Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prijem FM


Lihous

Recommended Posts

Zadní okno - to by na obou vývodech (pod tapecírem) musela být tlumivka, a zřejmě pak i zesilovač. Mrkni na to, hlavně, jestli má zesilovač napájení.

Ta vysouvací byla efektní, ale choulostivá (led, sníh). A pak i trochu staromódní, byla kovová, takové ty vysouvací trubičky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem rozebral strop nasledne demontoval antenu a zjistitl ze ..... , asi nebyla pro zmenu kostra :(

Kolem tech hrotu jsem to tedy oskrbl sroubovackem promeril antenu sroubky i tu tesnici patku podetrel resistinem ML / vne / s kapkou oleje vse namontoval a uvidime.

Zdalo se ze je to o poznani lepsi - vic se toho naladilo ale o sumu budu referovat zitra az nekam pojedu.

A pri te prilezitosti se na pra mistech nosniky ve strese vycpal molitanem - doufam ze se nejaky dB zase ztrati :D

Tak dnes projeto a muzu konstatovat ze jsem asi tak na starem prijmu tedy da se to poslouchat a myslim ze druha antena nebude potreba a nebo bude prijem na urovni \"idealu\" tedy bez sumu ale zesilovac neco malo stoji - ale antenu mam doma .....

Jen vzhled bude spis spatne .... Uvidime

Dekuji za nazory postrehy ......

[upravil dne 23/8/13 19:11 od Lihous]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 4 měsíce později...

Tak to ozivim \"ale\" uvidime co bude az bude teplo ted to klidne muze byt pocasim.

Prohrabaval jsem se v diag. a nasel polozku pro me zajimavou

Pritomnost autoradia v siti VAN polozku jsem zmenil z ANO na NE - mame tam ne OG autoradio a svete div se i slabe stanice jdou poslouchat.

Mista kde byl jen prakticky sum je pomerne slusny prijem ....

\"Ale\" uvidime co bude dal az bude jine pocasi protoze i DVB-T dnes vcera byla na jednicku coz s timto nema nic spolecneho.

Dle me je tato polozka jen pro prenos dat k displeji ....?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Taky se přidám k těm, co mají \"špatný příjem\".

Už jsem udělal několik úprav, které vedly ke zlepšení, ale stále to není ono. Mam old-model 406, kde je anténa v přední části střechy (pasivní).

* anténa vyměněna za novou origo peugeot

* přidan antenní zesilovač od corectu

* očištěn spoj střecha zemnící drát koaxu benzínem - zatekla tam ta těsnící guma, která brání zatýkání vody do interiéru.

Po tom posledním zásahu se příjem citelně zlepšil, ale stale to občas zašumí. Co mám zkušenosti z jinných aut, většinou novější, tak ve stejných lokalitách drží příjem bez šumu.

Rádio je Sony CDX-CA900X.

Laboroval jsem i s tím antenním zesilovačem, má tam trimr pro nastavení zesílení, ale celkem bez výsledku. Skoro mi přijde, že bez zesilovače je signál slabší, ale méně zarušen. Tak jsem chvíli přemýšlel o druhé anténě, ale nechci dělat složitější zasahy bez předem ověřeného výsledku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím, že sony není nějaká hitparáda, ale je to jeden z nevýšších řad (té doby). KOAX jsem měřil klasicky Ohmetrem (bylo to cca 0.5Ohmu). Ještě můžu máznout ten spoj střecha-zem a antena-koax ale čím?

Má někdo zkušenost s dvěma anténama a diferenčním zesilovačem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 antény jsou cesta do pekla, lepší to prakticky nebude a v některých situacích se to spíš zhorší. S tím coaxem jsem myslel použití opravdu kvalitně stíněného. Protažení je otázkou pár minut, a cena je kolem 10,- za metr což je akceptovatelné. Spoj namaž silikonovou vazelínou, ale reálně postačí i nějaká obyčejná, která zachová \"vlhký\" spoj (ten suchý degraduje VF složku). Zesilovač máš předpokládám, bezprostředně pod střechou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nefunguje ta vazelína spíš jako izolant?

Zesilovač mám u rádia, je asi lepší volba přímo u antény, ale musel bych pod střechou cvaknout stávající kox, protože má speciální zakončení pro origo anténu, kdežto u rádia používám standartní (ISO?) konektor, tj. může zesilovač kdykoli vyřadit/nahradit.

Nehledě na to, že anténa je vepředu, tak koax ma cca 1.5metru, a to by musel být hodně špatný, aby na takto krátké vzdálenosti výrazně zhoršil příjem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No do toho se mi moc nechce :bojim

Ještě jsem ted našel v manuálu k autoradiu nějaké možnosti/vylepšení FM příjmu. Tzv volba \"IF Auto/Wide\"

a pak taky funkce pro hledání pouze stanic se silným signálem \"Local on/off \" a pak samozdřejmě přepnutí na MONO, to je vyzkoušené :super

Jen tak pro info rozdíl citlivost MONO/STEREO dle manuálu:

Signal-to-noise ratio

66 dB (stereo),

72 dB (mono)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Dovolim si zneuzit toto vlakno pro dotaz ohledne anteny ploutev. Mam problem s prijmem FM. Rady v tomto vlaknu jsou prinosne a urcite je vyzkousim. Ale vzhledove je ploutev lakava. Nasel jsem tento clanek, pomerne stary, ale stale pouzitelny. http://forum.skodahome.cz/topic/74015-fm-ant%C3%A9na-ploutev-%C5%BEralo%C4%8D%C3%AD/

Libila by se mi moznost dat antenu do laku a mit ji tak \"skrytou\". Mate nekdo zkusenosti s jakoukoliv ploutvi? Prijem na mem origo radiu je hodne mizerny. Takze bych nemel co ztratit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Dobrý den,manželce jsem na xsaru dal anténu 8.3 od correctu, má tam obyč. keenwoda asi za 2000kč.......výsledek- nádherný a čistý přednes, žádný šum ( ani během jízdy), nic lepšího jsem nikdy neslyšel. Podpořen tímto úspěchem jsem začal vylepšovat signál u svého Peu.Partner r.v. 2009....JENŽE.....z orig. radia RD4 veden kabel k anténě na před. část střechy ( ANTÉNA- klasika , naklopná, pasivní) . Od correctu jsem koupil zesilovač A1.1 a vsadil k anténě, a připojil + 12............před zásahem mi hrálo, ne úplně nejlépe, ale vše..........ted naladím sotva 3 stanice, které s pohybem auta prošumují. Ze zoufalství jsem už vyzkoušel vše......nová pas. anténa, Calearo, nové koaxy- změřené- výsledek stále stejný. Už mě napadá jen jediné- orig. radio RD4, možná ant. vstup fakra, nebo něco za nim.....A NEMUSÍ SE NĚCO ZMĚNIT V DIAGNOSTICE?.....fakt už nevím.........proč ženská hraje jak na roc. koncertě , a já ne. Vítam rady .....DÍK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...