Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 a karavan


lukr

Recommended Posts

Nazdar všichni, chci se optat jestli nemáte někdo dlouhodobější zkušenost s jízdou s karavanem. Najel jsem teď o dovolený pár km a zdá se mi že by neškodilo kdyby zadní pérování bylo tvrdší-na nerovnostech do docela dost cvičí. Neřešil jste někdo něco podobného a případně jak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za názor. Už jsem si myslel že všichni své \"miláčky\" jen šlechtí a na pořádnou práci je nepouštěj. Dvousák je ale pro mě trošku jiná váhová kategorie. S vyvážením jsem laboroval už v době kdy jsem to tahal za 15stovkou žigulem. Běžně se uvádí cca 50kg na kouli, což i stačilo. S péčkem musím ale jít o dost výš (sotva to při zapřahání uzvednu) což asi není pro závěs to pravé ořechové. Zatím jsem uvažoval o dvou variantách a to tlumiče s proměnou tuhostí (ale aby šli nastavovat bez demontáže a nevim jestli by stačily jen na zadek) a pak uvažuji o prodloužení oje přívěsu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím, jestli prodlužování oje je to pravé ořechové.........myslím tím bezpečnost při jízdě.;) Ty tlumiče by bylo lepší řešení, ale v tom se nevyznám. Já mám dvouosák a je to bez problémů a pokud jde o hmotnost (nevím, jak je to u tebe), může mít bržděný přívěs do 1500kg.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radek V:

Nejde tak o to kolik máš napsáno v TP ale s čím se ještě nechá rozumě jet, zvláště v kopečkách. Já jsem původně měl, kvůli karavanu, zálusk taky na ropu ale pak jsem natrefil na 1,8 16V v breaku za slušnou cenu a bylo rozhodnuto (mám tři baby v baráku). Přívěs mám nebržděný, cca 500kg + 100kg zavazadla a pod. (stavěl ho táta v raných dobách karavaningu) takže na tu 1,8 je to tak akorát. Ten nápad s prodloužením oje jsem si odvodil od nákladních přívěsů. Jel jsem s několika, a čím byla vzdálenost mezi koulí a osou přívěsu delší tím to bylo při jízdě stabilnější. Ale taky bych šel radši cestou tlumičů.

zdek:

Přívěs bych si pořizoval asi podle těchto kritérií: počet osob; jak ho chci využívat (léto, zima, tuzemsko, zahraničí, časté přesuny nebo celé léto na jednom místě); tvoje nároky na komfort - WC,sprcha a podob. A v neposlední řadě finanční možnosti, do těch počítej i takový maličkosti jako kde a za kolik budeš s bydlíkem parkovat. Samozřejmě že první podmínkou je to čím budeš bydlík tahat. Tolik mé stručné nastínění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, rozvedu to: Využití pouze v létě cca 3-4x, zahraničí, ideální by byl pro 4-6 osob (částečně děti), komfort - co si mohu dovolit za cca 50tis.

Parkování bydlíka bez problémové. (garáž a v nejhorším u babči na zahradě).

Po čem se dívat na co se zaměřit?:myslim

Na to, že už jsem něco viděl tak v tom stále nějak plavu.:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdek:

Na tenhle počet osob potřebuješ už něco delšího. Pro 4 osoby počítej minimum cca 4,2m a to jen lůžka 2x po dvou a kuchyňka, nic víc. V tomhle provedení (amatérská stavba) a cenový relaci co uvádíš by se zřejmě dalo sehnat něco slušnýho, kolem r.198x se svépomocí stavěly přívěsy na velice dobré úrovni (vrámci materiálních možností). Pokud chceš něco fabrickýho, tak za tyhle peníze to bude asi dost starý a v nepříliš dobrým stavu. O dovozu moc nevim, nezajímá mě,spíše mě stále láká amaterská stavba, ale na netu se nechá najít pár informací. Slyšel jsem o možnosti, mášli známí na správných místech, koupit papíry od amatéra a na ně postavit něco z venku co už ofiko nejde přihlásit. Ale s tím bych se bál jezdit, zvláště ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dik. Po pár hodinách na netu vím, že nic nevím. Tak jak už to bývá když se o něco začneš opravdu zajímat.:)

Ještě, že na to nespěchám. A nejsem ještě rozhodnut zda se neuskromním na 4 os., protože se mi moc nechce dodělávat skupinu E (přívěs nad 750Kg). A jiná další \"dilemata\".

