Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nemuzu najit RJ klima P406 Hdi 66kW / 2000


wolley

Recommended Posts

Cau kluci,

potrebuju akutne poradit.

Neficela mi klima. Problem byl ze nejel ventilator. Dal jsem to noname servisu, kde zjistili ze mam u ventilatoru zoxidovany relatka + ridici jednotku klimy. Hrabali se mi v tom dva dni a pak ze je to spravene. Nauctovali se nehoraznou castku a nefici tak jak ma, reklamaci neuznali a uz s nima nechci nic mit spolecnyho.

Nyni jakmile zapnu klimu, blika mi asi po 15ti sekundach STOP na pristrojovce a houpne to s motorem - asi se klima pripojuje a odpojuje. Nevic se mi bez klimy nesepne vubec ventiator.

V servisu Peugeot mi znamy rekl ze na diagnostice se to neukaze ale nejcastejc byva problem v RJ klimy umistene nekde v levem podbehu, mala cerna krabicka. Za Boha to nemuzu najit ani to nikdo nevi. (U Domanskeho to vi jen technicky poradce ktery je na dovce).

Poradi mi prosim nekdo kde ta jednotka presne je a jak ji najdu, abych mohl vyzkouset prohodit ji??????

Specha to, chci s tim v patek jet na dovcu, takze prosim kdo vite, piste.

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me to neni primo RJ klimy, ale jen vetraku. Tzv. modul Bitron (vyrobce) a je to nekde nad levym podbehem - kdyz se kouknes za svetlo dal dozadu, mela by tam byt krabicka asi 5x10cm a to je ono, ale neber me jako odbornika - tipuju to podle 405ky, ale myslim, ze by to melo byt podobny ne-li uplne stejny.

Co se tyka toho houpani motorem - je to divny, ale napadlo me ze by mohlo byt na vine treba to, ze neni zadny chladici medium? Treb ho synci v servisu \"omylem\" vypustili?

BTW: co to maj u Domanskyho za techniky, kdyz jen jeden vi kde je umistena krabicka velikosti 5x10cm....???!!!! To mi pripada jak - nevim kde.... Treba rizeni jakosti podle ISO 9001 :D Dodelam vyrobek, muzu ho do regalu odvezt sam, ale mame na to skladnika, ktery jediny ma opravneni se k tomu regalu priblizit, natoz do nej neco davat... Je to des!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemyslim si ze by u noveho modelu uz nebyla, protoze

a) V servisu v katalogu ND je u tohoto modelu uvedena, dokonce mi vytiskli i planek kde by zhruba mela byt ale podle toho planku se neda poznat naprosto nic, nepoznali to ani jejich technici.

b) na nekterych vrakacich vedeli o co se jedna, jen to momentalne nemaji

c) ten technicky poradce nez odjel na dovolenou tak mi po telefonu rikal ze to nejcasteji byva timto

d) v tom servisu kde mi to cely po... rikali ze se v tom hrabali. Volat jim ale fakt nebudu protoze sem se s nima dost pohadal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi diky za rady, uz jsem to nasel resp. bylo mi to ukazano. Musi se fyzicky oddelat plasty leveho podbehu a tam je na stene jakoby k motoru bilym drzakem pripevnena ta mala potvora. Zitra ji budu zkouset prohodit tak doufam ze ta zavada je tim. Na vrakaci rikali ze je o to velkej zajem a casto to odchazi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oprava: Moagor jsem.

Takze od r. 2000 to 406tky opravdu nemaj. Rozebral sem podbeh a cumel jak puk ze kde nic tu nic.

Podle schematu ma byt jeste nejaka jednotka klimy zasunuta ve vyparniku pod pristrojovkou.

A mozna sem uplne mimo misu.

Takze kdo vite cim by mohlo byt ze po zapnuti klimy mi problikava svetlo STOP bud vzdy jednou nebo dvakrat a pak zase 15sekund klid tak budu moc rad za kazdou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...