Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Alternátor?


gaff

Recommended Posts

Zdravím,

předevčírem jsem zaparkoval auto, vypnul klíček a zůstala mi svítit kontrolka baterie. Ráno jsem pochopitelně nenastartoval.

Myslel jsem, že je to ňákej zkrat a tak jsem dobil baterku a rozhodl se, že jí zatím (než seženu servis) vždycky po dojetí odpojím. Chyba, baterka mi došla pomálu za jízdy. Ujel jsem na ní zhruba 200 km......

Předpokládám, že je v čudu alternátor. Proč mi ale svítí ta baterka na budících? Je to normální?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se obávám, že problém bude jinde než v altíku či jeho regulátoru. napětí na kontrolku jde přece až po otočení klíčkem a rozsvítí se ukostřením přes altík. a i kdyby byl pomocný usměrňovací můstek nebo regulátor prostřelený, kontrolka se pouze přes budící vinutí ukostří. kde se potom bere napětí pro kontrolku? nebude problém přímo ve spínačce, tzn. že první poloha je stále zapnutá? eventuelně bych hledal zkrat kolem spínačky, respektive na vodiči z první polohy, který asi půjde někam k pojistkám . . .

:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S takýmto prejavom kontrolky som sa už stretol keď bol alternátor znečistený obrusom z uhlíkov a bol vadný regulátor. Napätie ktoré je na diódovom mostíku (vetva pripijená k baterke) cez ten obrus (vodivý prášok z uhlíkov spolu s meďou z krúžkou statora) prechádzalo napätie i na budiaci káblik od kontrolky. Nakoľko je kontrolka pripojená ku kontaktu 15 spolu s ďaľšími spotrebičmi tak cez ne sa ukostruje. vlk406 popísal zapojenie správne ale tu ide o to že po vypnutí kľúčika tečie prúd opačne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Co to znamena \"nema zmysel \" ???

Mne prestalo dobijat, chvilu to islo , chvilu nie.

Po rozobrati trebalo vymenit zberaci kruzok, regulator ( uhliky sa same vymenit nedali).

Cena ND asi 11 €, + 2 € sustruznik, lebo som nevedel ako ich stiahnut.

Ostatne som robil sam.

Loziska som nemenil, lebo nove mozu byt horsie ako stare.

Viem co tam je. Stary altik sa moze tiez pokazit a budes mat pokazene 2.

Nove vychadzali podla typu a auta od 100 €, konkretne na nejakych ceskych strankach som to videl.

Pozri v googli, tiez som to tak hladal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn, já to dal na opravu svýmu kámošovi, obvykle se do oprav pouští s vervou, tentokrát se mu do toho nechtělo s tím, že je tam toho nakoplýho víc a nevyplatí se to opravovat...

Za \"novej\" jsem dal litr a měl jsem ho druhej den, kdybych se sral s opravama, tak by mě to třeba přišlo na míň, ale tejden bych stál, protože sám si to opravit prostě neumim..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...