Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

konecne uz vim, co nam tu na Letne za plotem zije


Vvitty

Recommended Posts

Brácha jel nedávno na Slovensko dodávkou a nestačil se divit co ti naši sousedi dokážou vyvádět na silnicích. Silnice sou teda prej v mnohem lepším stavu než u nás, ale předjíždění zprava (i na jednoproudu) a předjíždění přes plnou i dvojitou plnou je zcela normální. :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi připomíná historku, co mi vyprávěl kolega z práce jako zážittek z jedné návštěvy zástupců jedné spřátelené německé firmy, kteří se zděšení nad poměry na českých silnicích ptali, na co jsou tu plné čáry. Jistý pan docent odpověděl, že to znamená, že se nesmí předjíždět. Na dotaz, proč máme ještě dvojité plné čáry pak Němce usadil, že TO UŽ SE VŮBEC NESMÍ PŘEDJÍŽDĚT :D:D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moji němečtí a holandští známí a příbuzní jsou také zděšeni tím, co se na našich silnicích děje, ale i oni při svých častých cestách po ČR podlehnou a pak značně překračují rychlost. Sice nenajíždějí na \"zadek\" aut před nimi, nepředjíždějí v zatáčkách, nejezdí na červenou..... To překročení rychlostí (které si v D a NL v také míře nedovolí) vysvětlují praktickou beztrestností na našich silnicích. Oni by zavedení bodového systému v ČR a propojení databází v EU jedině uvítali, i když by museli sundat nohu z plynu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Netopýrka

To mi připomíná historku, co mi vyprávěl kolega z práce jako zážittek z jedné návštěvy zástupců jedné spřátelené německé firmy, kteří se zděšení nad poměry na českých silnicích ptali, na co jsou tu plné čáry. Jistý pan docent odpověděl, že to znamená, že se nesmí předjíždět. Na dotaz, proč máme ještě dvojité plné čáry pak Němce usadil, že TO UŽ SE VŮBEC NESMÍ PŘEDJÍŽDĚT :D:D:D

to je dobra otazka, jaky je vubec rozdil mezi jednoduchou a dvojitou plnou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jak je to teď, ale v době, kdy jsem dělal řidičák mi v autoškole tvrdili, že přejetí jednoduché plné čáry je za 500, přejetí dvojité je už za papíry (to samozřejmě neplatí teď, teď se může všechno = je demokracie)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Nevím, jak je to teď, ale v době, kdy jsem dělal řidičák mi v autoškole tvrdili, že přejetí jednoduché plné čáry je za 500, přejetí dvojité je už za papíry (to samozřejmě neplatí teď, teď se může všechno = je demokracie)

pocitam, ze i dneska tam bude cenovy rozdil :)

me spis slo o to, jak je to ve vyhlasce... jdu hledat vyhlasku :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

to je dobra otazka, jaky je vubec rozdil mezi jednoduchou a dvojitou plnou?

Možná napíšu blbost, ale tuším že dvojitá je jen tam, kde se na jedné straně pak předjíždět smí, na druhé ne, a pokračování tohoto je vlastně dvojitá, aby obě strany věděly, že předjíždět nesmí. Pak ty dvě se zas můžou rozdělit, že jedna je předjížděcí. Jedna plná mezi by asi vypadala divně.

-_-_-_-_-_-_-================_-_-_-_-_-

oproti

-_-_-_-_-_-_____________________-_-_-_-_-

:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.mdcr.cz/NR/rdonlyres/3A44AA54-E10B-43F6-B6B2-8C13244A65DD/0/v3001.rtf

30/2001 Sb.

VYHLÁŠKA

Ministerstva dopravy a spojů

ze dne 10. ledna 2001,

§ 18

Podélné čáry

Podélné čáry jsou

a) \"Podélná čára souvislá\" (č. V 1a), \"Dvojitá podélná čára

souvislá\" (č. V 1b); jsou-li značkou č. V 1a nebo značkou

č. V 1b odděleny jízdní pruhy s protisměrným provozem, musí

řidič jet vpravo od této značky; značku č. V 1a je zakázáno

přejíždět nebo ji nákladem přesahovat, pokud to není nutné

k objíždění, odbočování na místo ležící mimo pozemní

komunikaci nebo vjíždění na pozemní komunikaci z místa

ležícího mimo pozemní komunikaci; značky č. V 1a se na stezce

pro chodce a cyklisty označené značkou č. C 10a rovněž užívá

pro oddělení pruhu pro chodce a pruhu pro cyklisty; značku č.

V 1b je zakázáno přejíždět nebo ji nákladem přesahovat, pokud

to není nutné k objíždění

[upravil dne 18.8.05 Peta]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z předchozího vyplývá, že jednoduchou čáru je možné přejet, pokud odbočuji na místo mimo komunikaci (např. polní cestu). Dvojitou čáru můžu přejet pouze při nutném objíždění (překážka na vozovce, např. odstavené vozidlo).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...