Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Fruktisova 307 1,6HDi


Fruktis

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

Konečně objednaný brzdovy destičky a sterac...A teď jsem si vzpomněl, že jsem si chtel objednat i světýlko nad spz jelikoz me v lednu ceka stk...to bude zase keců...

Tak asi o víkendu v tuhém mrazu na parkovišti udělám za tmy opravy....svetylko zkusíme vyměnit žárovku...ale minule mi nešlo vydolovat až to stejně prasklo a musel jsem koupit nový...

A ještě dotaz,  měřil jsem kotouče a jeden je vic ubrzdenej..čím to?  ...ale oba jsou jeste pres 25 mm tluste...koukal jsem ze minimalni tloustka je 24...tak to do jara a do snad nové garáže uz vydrží:)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Destičky vyměněny, vyměněny i vodící cepy na brzdici...byly zarezly...auti brzdi...akorát levá strana trochu píská při dobrzdovani...Tak snad to přejde...

Jinak Jen Tak ze zvědavostí...na co je na jednom z těch cepu ta gumova gumicka?

Nicméně kotouče mě čekají taky...z vnitřní strany jsou vybrzdene brazdy...

Aspoň že nemrzlo , ale zmoknul jsem...A dodělat se to muselo..:)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak se něco nepovedlo....nebo za to můžou ty kotouče, ale destičky začali příšerně pískat, když lehce dobržďuju a strasně smrdí (jak když brzdil vlak). čeká mě teda výměna kotoučů a znovu destičky...že jsem to neudělal hned  :P to bylo ještě aspon trochu teplo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co si bral za kombinaci desky X kotouče? vodící čepy měním vždycky když dělám komplet brzdy.

Píská to protože jeden z komponentů je tvrdší a druhý měkkčí = až sklovitý. Osobně mám hodně špatnou zkušenost s brzadama + deskama Brembo, to jsou šmejdy, hrúza.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Tony Stark vzal jsem destičky valeo. Ale nechal jsem původní kotouč. Tak to podle mě dělá kotouč,protože je z vnitřní strany ne úplně OK. Objednal jsem si teďka kotouč textar a k němu i jejich destičky...Tak to vyměním komplet.

Vodící cepy jsem dával nové...

@vagi co člověk to jinej výrobce...:)

Tak snad to bude lepší...měl jsem ty kotouče vyměnit hned...No za blbost se plati😋

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

 

EDIT: Bohužel, žena pracuje ve státní správě a jezdí dost autem a jakože kdyby se měla pokaždé co sedne do auta přezouvat, tak se jenom přezouvá a prd objezdí o dresscodu nemluvím, ona nemůže chodit v mikině a legínách do práce. Pochopitelně naše auto i v auta z rodiny řídí v teniskách, na podpatkách si dává dost velkou rezrervu, takže bych i mohl říct, že si je vědoma nevhnodného obutí. Nehledě na to, že v podpatkách jezdí dneska dost ženských a možná by ses i divil kolik jich je.

 

Upraveno uživatelem Tony Stark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci ti to tady plevelit. Ale jedno k tomu co psal @Tony Stark musím napsat. Zatím jsem potkal jen několik ženských za svůj život kterým jsem svěřil svoje auto aby ho mohli řídit od těch co podpatky nenosili téměř vůbec takže pro ně to problém nebyl až k těm co je nosily naopak hodně rády ale většina z nich byla z AŠ naučená že na řízení podpatky neexistují a běžně jezdili v " keckách" nebo se pokud měli boty které měli i malí podpatek  na řízení přezuly. A asi jen jedné nebo dvěma jsem to musel vysvětlovat že pokud budou chtít řídit moje auto tak musí dodržovat tohle pravidlo a obě dvě to pochopili a žádné z nich to nedělalo sebemenší problém a hlavně pak nemusely řešit to že měli jelita od pásů. Ale tak ono to platí o botách všeobecně protože jsou boty který jsou za volant vhodný a pohodlný a naopak který za volant nepatří a nemusí mít zrovna podpatky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No uvidíme.. odpoledne si je jdu vyzvednout...A o víkendu si dám mrazivou směnu na parkovišti...Už se těším až bude za tři měsíce garáž...sice nevytapena...ale aspoň do ní nefuni...

A ono to teď brzdí dobře...jen to prostě píská...A když se To zahřeje,  tak to i smrdí...

A Co se týče ceny...Tak zase tak drahý nebyly...cenově v shopu byly tak ve středu, lehce nad střed.

@Vena garážmistr klidně plevel...jsme na diskusním fóru...Tak tu diskutujeme...😜

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tony promiň ale tohle u mě neobstojí. To že s podpatky řídí spousty ženských není argument a to jakože nějaký dresscode to už vůbec ne. To není o tom chodit do práce v legínách a mikině.  A to že si nechává rezervu není řešení. A promiň ale vyzout lodičky hodit je na podlahu ke spolujezdci nebo dozadu za řidiče na podlahu a od tama si vzít tenisky nebo jiné vhodnější boty je záležitost v řádu desítek vteřin  max. dvou minut. Vím že v tomhle budu působit asi jako zabejčenej ale já to tak mám.  A z vyprávění znám od jedné zákaznice že jí policista při silniční kontrole velmi slušně ale důrazně vysvětlil že dokud se z lodiček s podpatkama nevyzuje tak nebude v cestě pokračovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Fruktis upps, sorry, datluju z founu, tak možná jsem omylem něco zmáčknul, to víš chytrej telefon ... každopádně ženská do práce nenosí 10-12cm podpatky to jen když jdeme divadlo, plesy či svatby, do práce spíše takové nižší cifry

No každopádně pokud to budeš dělat venku, tak bacha vzadu na brzdové trubky, nejsou zrovna nejtvrdší ...

Upraveno uživatelem Tony Stark
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@P607Olda no já myslím že hranu srazenou měly...ten kotouč z vnitřní strany je obrzdenej a je tam velká hrana a taková dost nesouroda . ...a za 14 ni technická...Takže vyměním i kotouč...měl jsem To udělat hned...A měl bych klid...

@Tony Stark v pohodě stane se..

Jak píšu,  za blbost se platí.. stalo mě To 600 destičky, předpokládám že se na nich kotouč už podepsal a dvě hodiny práce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Taky někdy pohvizdujou pístky. Jak se destička chvěje v tom momentě, než to začne brzdit. Pomůže namazat styčnou plochu pístku a destičky vazelínou.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...