Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

A zase Airbag Fault


misho.1709

Recommended Posts

Zdravím páni.

Od včera mi zas asi po mesiac dlhej pauze začala opäť svietiť kontrolka airbagu (spolu s ňou aj chybová hláška: Airbag fault). Vtedy (približne mesiac dozadu) mi svietila najprv kontrolka ABS (ABS fault) a po nej prišla na rad kontrolka airbagu (Airbag fault). Po nejakom čase zmizli. Včera som zatrúbil na známeho a hneď na to mi vyskočila kontrolka ABS. Neskôr som vypol motor, naštartoval znova a kontrolka zmizla. Ako som naštartoval znova, vracial som sa domov, po niekoľkých minútach mi naskočila kontrolka airbagu. Tak ako aj naposledy, svieti stále, nemá tendenciu aby zhasla :D

Podotýkam ešte, že trúba mi funguje (trúbi :D ), len už zopár rokov takto, že je treba vedieť kde ju stlačiť. Ďalej mám problém s páčkami a to taký, že mi nevypínajú smerovky pri otáčaní volantu naspäť. Zatiaľ sa na tom nič nerobilo, čiže nič nebolo rozoberané (páčky, COM).

Viem kde je problém s tým vypínaním smeroviek, ale u ABG a ABS nie. Vedel by mi s tým niekto poradiť?

Ďakujem.

[upravil dne 6/9/13 20:14 od misho.1709]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mame rovnake auta, a rovnaky problem. Presne ako pises. Par dni sa nepravidelne objavovala kontrolka AIRBAG, a potom raz za jazdy ANTIPOLUTION FAULT. Nebude to rocnym obdobim? :D

Co sa tyka toho bagu pomohlo rozobratie a zlozenie konektorov pod sedackami, a zatial asi dva tyzdne sa bag neozyva. Hlaska \"ANTI...\" sa mi uz dlhsie neobjavila. Ked vtedy, tak som par krat proste nastaroval, zhasol, nastaroval zhasol, nastartoval zhasol, a na 4krat sama zhasla, a auto islo jak malo. Ale ja mam podozrenie na elektromagneticky ventil, co otvara EGR, lebo piska, a nasava vzduch, kedy nema. Ten filtrik (co je na tom elmag. ventile) som prelepil paskou, aby nenasaval nic ani ked ma, a zatial tiez cca 2 tyzdne bez glasky AF... Takze zatilal v pohode...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi to bude počasím :D

Ale už ma to ..., aj to Antipollution Fault, lebo mne ide auto ako má, aj ťahá pekne do otáčok, ani nezhasína, nepadá do núdzového, turbo ide, nič nepíska, no stále čakám, že to prejde...S tými konektormi pod sedačkou to zatiaľ nepomohlo. Chcem sa spýtať, ktorý konektor (farba) ide k čomu? Hlavne modrý.

[upravil dne 15/8/13 16:10 od misho.1709]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak v piatok rano do prace hned po zapnuti klucika AIRBAG FAULT. Tak som zase posmatral pod spolujazdcovou sedackou, vypal a zapal klucik, a potom uz nebola ziadna kontrolka ani nic. Proste tomu sibe nejako. Neviem ktory konektor je na co, ale pokmasal som so vsetkym, co je pod tou sedankou... A takto to chodi uz dlhsie, ale budem sa na tie konektory a kable musiet poriadne pozriet. Hlaska ANT.FAULT od vtedy uz nevypisal...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Píšem nejaký ten týždeň neskôr, ale problém je vyriešený. Airbag vypisovalo kvôli zlému kontaktu v konektore, ABS vyskakovalo kvôli zadnému snímaču otáčok a Antipollution fault kvôli brzdovému spínaču, ktorý sa vraj podľa mechanika môže tváriť, že je ok, ale že najskôr nebude. No po niekoľkých naštartovaniach zmizlo aj to a už konečne nič nevypisuje a nesvieti :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...