Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Starkův - J.A.R.V.I.S - KONEC auto umřelo


Tony Stark

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...
  • O 3 měsíce později...

Tak po další pár tisících kilometrech se vyskytl mini problém a to co?

A to že odešly vzpěry pátých dveří a nějaká svině mi rozbila horní zadní brzdové světlo (to vrchní v pátých dveřích)

Tak opět díky badisakovi, vzpěry drží a tlačí dveře nahoru jako vzteklé, fakt paráda. Světlo svítí jak má a je v celku, díky HUGO BOSSovi

[upravil dne 27/4/14 11:47 od Tony Stark]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Jak je zvykem u plechových těsnění tak se i nám přihodila nehoda.

Na těsnění je jasně vidět kde to prdlo

dsc_1079f1ffh.jpg

Tak následovalo srovnání hlavy, kde byla vůle na dosedací ploše až 0,14 mm takže srovnáno, zabroušení ventilů, nové těsnění, guferka, olej Q7 + filtry (kompletně všechny) a osazení hlavy kvalitním lepidlem přímo by Peugeot (silikon co je tvrdý za 10 min a až do teploty 400°C) no a v závěru se vyměnil i řemen altíku, který by už co chvíli rupnul

na starém filtru bylo ujeto cca 2500 km a smrděl jak staré fusekle

dsc_1080ykea6.jpg

a když se se.e tak se.e, začal rachotit startér, takže hurá na kontrolu a následný repas, což obnášelo výměnu uhlíku a volnoběžky, se kterou nedalo ani pohnout bez \"sikovek\"

dsc_1087m1jib.jpg

a díky školácké chybě se podařilo opět po prvním natočení vyvolat oblíbenou, nj zapomněl jsem nahodit konektor od klapy

dsc_1083l2sri.jpg

dsc_108473s5c.jpg

no a ve finále, vše šlape jak má, motor si přede ale ze startu, kde bylo všechno mastné se trošku čoudilo ale přestalo to cca do 10 minut

A ZDE VIDEO MOTORU, KTERÝ UŽ ŠLAPE JAK MÁ

Ještě nás čekají komplet brzdy a příprava podvozku na zimu ale to až za pár týdnů

[upravil dne 14/7/14 08:26 od Tony Stark]

[upravil dne 14/7/14 22:00 od Tony Stark]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Jelikož začlo něco silně kopat do volantu při přibržďování v menších rychlostech o vyšších ani nemluvě a taky se mi seknul jeden pístek, tak jsem si dal tu práci a pustil se do brzd a to tzv. KOMPLET.

předek před výměnou

dsc_1126hqana.jpg

dsc_112734b5r.jpg

předek po výměně

dsc_112240qc2.jpg

dsc_1121qdopr.jpg

dsc_1124wxonq.jpg

desky jsem si nefotnul :(

zadní část, dostala komplet opravnou sadu, ručka šlape jako nová, nové pístky, čepy třmenů, všechny gumky ...

dsc_1130zwyw2.jpg

dsc_1131ydauh.jpg

dsc_1133y2yrp.jpg

zadek po výměně

dsc_1119v8rpn.jpg

dsc_1118rtr6h.jpg

dsc_1128i2z9e.jpg

[upravil dne 27/7/14 21:09 od Tony Stark]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, doufám že na brzdy nebudu muset hodně dlouho šáhnout, tedy aspoň na zadek ne, ten mi dal nejvíc zabrat. Teď už jen musím sehnat hezké Ouragany v R16, natřu spodek auta a jsem hotov. Pak už se pustím do interiéru, hlavně do lepších reprobeden.

Jinak pro kotouče jsem byl přímo v Brembo Ostrava a dali mi dost výhodnou slevu, tak jsem je vzal ikdyž jsem byl přemlouván na ATE jen ta cena že.

[upravil dne 27/7/14 21:22 od Tony Stark]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Dneska jsem málem sešrotoval J.A.R.V.I.S.E, jedu si takhle lážo plážo domů z garáže a už jak jsem dobržďoval tak to skoro nebzrdilo, říkám si co to kua ?

Vystoupím z auta, omrknu kola a zadní levé kolo, kompletně zcákané od brzdovky.

Tak si lehnu pod auto, jak na sviňu začlo pršet že a problém byl skoro jasný.

Poprosil jsem kolegu aby mi našlapal brzdu při nastartovaném motoru a výsledek?

Prasknul mi nedávno měněný těsnící koružek uvnitř brzdového třmenu (ten co čistí pístek)

A aby toho nebylo málo, brzdovka všechna v čudu.

Zítra to jdu opět rozebrat a vyměnit, nový kroužek 25kč,- ale málem mě to stálo život, stát se to někde na cestě a né u baráku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Dneska jsem si dal zase 2 hodiny nervování.

Zadní desky jsem zaměnil - hučení/dření je pryč, desky byly krásně rovné ale sklovité jako kráva viz foto. (zadní desky)

dsc_1187dwj7q.jpg

Přední desky značky LPR - UŽ NIKDY A NIKOMU NEDOPORUČUJU NA KOTOUČE BREMBO - PÍŠTÍ JAKO BLÁZEN a to jsem na deskách najel přes 1.5oo KM.

