Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Konektor světel


gvg

Recommended Posts

Jak jsem zjistil, moje auto mělo z výroby dělený světla s blinkrama se dvěma žárovkama. Ten, kdo dělal facelift, tam dal Valeo se spojenýma blinkrama a na jednu žárovku H4. Takže otázka zní - jsou stejné konektory pro dělená světla starého modelu se dvěma žárovkama a nová nedělená světla se dvěma žárovkama? Přemejšlím, že tam dám to, co tam má být a ješě ke všemu s čirou optikou. Děkuji za rady i případná fota.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

Původně zaslal: Swallow

Pokud vím, tak faceliftovaná světla mají stejný konektor a? mají H4 nebo 2 x H7.Liší se jen páčkou pod volantem.Takže pokud nepřehazoval při faceliftu kabeláž, mělo by to fungovat i na dělených světlech.Jen doměnka :myslim

podle mého H4 či H7 bude rozdíl .Pokud já mám H7 tak při přepnutí na dálkové svítí i tlumené takže svítí při dálkových všechny 4/2+2/

ale při H4 při přepnutí na dálkové tak tlumené zhasnou takže svítí jen jedny.:myslim

To jo, i u 306 to tak funguje, ale tady jde, myslím, o konektor pro připojení kabeláže do světlometu a faceliftované 306, alespoň co vím, ho mají stejný a rozdíl je jen v páčce pod volantem, která buď v případě H4 zhasne tlumená a rozsvítí dálková, jsou- li světla 2 x H7, nechá svítit tlumená a připojí dálkový.U 306 před faceliftem se prý používali buď H4, nebo 2 x H1 nebo H1 + H7.A jelikož jsem 306 před faceliftem se 4 žárovkama nikdy neviděl, kdoví, jak to je opravdu :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na to Vám můžu dát přesnou odpověď. Původně tam byly H1+H7 a teď se to s H4 skutečně chová tak, že pokud zapnu tlumený, svítí kontrolka tlumených a pokud k tomu připnu dálkový, svítí kontrolka jak tlumených, tak dálkových. A to byl taky vlastně důvod, proč jsem po tom šel. Takže, z výroby je to dělaný na dvě žárovky, jde mi skutečně jen o konektor, zda se liší, či ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: gvg

Díky, díky!!

Já tam měl původně (dle info z VINu) H1+H7, teď jsou tam namontovaný H4.

Tak jsem se nepodíval, neb kolegyně místo se svou 306 přijela rodinnou 309, snad tedy zítra.Nicméně, myslím, že nejjednodušší řešení by bylo dát čirou optiku s 2 x H7.Vypínač pod volantem na to máš a konektor kabeláže je stejný pro H4 i 2 x H7, takže jen nová světla.Myslím si, že při použití dělených světlometů jsou i jiné blatníky, maska, kapota atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, to vím a vím, že musím dát nedělená světla. Každopádně, pokud by se ti podařilo se na tu 306 mrknout, byl bych ti vděčnej. Má domněnka je také taková, že stačí vyměnit světla, ale potřeboval jsem jistotu. A taky - jestli tam dát normál nebo čirý - jakej je v tom rozdíl??:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: gvg

Jasně, to vím a vím, že musím dát nedělená světla. Každopádně, pokud by se ti podařilo se na tu 306 mrknout, byl bych ti vděčnej. Má domněnka je také taková, že stačí vyměnit světla, ale potřeboval jsem jistotu. A taky - jestli tam dát normál nebo čirý - jakej je v tom rozdíl??:myslim

Ve vzhledu, ale především jsem to psal proto, že nevím, jestli se dělají rastrový na 2 x H7.O čirých vím, že existují ;) Na tu 306 se podívám, až s ní kolegyně dorazí.Je to zákon schválnosti, jezdí s ní každý den, jen dneska ne.Co nadělám, snad zítra.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se konečně zadařilo.Vyfotil jsem jak světlo u mne, tedy konektor, který je nasazený na protikus na světle. Tady je světlo ze 306 s dělenými světly.Fotka nestojí za nic, protože \" luxusní \" fo?ák neumí fotit nablízko a jinak to nešlo.Takže to popíšu, kabelový svazek vede rovnou do světlometu, kde jsou na něm nasazeny konektory pro jednotlivé žárovky ( H4 a parkovačku ).Myslím, že Minimaxa přehazoval H4 za čiré s H7, takže asi zná, jak na to ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Ludweek

:D :D tak ta fotka je fakt hodne nepovedena :D

muze se k tomu vyjadrit minimaxa??? HALOOO :aut taky by me zajimalo zda je nejakej problem pri vymene klasickych svetel za ciry?? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ludweek

:D :D tak ta fotka je fakt hodne nepovedena :D

muze se k tomu vyjadrit minimaxa??? HALOOO :aut taky by me zajimalo zda je nejakej problem pri vymene klasickych svetel za ciry?? :)

To je tak, když má někdo fo?ák přidělenej.Sice je fuj, ale nechce se mi kupovat svůj :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten konektor bys tam měl stejně mít, protože já mám jen H4 a konektor je, viz. fotka.A jak koukám na Tvůj avatar, máš taky nedělená světla.No, a i kdyby konektor nebyl, lze to připojit jako u těch starých, kde je přitažen svazek do světla a tam připojený rovnou na žárovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...