Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Gumičky do stěračů


Bohumil

Recommended Posts

Původně zaslal: lamancha

kdyz uz jsi u tech steracu, nezda se ti ze kdyz jdou ven tak stiraj a kdyz dovnitr , tak rozmazavaj ?:myslim

Nemám 307, tak jen otázka: dají se zaměnit L a P?

Možná by to o pár % prodloužilo životnost. Zřejmě jde o otlačený břit gumičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

koupil jsem samotný gumičky do stěračů a zastřihl délku. Balení po dvou kusech a stály asi 70 Kč, takže si lze dovolit ten luxus měnit je častěji. Ty originály pravda \"vydržely\" 3 roky ale od začátku stejně dělaly šmouhy, takže mi to až takový rozdíl nepřipadá. Koupil jsem je v Praze v Záběhlické ulici v autosportu (když se sjede ulicí V korytech do starých Záběhlic tak hned proti je nějaká bývalá sámoška) a jsou i včetně umělohmotné lišty, takže stačí zkrátit štípačkama délku a zastrčit do ramínka. Zatím 3 měsíce stírají v pohodě, o nic hůře než ty originály.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...
Původně zaslal: bancroft

koupil jsem samotný gumičky do stěračů a zastřihl délku. Balení po dvou kusech a stály asi 70 Kč, takže si lze dovolit ten luxus měnit je častěji. Ty originály pravda \"vydržely\" 3 roky ale od začátku stejně dělaly šmouhy, takže mi to až takový rozdíl nepřipadá. Koupil jsem je v Praze v Záběhlické ulici v autosportu (když se sjede ulicí V korytech do starých Záběhlic tak hned proti je nějaká bývalá sámoška) a jsou i včetně umělohmotné lišty, takže stačí zkrátit štípačkama délku a zastrčit do ramínka. Zatím 3 měsíce stírají v pohodě, o nic hůře než ty originály.

[upravil dne 4.10.06 Karel1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sehnat se dají snad v každym lepšim obchůdku s autodíly... problém je, jak sou kvalitní a jaký tam patřej.

Já je totiž měnil nedávno. Stírají dobře, ale hrozně vržou a paradoxně tehdy, když prší víc!:myslim Tak nevim, taky musim sehnat jiný.

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: Bohumil

Nevíte někdo kde se dají sehnat náhradní gumičky do předních stěračů na 307čku. Délka 2x70cm ?

co tak zkusit autobenex,když jsem kupoval radiátor topení tak jsem něco zahlédl jako ty nové stěrače ale cenu jsem neviděl.V obi jsem kupoval kupovalů jednou gumičky univerzál,které se pak zkrátí na požadovanou délku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Davis

Sehnat se dají snad v každym lepšim obchůdku s autodíly... problém je, jak sou kvalitní a jaký tam patřej.

Já je totiž měnil nedávno. Stírají dobře, ale hrozně vržou a paradoxně tehdy, když prší víc!:myslim Tak nevim, taky musim sehnat jiný.

Mam presne stejnou zkusenost, stiraji dobre, lip nez origonaly, ale vrzou, kdyz vic prsi, divny............:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stěrače mají výdrž max. 4 měsíce udává to každý výrobce v technických listech pro danného výrobce a je to jedno jestli je to Bosch, SWF, Valeo... Na 307 2004- se prodávají Stěrače Bosch Aerotvin sou celý z pryže to je super. Na předešlé modely se dělají taky ale dělá je zatím jenom Valeo a je tam cena 1800,- za pár ale taky super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Používal jsem Bosch Twin, jsou super ale drahý, po setření zůstává suchý sklo, dá se říct že kvalitativně srovnatelný jsou Valea, teda alespoň co se týká kvality stírání, ale míň vydržej, hlavně jsou levnější. Valea používám už asi 8 let (samozřejmě že ne pořád jedny) a jsem spokojenej, u mě jak začnou stěrače mazat vodu tak jdou dolů. Počítám tak asi 1,5 roku sada. A cena na 406tku asi 600 kč. nevim ale jak na 307 .

[upravil dne 5/10/06 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...