Dal jsem na doporučení badisaka, bože díky za jeho zkušenosti, nové přední desky za docela mastnou cenu a to 1.110,- Kč značky TEXTAR a po prvních 100km co jsem hned na nich ujel si ani jednou nepřipískly.

dsc_11954gsmf.jpg

dsc_1194qvsm8.jpg

Už od výroby jsou desky tzv. nachystány

dsc_11852ase2.jpg

dsc_1183nss1b.jpg

Kompletní balení za ty prachy

dsc_1186mos7c.jpg

Už na autě a brzdí to jak vzteklé :mrk

dsc_1211bejmj.jpg

No a aby toho nebylo málo, podařilo se mi ulomit zadní levnou trubku od brzd a to v místě kde to drží ve třmenu na 11ku klíč, takže další práce ale asi už byla načatá, jelikož to bylo v mžiku. Nová trubka 550,- Kč.

dsc_1165_1ntj57.jpg

dsc_11926hshp.jpg

A ANO, všechno jsem opět namazal a udělal jako vždycky.

Ale už zase jezdíme a bez pískání, HURÁÁÁ :potlesk

[upravil dne 21/8/14 18:40 od Tony Stark]

[upravil dne 21/8/14 21:14 od Tony Stark]

[upravil dne 3/9/14 13:22 od Tony Stark]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podezřele levné...

Za 4tis. chip (s brzdou) myslím jen tak bežně neseženeš, 1.500 pak už asi vůbec :myslim

Určitě se tu do Tebe ale za chvíli pustí zapřísáhlí anti-chipaři (s hláškami typu, když chceš víc výkonu, kup si auto se silnějším motorem, přičemž pro Tvůj apetit na snížení spotřeby to budou rady nejspíš tipu \"lehčí noha na plynu, jezdi víc s kopce než do kopce\" apod.) Ti druzí (chipaři) pak budou přisazovat, že to tyhle firmy, co chipujou masově, jsou pěkný šméčka, že tu na fóru jsou lidi, který se tím zabývají - já vím o třech - a ať písneš tomu či onomu. Já do toho šel, auto získalo švih a spotřeba šla dokonce trošku dolů. Je pravda, že teď zrovna něco kolem výkonové křivky řeším tady na fóru v jiném vlákně (a taky přes SZ, SMS, emaily a telefon), ale zatím nelze jednoznačně říct, zda to s chipem mého motoru souvisí nebo ne, zejm. protože nemám udělaný měření tovární mapy před chipem :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A J.A.R.V.I.S je opět mimo provoz, za jízdy když jsem řadil z 3 na 4ku něco luplo, v poloose blíže směrem k převodovce začlo něco silně cvakat a při zatážení až brutálně lupat a STOP.

Prasklá pružina na nedávno měněné poloose, měla najeto necelých 5.ooo KM. K tomu ještě auto sedlo na prdel na levou stranu, jasně že to nic nebude, jen prasklá zadní levná pružina že. JJ když se daří tak se daří. A to včera letěl s přehledem 170km/h na dálnici po dobu 40 minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Štěstí jsem měl v čem, že prasklá ta levá zadní pružina nebo s poloosou, která už se mi zastavila minule v 90km/h při cestě z krnova a píchnul jsem to díky bohu do pole aniž bych nikoho zabil a odnesl to pouze nárazník a podřená nápravnice?

Ano, budu měnit obě najednou, nejsem blázen abych auto vystavil takové kravině jako vyměnit pouze jednu pružinu.

[upravil dne 25/8/14 17:48 od Tony Stark]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže opraveno tak na půl, levou poloosu jsem zakoupil z vraku co byl střelený na zadek za 650,- ale musel jsem si ji vymontovat, takže jsem vypadal jako svině.

Zadní péro (prasklé) zatím neřeším, najel jsem na něm dneska cca 200 km a jediné čeho jsem si všiml, je že prdel mírně ustřeluje, což mě netrápí. Ale už s badisákem řeším nové pružiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nové péra, stihl jsem je v neděli nasadit, těsně před srazem.

dsc_1197c2j04.jpg

Prasklá pružina, svině

dsc_1198zajv5.jpg

A ve finále auto nyní stojí jako koza ale to si sedne a to nemluvě o tom, že jsem nebral zesílené pružiny ale ty standardní a nové byly proti starým o 7cm delší. Až na tom ty 15\" kola vypadají jako 13\" :D

dsc_1209zqrz3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže vynaložené úsilí a nervy stály za to. Dnes proběhla legální STK.

Emise přímo tip ťop. Po technické stránce taky.

A když se dívalo na brzdy, tak rozdíl na brzdách předních byl v rozmezí 3-6% a zadní brzdy, které mě tak dlouho trápily do 4%.

Veškerá elektronika funguje. Takže bez ztráty kytičky.

Můj anděl strážný je vždy semnou :D

dsc_1231qbp1c.jpg

Chlapi na STK nechápali v jak perfektním stavu mám J.A.R.V.I.S.e a ptali se mě kdo mi jej servisuje, že by se dalo domluvit pár kšeftíků

dsc_1233voq4r.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...