Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chyba P1351


zolco

Recommended Posts

  • O 4 týdny později...
  • O 4 měsíce později...

@Andy22 mě vyměnili zhavicku..pak chyba zmizela. A snížila se mi i kourivost..Nevím jestli to má souvislost, ale někde jsem se dočetl, že to vliv mít může..ale na to by odpověděl někdo chytrejsi;)

@TomasARN to jsi dělal na SR? Já u .měření nebyl..takže nevím co mu to vyhodilo..každopádně jsem byl vyhozen ja

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U HDI motorů funguje žhavení taky jako podpora pro rychlejší ohřev spalovacího prostoru (žhaví do cca 60 °C teploty motoru) právě kvůli emisím , takže to má vliv na kouřivost (hlavně za studena) a na emisích za chybu žhavení nekompromisně vyhazujou , aspoň v ČR

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 5 měsíců později...

Dobrý den,

neprošel jsem na emisích kvůli závadě P1351.

Kamarád mi pomocí neznačkové diagnostiky chybu smazal, ale obávám se, že se bez odstranění příčiny může objevit znovu.

Mám P508SW 2,0 HDi, 103kW, 2012, najeto 144 000 km, 1. majitel. 

Po stisknutí "Check" nesignalizuje žádnou závadu.

Auto startuje bez problémů (až na jeden případ před měsícem, kdy po delším stání nahodil v garáži, ale po 30 km nenahodil u pumpy - možná baterka po 7-mi letech). 

Na různých fórech jsem našel různé významy tohoto kódu chyby, ale většinou u starších Peugeotů nebo Citroenů.

Našel jsem např.:

"falesna chyba
jakmile zhavici svicky nemaji potrebu zhavit a udelas vozu diagnostiku vyskoci tato hlaska - asi C3 1,6HDi"

a také 

"Ja mam tiez trvalu zavadu zhavenia rele -tu istu, a ked som sa pytal nato v servise tak ze to je na kazdych 607 mach. Ze to je len nejaka fantomova hlaska ktora v skutocnosti nejestvuje.

Poradim ti jednu vec. |U 607 my nikdy neries problem ak ti nevyhodi nejaku hlasku na dyspleji, alebo pristrojovke. Ak ti auto startuje a nevypisuje nic a nesvieti kontrolka motora tak do toho ani nepichaj. Vies ako sa hovori. Ked do hovna pichas tak potom smrdi. 607ma je na taketo veci hakliva jak svina."

Můžete prosím potvrdit, že pro P508 je to:

"P1351 - Obvod relé žhavení : Koherence ; Relé je napájeno a svíčky nejsou nepájeny"

Můžete mi prosím poskytnout návod kde je to relé? Případně doporučit další postup?

1. abych "prošel emisemi"

2. abych to pak nemusel řešit v zimě ...

Díky

Vilém

Upraveno uživatelem brixtr
odstraněno formátování, červenou nech prosím moderátorům :)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za doporučení, ale zatím jsem vygoooglil jen to, že žhavičky jsou utopené na zadní straně motoru a přístup k nim je až po demontáži jiných dílů.

Na C4/2004/1,6 HDi jsem opakovaně čistil EGR ventil, ale na P508/2,0 HDi zatím jen výměny oleje v motoru a v převodovce.

Můžete prosím doporučit přesnější postup kontroly žhaviček?

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem našel konektor na přívodním kabelu k žhavičkám. Tři mají odpor cca 1,3 Ohm a jedna je v pr..li.

Je to spodní vodič, tak to asi bude jedna krajní.

Zkusil jsem ty žhavičky nalézt mobilem, ale napoprvé jsem "nafotil" jen jednu z těch prostředních. Ostatní jsou asi za něčím schované ...

Ví někdo, která je připojená na ten spodní vodič?

