Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nesvítí brzdová světla


Altman

Recommended Posts

Zjistil jsem že mi vzadu nesvítí ani jedno brzdové světlo. Pojistky jsem, řekl bych zkontroloval všechny a nějak už mě ani nenapadá, čím by to mohlo být. Bez funkčních brzdových světel přece nemůžu vyjet. :bojim

Poraďte mi prosím někdo v čem můžr být problém. Na žárovky jsem se taky díval. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vytáhnou zadní světla, vyčistit kontakty, prostříkat a vyměnit žárovku. Ztíká do nich často voda a kontakty oxidují. Před asi 14 dny jsem to dělal poprvé a zabralo to cca 15 minut času. O tomto problému jsem se dočetl tady. Samozřejmě toto platí pokud svítí třetí brzdové světlo.

[upravil dne 30/7/13 20:25 od Laďa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vytáhnou zadní světla, vyčistit kontakty, prostříkat a vyměnit žárovku. Ztíká do nich často voda a kontakty oxidují. Před asi 14 dny jsem to dělal poprvé a zabralo to cca 15 minut času. O tomto problému jsem se dočetl tady. Samozřejmě toto platí pokud svítí třetí brzdové světlo.

[upravil dne 30/7/13 20:25 od Laďa]

Trošku :xvul

u firemního Transita jsem takhle brzo ráno byl upozorněn, že mi nesvítí ani jedno koncové světlo. Tak jsem taky přemýšlel která pojistka odešla, kde se mi zlomil nějakej drát a nakonec to byla 2x žárovka - já si totiž zřejmě jaksi nevšiml, že už nějakou dobu jezdím jen s jedním svítícím zadním světlem a až když zhaslo to druhé, tak mě kolegové upozornili, že by mi vzadu mělo asi něco svítit. :D

[upravil dne 30/7/2013 20:34 od Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě jednou díky všem zůčastněným.

Zdá se, že ten spínač byl opravdu jen uvolněný, ale stejně jsem ho vyndal a rozebral no a nestačím se divit. Uvnitř skoro nic není. Je tam jen pružinka na plastu, na pružince je pak mezi kontakty takový plíšek, který ty dva kontakty spojuje. :super

Spínač jako takový je pak zasunutý prakticky přímo do toho kovového držáku pedálu, je tam na něj přímo díra. Je tedy trvale v \"rozepnutém\" stavu a jakmile se sešlápne pedál, spojí se ty dva kontakty uvnitř spínače do \"sepnutého\", tedy vodivého stavu.

Upřímně, doteď jsem netušil že něco takového vůbec u brzdového pedálu je.

Taková blbost a jak to dokáže pozlobit. :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...