Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

stále hrá rádio


muzikant

Recommended Posts

dobrý deň, po vypnutí motora kľúčom ostane rádio (originál Clarion) stále zapnuté, nereaguje páčka pod volantom, dá sa meniť hlasitosť, res. prepínať stanice tlačítkami na rádiu. Je to chyba rádia, alebo zostáva zopnuté nejaké relátko? Ďakujem .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bol som pozrieť, stále bolo zapnuté. Skúsil som naštartovať a vypnúť kľúč a na 4-tý pokus sa vyplo, aj display. Je to divné, lebo po vypnutí kľúčom by sa malo vypnúť aj napájanie. Ale ta isto vypnutím vypínača na rádii. Lenže ostane zapnuté aj v jednom a druhom prípade.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ked hovyberies ake ma koncovky ?

Ak su euro tak prehod hoc ake ine radio, malo by sediet vsetko, asi okrem packy pod volantom.

A pripadne skus tvoje radio v inom aute.

Alebo ak sa trosku rozumies do elektriky, zapoj si to doma trebars na autobaterku podla schem na nete, tie lahko najdes.

je tam max 5 vodicov. + 12 V spinane zo spinacky, - minus , pamat +12V, a este dake podla pripojenia. a repro mas podla osadenia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za rady a názory, tento týždeň len krátke jazdy cca 15 min. a teraz neblbne. Zaujala ma tá spínacia skrinka. Dá sa demontovať len tá elektrická časť bez zámku jednoduco, alebo je to zložité? A potom ju rozobrať, alebo sa dá kúpiť tá časť samostatne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak by bola zlá spínačka, tak by šiel napríklad aj ventilátor kúrenia ktorý ide hneď po otočení kľúča do prvej polohy. Takto to má riešené minimálne 306 a 406. Alebo by napríklad šli stierače ktoré už idú od prvej polohy kľúča.

Ide o to, že prvá poloha kľúča nenapája iba rádio, ale aj iné veci a na tých by sa to asi tiež prejavilo. Ale je to iba úvaha, možno sa mýlim. Podľa mňa bude na prd rádio, keď nereaguje ani na vlastné tlačidlo vypnutia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to možné, ale mňa zase mýli to, že keď vypnem kľúč, dokonca ho vyberiem, mal by byť prerušený obvod napájania rádia. Možno to ide cez nejaké relátko a to je zlé. V každom prípade sa snažím zohnať nejaké rádio, ako píše mmartinkovic, napojiť by malo ísť skoro každé a vyskúšam aj túto radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemas nejakeho kamarata v elektro ? ci opravovni alebo len tak ?

Na skusku. Pripadne vyber radio von a kukni na kable. Mozno boli divne spojene alebo seknute.

Ked som si kupoval radio SONY, tak tam boli origo prepojky na spinanych 12 V aj na staly. a podla prepojenia sa to dalo zapnut na radiu bud ked otocis kluc alebo tlacitkom na radiu.

:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak nevim jak ja jsem take musel poupravit napajeni radia.. zapojil jsem to podle totoho planku www.najdiservis.cz/navod.htm?clid=4569&strana=1

radio se mi po zapnuti klicku zapne a po vypnuti klicku se radio vypne ... ale jde zapnout i bez klicku ;-)

kdybys mel spatnou spinacku asi bys mel teplejsi klicek .. uz se tu neco podobneho resilo ... zkus po jizde osahat klic hned po vytazeni za spinacky ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...