Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

C8 Blue Orange


Komar1981

Recommended Posts

Protoze mi prdnula parkovacka, chtel jsem ji vymenit. Vyzbrojen dobrymi radami, ze na C8 se meni zarovicka za pomoci sundani narazniku a vyndani svetlometu anebo za pomoci aliensky ruky se trema loktama a dvouma zapestima, vrhnul jsem se na to metodou 2 uz nekdy v lednu.

Podarilo sem i vyndat zarovky, poradilo se mi nasadit zpet nove [ruce sedreny a zohybany jako blazen]. Pri kontrole jsem zjistil, ze u ridice je zarovicka krapet nakrivo. Pri rovnani mi spadla do svetla. :bacha

Nechal jsem to tak nekolik mesicu a rozhodnul se, ze zainvestuju do LED parkovace. Na DX.COM meli nove COB LEDky s peknym hlinikovym chladicem, s obyc. ledkama se to proste neda srovnat. Ani cenove. Objednal jsem, za 3 nedele prisla zarovicka velka jak hovado. Prehlidnul jsem se a misto T10 koupil T15, coz je to same, ale 2x tak velke cca.

Objednal jsem tedy znovu, tentokrat T10 a kdyz prisly, zacal jsem opet pripravovat montaz bez sundani narazniku. Problem je, ze ty LEDky jsou pomerne dlouhe oproti zarovce, no trvalo mi to tak 3/4 hodiny, ale jsou tam! Vysledek stoji zato a doufam! ze vydrzi hodne dlouho. Cena cca 200 za obe, postovne bylo Free.

post-48081-14109637558562_thumb.jpg

post-48081-14109637558871_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Miniupdate po sto letech. Protoze nam nejaky sikula prorazil kryt zrcatka na parkaci, udelal tam krasnou praovuhlou skobu, tak jsem pristoupil k co nejmene financne narocne "oprave". Diru jsem zadelal a zrcatka potahnul necim, co bylo zrovna po ruce a bylo to nejmin "cirkusacky" - druha volba byla svetle modry carbon, co mam na Garpidovi, to by bylo jeste daleko vic jak pest na oko.

Ted si rikam, co s tim. 

1] udelat tu nozku zrcatka cerne a hrat si na tunera

2] spis asi sezenu nekde novy kryty. Pokud mate nekdo pekne v v tehle modre za par $, tak mi poslete SZ, treba se domluvime :) Ja pak tyhle tunersky prodam nejakymu mladymu zavodnikovi. :D

 

WP_20160615_22_43_07_Pro.jpg

WP_20160615_22_42_58_Pro.jpg

WP_20160615_20_21_10_Pro.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 10 měsíců později...
  • O 2 týdny později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 2 týdny později...
  • O 4 měsíce později...

Asi posledni update tohoto roku. 

Problem s ABS/ESP failure - nejspis se ta chyba objevovala kvuli sjetym zadnim destickam, pripadne bordelu z nich. Po vymene desticek se chyba uz neukazala. Na diag. videt taky nebyla.

Draha polovina prorazila rok stary zimak od Kormoranu, takze jsme nechali prezout predek na Nexxeny. S autem temer nejezdim, takze rozdil v pneu tezko posoudim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Na chaloupce jsou uzke silnice, draha polovina se na ni potkala s protijedoucim autem, a prej aby ho nenechala spadnout skrz stromy ze srazu, zajela na krajnici zarostlou vysokou travou. Jenze  v ty byla pulmetrova skarpa a betonovy sloupek nebo co. Takze pocuchala spodni vyztuhu narazniku a naraznik je deravej skrz. Nastesti se ji nepodarilo prorazit chladic ani poskodit treba kabelaz, co tam vede. Narovnali jsme tu traverzu za pomoci preciznich karosarskych nastroju - lana a brizy, hlavne kvuli tomu ,ze byl chladic posunuy o cca 2 - 3 cm do motoru a opiral se o kovove trubky klimy. Po vytazeni to neni zadna krasa, ale auto funguje. Pak to nekde koupim na vrakovisti "novy". 

Jsem si rikal, co se prihodi, kdyz uz mam na aute novy gumy - Pirelky P7. Vzdycky , kdyz si na auto poridim novy gumy, neco se stane (minimalne si jednu az dve pichnu).

Kdyz uz byl cely naraznik dole, tak jsem vyndal i svetla a vyklepal to hafo parkovacich zarovicek, co mi tam napadaly. Jsem kvuli tomu byl linej sundavat naraznik, tak ted se to hodilo....

 

20180707_122926.thumb.jpg.e9942cb7303281ce9089517db326547d.jpg20180707_122939.thumb.jpg.64f09a1d3a8d618e550ba20c4da20b35.jpg20180707_122934.thumb.jpg.fd84bab2b9f1ea96b9cd21995e63ce9b.jpg20180707_133321.jpg

20180707_140305.jpg

 

Upraveno uživatelem Komar1981
velikosti obrazku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Temer 1700 km zvladnuto uplne v pohode. Cesta k mori i zpet (nase prvni ve vsech ohledech) probehla v naprostem pohodli a bez technickych obtizi. Jsem mile prekvapeny, jak je to auto na dlouhych trasach pohodlne. Az neuveritelne! A je videt jak tomu motoru svedci ustalena jizda - spotreba pod 8 litru je muj celorocni vzdaleny sen :D.

 20180728_065121.thumb.jpg.6bf4efa15fec9a6f536c4d42b244001b.jpg 

Blue Orange v Bibi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

A dalsi delsi trasa - Praha -> BalatonFured a po tydnu zpet - uz jsem mel pocit, ze jedu na chalupu kousek za Prahou. Na tyhle cesty je to auto fakt zlaty, vc. toho motoru. Ovsem ted litani po Praze tyden a uz to se spotrebou zase leze nahoru :D Ale to se opet projevi tak za 2, 3 tankovani....

Fotky z Madarska nemam, ale mam jednu z vyletu o tyden pozdeji - rodinka jede na kolo. V kufru jedno 26" kolo, 24" kolo, 16" kolobezka, detska sedacka na kolo a batohy. S vyndanou jednou sedackou stredni rady uplne v pohode vsechno vevnitr. Je to stehovak, o tom zadna. :D

20180828_163837.thumb.jpg.6a69ac13e5a41ddb4c074c717502876d.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...