Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

blow off ventil


kecod

Recommended Posts

jn, už zase.. tak to vysvětlíme ještě jednou.. na každém dieselovém motoru je to nefunkční kvůli absenci škrtící klapky.. pokud něco takového chceš, tak si kup turbobenzín.. každopádně to tam ale dát můžeš, líp to nepojede a žádnej efekt, ani akustickej, to mít nebude.. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak hlavně 205ky se v TD nedělaly.. pokud ho ale přes to má, tak to má přestavěný a může tam mít jiný turbo, který může udělat nějakej efekt, ale ten ventil to určitě není.. jinak je spousta dalších věcí, co na autě může pískat, takže asi tak.. ;-)

každopádně jestli nevěříš, tak si ho kup a rád pak uslyším tvé zkušenosti s funkčností na tomto motoru.. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tomu teda vůbec nerozumim a proto se o tom nebudu s nikým přít. Nehledě na to, že se mi to nelíbí, ale na youtube je spousta videa, kde to lidi mají namontovaný na Td, Tdi a kdo ví čem ještě.

Tak to asi fungovat může. Minimálně co se akustickýho projevu týká.

Toť můj postřeh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamarád mel BOV na scautu 2,0 Tdi PD. Moc tomu zapojení nerozumím ale bylo napojený na potenciometru plynového pedálu a při uvolnění pedálu tam udál jakejsi \"hajzlík\" podtlak a otevřel ho. Mělo to pouze akustický efekt nic víc. Na mojí 406 2,0 turbo benzínu to už vliv má a je tam od výroby. Vlivem uzavření škrtící klapky se hromadí tlak v soustavě a ten brzdí a nadměrně zahřívá turbo. Proto když se při řazení uzavře škrtící klapka tak za ní se vytvoří podtlak a ten otevře BOV aby se nebrzdilo turbo, a při dalším zrychlování se nemuselo čekat než se opět turbo roztočí. Tomuto se říká takzvaně turbodíra a BOV ji zmenčuje. Snad jsem to vysvětlil srozumitelně :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt se mi líbí, jak tady vždycky každýho shazujete a ani vás nenapadne, že by to opravdu mohlo fungovat a že by se to někomu mohlo líbit.

Kdyby jste radši nechali vyjádřit ty, co s danou problematikou zkušenost mají.

Sice máte pravdu, že výkonovej efekt není znatelnej, ale zvukovej efekt to má a že zrovna vám se to nelíbí, nebo do toho nejste ochotni investovat to snad není problém toho kdo se o to zajíma.

A ohledně tý 205-ky. Ano TD opravdu jsou i když v tomhle případě jde o zástavbu DHX. Turbo Garett, kdyby to někdo chtěl vědět. A opravdu to nikde nepodchází, o to se fakt starat nemusíte. :-)

[upravil dne 30/8/13 16:41 od jakub.seba]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt se mi líbí, jak tady vždycky každýho shazujete a ani vás nenapadne, že by to opravdu mohlo fungovat a že by se to někomu mohlo líbit.

Kdyby jste radši nechali vyjádřit ty, co s danou problematikou zkušenost mají.

Sice máte pravdu, že výkonovej efekt není znatelnej, ale zvukovej efekt to má a že zrovna vám se to nelíbí, nebo do toho nejste ochotni investovat to snad není problém toho kdo se o to zajíma.

A ohledně tý 205-ky. Ano TD opravdu jsou i když v tomhle případě jde o zástavbu DHX. Turbo Garett, kdyby to někdo chtěl vědět. A opravdu to nikde nepodchází, o to se fakt starat nemusíte. :-)

[upravil dne 30/8/13 16:41 od jakub.seba]

:super:potlesk:potlesk

To máš pravdu, že tu jsou inteligentní odpovědi :blicismajlik hodné pubertálních pobuchů !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když si myslíte, že to bude pro smích, si to klidně myslete. Jak už sem řekl, vy si to přeci na auto nedáváte.

Ale nevím co je k smíchu na tom, když vás předjíždí auto, TD, 20let starý, kterýmu při přeřazení odfoukne Blow off. Přeci jenom, pořád vás předjíždí, tak nevím co (kdo) je k smíchu... :-D

P.S.: Pro ty kteří vlastní opravdu nadupaný auto, tak třeba nepředjede, ale aspoň se statečně drží. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...