Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Oprava automatické převodovky


Viki0071

Recommended Posts

Chtěl bych se podělit o zkušenost s opravou automatické převodovky. Mám Peugeot 307 s automatem, r.v. 2005. Cca v roce 2009 mi začala vyskakovat závada Gearbox Faulty, převodovka mi kopala a padala do nouzového režimu. Byl jsem v origo servisu Peugeot v Kunovicích: Nemůžu si stěžovat na přístup obsluhy, bohužel jsem pak zaplatil cca 9000 za výměnu dvou solenoidů po 2t, výměnu oleje a práci. Trochu mi vadilo, že po příjezdu nevěděli co mají dělat, prostě jim tam automatů moc nejezdí. Teď po skoro 4 letech mi začala převodovka blbnout znova. Prohledal jsem odkazy a našel jednu firmu v Kudlovské dolině u Uherského Hradiště, která se na automaty specializuje. Už při první telefonické konzultaci mi borec naznačil, že by to mohl být hlavní ventil (prý když to necvrliká, tak to bývá on). Vzhledem k dlouhým objednacím lhůtám a nedostatku peněz jsem se dostal na řadu až na začátku září. Výsledek?

V neděli večer dovezeno auto na místo, v pondělí opraveno a v úterý odvezeno a zaplaceno. Cena 5500, jeden vadný hlavní solenoid, výměna trocha oleje. Celkově dojem lepší než z autorizovaného servisu. Doporučuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zdarec! :)

Mam takový problém u Peugeotu 1007 1.6i Sport s automatickou převodovkou 2-Tronic: při jízdě mi přestala radit a zobrazilo se mi na palubnim počítači "Automatic gear fault". Zkusil jsem nejdřív resetovat elektroniku tím, ze jsem na nějakou dobu odpojil baterku, chvíli to fungovalo zas a pak to samé. Kdyz dam do manualniho režimu, taky nechce radit. V servisu mi vyndali ridici jednotku převodovky a ta nechce vůbec komunikovat s diagnostikou a prý by mohl byt problém s hydraulickym moturkem v převodovce.

Tak se chci zeptat, zda někdo z vás neřešil podobný problém, nebo jestli nevíte náhodou v čem by mohla byt chyba? Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Prosím o radu. Mam možnost koupit 307mu s automatem. Při jízdě do kopce na čtyřku občas vyskocí chyba automatické převodovky, ale auto jede v pořádku dál. Prodávajícímu servis řekl, že je to chyba předřadníku. Víte někdo, co to znamená? Mám to k němu 300km, tak nevím, jestli tam má cenu jet. Cena za auto je více než dobrá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 2 týdny později...

Ahoj, 

nemátě někdo doporučení na Prahu Kladno Rakovník Plzeň ? 607 2001 ZF 4HP20 4kvalt čím dál častěji hlásí chybu a přestane řadit, po chcípnutí a nastartování jakoby nic, jinak řadí krásně bez trhání. Najeto 240tis. olej měněn kompletním průplachem před pár měsíci. 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od svého servisáka jsem dostal doporučení na firmu, která se zabývá opravami automatickým převodovek. Nenechával jsem u nich dělat opravu ale jen jsem u nich opravu poptával - automatu u VW Touareg (nakonec problém nebyl v převodovce), když jsem jim popsal příznaky tak mi po telefonu řekli, že zhruba věcí o co by se mohlo jednat, ale více se ukáže samozřejmě až to tam přivezu. Ale z toho co mi technik dále říkal o možnostech opravy, bylo vidět, že ví o čem mluví. Zkus jim zavolat a domluvit se co a jak.

AVES GAS s.r.o. Praha 10

http://www.automaticke-prevodovky.com/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

nemátě někdo doporučení na Prahu Kladno Rakovník Plzeň ? 607 2001 ZF 4HP20 4kvalt čím dál častěji hlásí chybu a přestane řadit, po chcípnutí a nastartování jakoby nic, jinak řadí krásně bez trhání. Najeto 240tis. olej měněn kompletním průplachem před pár měsíci.

Díky[/quote

Měl jsem stejný problém, byl to hydraulicky měnič v převodovce, který se musel vyměnit, dělal mi to pan v Chomutově, který se specializuje na elektriku, převodovky atd na Peugeot a Citroen. Vyšlo mě to na 15000,- i s práci, v autorizovaným servisu za to chtěli 25000,-

Tady je kontakt na nej: +420 723 763 888

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Chtěl bych se podělit o zkušenost s opravou automatické převodovky. Mám Peugeot 307 s automatem, r.v. 2005. Cca v roce 2009 mi začala vyskakovat závada Gearbox Faulty, převodovka mi kopala a padala do nouzového režimu. Byl jsem v origo servisu Peugeot v Kunovicích: Nemůžu si stěžovat na přístup obsluhy, bohužel jsem pak zaplatil cca 9000 za výměnu dvou solenoidů po 2t, výměnu oleje a práci. Trochu mi vadilo, že po příjezdu nevěděli co mají dělat, prostě jim tam automatů moc nejezdí. Teď po skoro 4 letech mi začala převodovka blbnout znova. Prohledal jsem odkazy a našel jednu firmu v Kudlovské dolině u Uherského Hradiště, která se na automaty specializuje. Už při první telefonické konzultaci mi borec naznačil, že by to mohl být hlavní ventil (prý když to necvrliká, tak to bývá on). Vzhledem k dlouhým objednacím lhůtám a nedostatku peněz jsem se dostal na řadu až na začátku září. Výsledek? V neděli večer dovezeno auto na místo, v pondělí opraveno a v úterý odvezeno a zaplaceno. Cena 5500, jeden vadný hlavní solenoid, výměna trocha oleje. Celkově dojem lepší než z autorizovaného servisu. Doporučuji.

 

Ahoj, muzes se podelit o kontakt ? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahojte mam tiez problem z prevodovkou a to taky ze zacalo mi z nej nieco bzucat. Prevodovka ide ale strasne to bzuci. Mal tu uz niekto taky problem?

Prevodovka ZF 4HP20. Auto 406 coupe 152kW 2000 najazdene 390 000km

Slušný nájezd. Co má za sebou převodovka za údržbu?

Odesláno z mého Nexus 5 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...