Konektro žhavících svíček - komprim.jpg

Žhavící svíčka2.jpg

Žhavící svíčka.jpg

Upraveno uživatelem vkolo11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Která to je , to ti asi nikdo neřekne , ale když už to budeš mít rozebraný , tak vyměň všechny , ušetříš si práci . Nejvíc k vzteku je , když jednu vyměníš a do týdne ti odejde další , pak zjistíš , že to byla zbytečná práce ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A aj keby neodišli a vydržali, problém je aj v tom, že ak sa žhavičky dlho nemenili, tak potom je (kvôli korózii) stále ťažšie ich demontovať bez toho, aby sa zlomili a časť potom zostala v závite. To až potom je radosti a zbytočne vyhodených peňazí! Takže jednoznačne meniť všetky naraz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, 

děkuji za Vaše rady a podněty.

Ještě by mě zajímalo:

1. po kolika km nebo letech to obvykle odchází?

  • Měl jsem Citroena C4, 1,6 HDi 80kW, z roku 2004 (EURO 3). Najezdil jsem s ním 270 000 km a za celou dobu jsem problém žhavících svíček neřešil.
  • Možná bych to neřešil ani u tohoto Peugeota, pokud bych neměl problémy na kontrole emisí před STK .

2. Zda použít nějaké finty typu:

  • ohřívat motor (asi mi to stejně vychladne než vypustím chladící kapalinu a demontuji ERG a bůhví co ještě);
  • ochlazovat to svíčku (možná by to jen zvýšilo riziko zkřehnutí materiálu a ulomení);
  • poklepat na tu svíčku (podle fotek i zrcátka vypadají zvenku dobře, ale dovnitř nikdo nevidí a možná by to jen zvýšilo riziko ulomení);
  • jen točit rovnou ven;
  • točit a vracet se jako při řezání závitu;
  • nějaký další tip?

Vilém

Upraveno uživatelem vkolo11
Rozšíření dotazu o další podrobnosti
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem naměřil, že na spodní vodič v konektoru je připojena svíčka na prvním válci zprava.

Je to ta pod EGR ventilem.

Demontoval jsem EGR ventil (což bylo docela náročné).

Vlastní výměna svíčky byla docela jednoduchá. Jen by to chtělo trošku hubenější prodloužený 10 mm oříšek. Ten můj byl poměrně masivní a nešel na svíčku nasadit úplně ideálně.

Žhavící svíčky

Svíčka šla povolit snadno, možná menším momentem než svíčky v benzínovém motoru.

Demontovaná svíčka (ta vlevo) byla po 144 000 km v pracovní části trochu pokrytá sazemi, které šly později snadno otřít hadrem.

Žádný karbon jsem nenašel. Aditiva nepoužívám, ale auto jezdí hlavně na naftu z BE a LX.

Kvůli výměně ostatních bych musel vypustit chladící kapalinu a demontovat chladič EGR ventilu, což mě od toho odradilo.

V případě, že odejde jiná svíčka, tak si představuji, že již nebudu muset demontovat EGR ventil, ale jen chladič EGR ventilu.

Upraveno uživatelem vkolo11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 30. 1. 2016 at 7:26, PajaXV napsal:

 

Tuto chybu mi diag hlásí od počátku co jsem auto koupil, žhaviče jsou vyměněné a chyba stále. Jinak ale nemám problém ani v nejhorších mrazech se startem. Kontrolku žhavení jsem snad ještě neviděl zasvítit.

Podstatné je, že startuji, jezdím a tak mě chyba nechává chladným :)

Mám to tak u svého auta úplně to samé zatím pohoda. Akorát mě začala trápit chyba P2122, něco s elektronickým plynovým pedálem, sehnal jsem jinej, funkční a chyba se pořád projevuje  auto je strašně líné, motor nechce do otáček, a jako když nejde turbo, dřív to dělalo jen na teplém motoru, teď to dělá i na studeném, auto jefe max 130 na 6 rychlost, s tim že každou rychlost jde vytočit jen max. tak do 2100 otáček víc ani prd . .. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...