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě pokud je rozhozená geometrie tak ometeš gumy za chvilku( 1500 -xxxx km). 407 pokud si to pamatuju nemá Mcpherson nápravu takže tam je to na seřizování složitější. Určitě než budeš obouvat nové pneu nechat udělat geometrii. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

no tak jo predni cepy total KO.

Ted uz mam nastesti novy ,ale dalsi dotaz. Asi si tohle tema privlastnim😉
Minuly rok kdyz jsem na tomhle aute nechaval plnit klimu tak do tydne byl opet nefunkcni.
Nakonec jsem s timhle autem jezdil ja a ja mam radeji otevrena okynka.
Ale letos s tim bude jezdit spis manzelka takze klima bude nutnost.
 

Kdyz jsem pak reklamoval to plneni tak pry je dira - pokud si to dobre pamatuju - v chladici?
Neni to blbost? A oprava je zhruba za 7-8000?
Kdyz jsem koukal na cenu tak to roste od 1500 tak do 3500 u druhovyroby. Plus prace , plus plneni klimy. Ale to mi porad vychazi tak do 5000?
Nebo proc by to melo byt tak relativne drahe?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protoze oni ti ten chladic v te zakazce neprodaji za 1500-3500 ale za 3000-7000Kc. Jestli to chces mit levnejsi, leda ze by jsi si ten chladic koupil a udelal to sam. 

A v servise to pak nechal jen naplnit. 

 

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 jenom doplním, že když si to budeš dělat sám a nejsi v tom zběhlý, může se stát, že v servisu naplní a po týdnu to bude zase prázdné..., kdežto když to bude dělat servis, zaplatíš jen jedno plnění klimatizace...

neber to špatně, ale u staršího auta je chlazení posádky hodně drahá záležitost--jako jednou chladič, pak kompresor, pak potrubí a hadice a furt platíš hledání závady a plnění systému..., a to nepíšu o elektro poruchách :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, HonzaC2 napsal:

Protoze oni ti ten chladic v te zakazce neprodaji za 1500-3500 ale za 3000-7000Kc. Jestli to chces mit levnejsi, leda ze by jsi si ten chladic koupil a udelal to sam. 

A v servise to pak nechal jen naplnit. 

 

Ja som to absolvoval pred týdňom.......nový chladič 60 éčiek....výmena somodomo......naplnenie v servise 65 éčiek. "Starý" chladič vydržal 2 roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na C4 GP kterou mám doteď jsem měnil tak minimálně 5 let nazpět a zatím teda drží. Dával jsem Nissens. Loni jsem to samé dával i na P308. Jediné úskalí mi vždy přijde, že se nebude chtít pustit spodní trubka z toho chladiče. Tam je to tou hliníkovou korozí pěkně zapečené.

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no asi jo. Já mu sice občas vozím svoje díly ,ale je mi to trochu blbý.
Když mi povídal ,že jsou ty čepy drahý tak za takovou cenu jsem je ani na svem eshopu nenašel.
Dal mi ji teda dle svých slov levněji...ale stejně.
Mě na té klimě sralo hlavně to ,že otestují těsnost soustavy a když to uteče tak abych si to platil znova

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis klimy jsem též absolvoval asi čtyři roky dozadu. Nejdříve náplň, prý to předtím vakuují, aby se kdyžtak našla díra. Přístroj řekl OK, ale po týdnu náplň pryč. Jel jsem do servisu, kde mi řekli, že ty "plničky" v pneuservisech jsou nastaveny tak, že by musela být díra jak malíček, aby to nevyšlo, prý kvůli výdělku, no nevím no. Chladič 5k, výměna a náplň celkem 6,5k, spoko, za 3 dny hotovo. Vydrželo to dva roky, ajaj. Loni jsem to nějak přes léto přežil bez ní, ale letos to bude jiné - jak tu jeden kolega píše, ženská nadává, tak to nechci poslouchat :) A taky si rád prdelku zchladím...

Vlastní díly, také jsem kdysi řešil s jedním servismanem. Rovnou mi řekl, že musí platit nájem apod. a že pokud přivezu svoje díly, tak 600/hod. Akceptoval jsem, ale od té doby je mi ale vození vlastních dílů poněkud blbé.

Nový servisman (před technickou) byl úplně v poho na díly. Prý buď si to koupím sám a přinesu, nebo to nakoupí on, no problem. Když vím co, tak to klidně koupím z oblíbeného eshopu dopředu, pokud se obávám, že bych to netrefil, tak je to jistější u něj.

 

Plzeň. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

chladič jsem dělal u SRPa na Košutce. Rychlost, práci odvedli dobře, ale nepokecal jsem si :). Auto tam převezme "kravaťák" a do dílny se člověk nedostane, aby třeba popsal nějaké známé chyby auta, které je nemusí zajímat, atd. Dostupnost tramvají super.

Dobré zkušenosti máme s p. Lízalem z Chlumu, mnoho kolegů z firmy tam jezdí. Dobrá domluva, díly nejlépe od něj, mnoho spokojených zákazníků, tak je tam někdy plno (hlavně před dovolenýma).

Nyní jezdím na Roudnou do Luční ulice. Je to tam takové zastrčené, ale pán má klid na práci, byl jsem spokojen a mám to kousek pěšky. Zákazníků má také dost.


Upraveno uživatelem pavelu96
Necituj přímo předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

neporadi nekdo co mam nalit do posilovace?

Mel jsem doma napln ale ted ji nemuzu najit...holt manzelka uklizela 🙂
Tak koukam kde to maji obratem a v Kelly mi to nabizi 

LIQUI MOLY Top Tec ATF 1200

a nebo Ravenol E-PSF Fluid ale ten neni skladem.
A nebo jsem koukal v Alze 

a tam maji RAVENOL Hydraulik PSF Fluid?

Upraveno uživatelem rhinos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...