Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Benzin místo nafty


oplis

Recommended Posts

Ahoj. Stala se mi nepříjemnost. Do svého lvíka P407SW, 2.0 HDi, 100 kW, rv 2007 jsem omylem natankoval natural. Měl jsem tam cca 6l dieselu a dal jsem 25l naturalu. Pak jsem jel 8km, zastavil, do té doby vše OK. Pak už jsem ale nenastartoval. Odtah a teď mi lvík stojí v Prešově v servisu a já jsem pokračoval náhradním autem. Čekám až mi zavolají ohledně opravy. Říkali, že být to mělo být tak do 150euro.

Stalo se Vám někomu něco podobného? Je tato cena opravy reálná? Pokud by se to do té sumy vlezlo byl bych rád.

A teď do mě....vím, že jsem blbec...ale předtím jsem 6 roků jezdil s benzinem, tohoto lvíka mám 4 měsíce.

Stejně je na pytel, že se tam ta hadice do nádrže vleze :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otazka je co ti povedali, ze za tie peniaze spravia?

Mluvili o vypuštění nádrže, kompletní vyčištění a výměna palivového filtru.

Tak uvidíme...dám pak vědět, jak jsem pochodil...co jsem tak četl na netu, tak někomu to pomohlo a auto jezdí v pohodě dál...tak snad se jen modlit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Kamarád do skoro prázdné nádrže svého auta Mondeo TDCI natankoval asi 15l benínu. Po ujetí asi 10 km auto začalo cukat. Uědomil si chybu, zastavil, zavolal mechanika a na jeho radu doplnil nádrž do plna naftou. Ale už nenastartoval. Poradíte, jestli se s tím dá něco dělat bez mechanika?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Záleží na tom co má za prostory a vybavení, určitě to je minimálně na kompletní vypuštění nádrže, výměnu palivového filtru, vyhnat kompletně benzín z palivového potrubí a doufat, že se nikde nic nezadřelo. Počítám že mechanik na telefonu to bral tak, že 15 l na objem nádrže možná není tak moc a nebude to vadit, nevím. Problém je v tom, že v palivovém potrubí bude v podstatě čistý benzín. Může zkusit odpojit potrubí, nechat ho propláchnout směsí v nádrži, ale riskuje zadření.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem mu na jeho prosbu pomohl vyčistit palivový filtr a odstranit benzín z potrubí. (Samozřejmě jsem mu vysvětlil, co vše se mohlo provozem na benzín stát a co by se mělo udělat). Filtr byl čistý, ani náznak nečistot. Pokud je auto pod plynem, jede dobře, pokud se jede zvolna, auto lehce cuká. Máte někdo nápad, čím by to mohlo být? Kolik VIF by se mělo přidat do nádrže, když je tam 15l benzínu a 45 litrů nafty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...