Jinak kdybys náhodou narazil na něco zajímavého tak mi prosím dej vědět.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

a co tenhle..? http://karavany.autobazac.cz/z/62084/ Ale s tou cenou se asi sekli..:myslim To bude o 100víc.Za 50tisíc bych si to postavila na zahradu jako zařízenou chatku:mrk Dokonce to je ve F-M kde bydlím,tak jen popojet:)

Utáhnul by to můj piškot 1.1 vůbec..?

Jsme s kámoškou i uvažovali na další rok si pronajmout přívěs a povýletovat s děckama:)To by byl taky zážitek:super

[upravil dne 29.7.2008 peugeotkovic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:( asi jo no, skoda, za ty penize bych pro nej zejtra jel :)

aaale, jeden pan vedle ve vesnici ma neco podobnyho, jen vetsi, tak jestli je zajem, dojedu se tam zitra kuknout, co to je zac a na tonaz, ale je pravdou, ze tam ma lustr jako v obyvaku, je to dvouosak, a je delsi nez moje 406 ...:( tak nevim jesi nebude moc tezkej ... ale nechal by ho asi rozume, tak jesi to to, poslete U2U, a zitra bych se tam stavil ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Berkoff

:( asi jo no, skoda, za ty penize bych pro nej zejtra jel :)

aaale, jeden pan vedle ve vesnici ma neco podobnyho, jen vetsi, tak jestli je zajem, dojedu se tam zitra kuknout, co to je zac a na tonaz, ale je pravdou, ze tam ma lustr jako v obyvaku, je to dvouosak, a je delsi nez moje 406 ...:( tak nevim jesi nebude moc tezkej ... ale nechal by ho asi rozume, tak jesi to to, poslete U2U, a zitra bych se tam stavil ...

Prý se na ty veliké musí dělat E\'čko ale:myslim Což nemám a stejně by to piškota odvařilo asi:roll

No něco do příštího léta vymyslíme.Letos už bylo Chorvatsko a budou Jeseníky:mrk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mit karavana a kouli, tak bych jel i na delsi vylety, ale bez nej je to divocina, stan je naprd, to sem poznal na sebetove :)

chrapani kolem, rano budicek v 6 ...:P

aaale pritulka kouli za pegynou ma, tak treba neco vymyslime :) mno a nebo si vezmem boxera, az nam ho vratej ze servisu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Berkoff

No ja mit karavana a kouli, tak bych jel i na delsi vylety, ale bez nej je to divocina, stan je naprd, to sem poznal na sebetove :)

chrapani kolem, rano budicek v 6 ...:P

aaale pritulka kouli za pegynou ma, tak treba neco vymyslime :) mno a nebo si vezmem boxera, az nam ho vratej ze servisu :D

Já taky nemám kouli.Ale kdyby už se koupil přívěs tak proč neinvestovat i do tažného:)

Vy máte boxera..?No to paráda-tam hodíš do zádu madrace a co ti chybí?:aut Co s ním máte,že je v servisu..?

Ve stanu to není ono:bojim Jako joooo..ale cítím se bezpečněji,když se můžu zamknout.To už bych přespala raděj v piškotovi než ve stanu:)

[upravil dne 29.7.2008 peugeotkovic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Berkoff

aaale, to by tady bylo nadlouho, a OFFTOPIC, dyztak pisnu do U2U ... blbej boxer no ... ten co nam pucili jako nahradni, foto si videla, je mnoohem vetsi :)

Tak jste dobře předem nezvážili koupi?Když bl.ej?:roll

Ten co jsem viděla-hezký.Ale jsou i hezčí dodávkové vozy než peugeoty-to zas jo:mrk Nedržela bych se tvrdohlavě značky:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...