Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Spojkový pedál -spojka


Guest Paolo

Recommended Posts

Zdravím a měl bych dotaz na vás zkušenější s provozováním P- 405 1,6 benzin.Stává se mě ,že při vyšlápnutí spojkového pedálu v něm zalupe a zustane ,,ležet ,,ve vyšlápnutém stavu na podlaze.Po zastavení a vrácení pedálu rukou do normální polohy pedál s koncovkou lanka jako by zaskočil a lze pokračovat v jízdě.(nestává se to při káždám vyškápnutí spojky ,ale třeba 1x po 80 - 100km.)Prosím ,v čem je problém?? Ve spojkovém ložisku??A nevíte kolik stojí cca oprava?? Děkuji za Vaše postřehy a rady.Paolo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

No až se ti to zase zasekne, tak se podívej na spojkové táhlo (je na pravé straně motoru pod baterkou a vzduchovým filtrem a stačí odělat vzduchový filtr) jestli táhlo napíná lanko a nic kolem nedrhne (kabely a tak), pak je jen zadrhutý lanko (někdy stačí nastříkat do bowdenu WD40 jindy se musí lanko vyměnit, lanko stojí v Elitu určitě do 1000kč) nebo se může zasekávat pedál či uchycení lanka o pedál (oprava je většinou o šikovnosti). Pokud je lanko volné a zasekává se páka spojky je to uvnitř a rozebrání/složení spojky stojí kolem 3000 a víc a pak se vyplatí spíš vyměnit celou spojku (cca 3000 - 5000 za materiál podle typu spojky). :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paolo,todle snad ani nečti,je to na stopro tím plastovým čudlem co je spojený lanko s pedálem.Nedávno sem to vyřešil že sem ty nožičky na kovové pojistce zmáčknul víc k sobě,zasunul lanko a je to OK.Musel sem vyndat pedál.

Máš to spravený napiš jak si to zmáknul!

[upravil dne 22.9.05 uulik]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: uulik

Paolo,todle snad ani nečti,je to na stopro tím plastovým čudlem co je spojený lanko s pedálem.Nedávno sem to vyřešil že sem ty nožičky na kovové pojistce zmáčknul víc k sobě,zasunul lanko a je to OK.Musel sem vyndat pedál.

Máš to spravený napiš jak si to zmáknul!

[upravil dne 22.9.05 uulik]

Nejdříve bych chtěl upřimně všem poděkovat za odpovědi.Byla nám vyměněna plastová koncovku lanka a ještě nám vymněnily pružinu.Musíme zaklepat ,,?uky,?uk\'\'zatím po výměně je vše OK.Dali jsme to do servisu a cena material + práce byla 640,-.Vím ,že někomu se to bude zdát zbytečné dávat do servisu ,ale když nemáte doma garáž ,nářadí a potřebný grif tak hold se nedá nic dělat.;):

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: uulik

Já to dělal u chodníku a moc mi pomohl club,tak že grif přičel sám.No cena???:o Byl to Peg.servis?? Tady u nás je cena 650kč za hodinu práce za vše,el. klemp. mech.práce. JO ještě.. Co bylo tý pružině?

Tak ta pružina byla ,,unavená,, a byl to autorizovaný Peugeot servis v Týništi nad Orlicí ZDOL .Proč ty vykulený oči???

Mám na tebe ještě prosbu neměnil jsi chlad.kapalinu??Jaký typ (značku )používáš??A měnil jsi to doma sám??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Paolo

Původně zaslal: uulik

Já to dělal u chodníku a moc mi pomohl club,tak že grif přičel sám.No cena???:o Byl to Peg.servis?? Tady u nás je cena 650kč za hodinu práce za vše,el. klemp. mech.práce. JO ještě.. Co bylo tý pružině?

Tak ta pružina byla ,,unavená,, a byl to autorizovaný Peugeot servis v Týništi nad Orlicí ZDOL .Proč ty vykulený oči???

Mám na tebe ještě prosbu neměnil jsi chlad.kapalinu??Jaký typ (značku )používáš??A měnil jsi to doma sám??

No ty oči sou vykulený na tu cenu,ele práce v autor.serv.je tady na Písecku 650kč. Tak že dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ta pružina byla ,,unavená,, a byl to autorizovaný Peugeot servis v Týništi nad Orlicí ZDOL .Proč ty vykulený oči???

Mám na tebe ještě prosbu neměnil jsi chlad.kapalinu??Jaký typ (značku )používáš??A měnil jsi to doma sám??

No ty oči sou vykulený na tu cenu,ele práce v autor.serv.je tady na Písecku 650kč. Tak že dobrý.

Oni v tom servisu to mají rozdělené sazby,myslím že nejdražší byla diagnostika,potom elektro,klempířina ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...