Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nedrží volnoběžné otáčky


jafa007

Recommended Posts

Zdar lidi, mam problem na sve 406ce, 1,6 benzin. Obcas (cca 2x do mesice) se mi stane, ze auto prestane drzet volnobeh a chcipe. Resp. chcipne, pokud na volnobeh pridam plyn a pustim. Otacky spadnou a uz se z toho motor nevyhrabe. V beznem provozu to je velmi neprijemne (posilovac, brzdy). Pri jizde neni citi zadne oslabeni - motor slape OK, jde do otacek, neztraci vykon. Po case problem sam zmizi.

Poradte, kde muze byt chyba?

Dik.

Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No řeknu Ti to asi takhle. Mě to dělalo podobně po nastarování u studenýho motoru nedržel volnoběh. Nejdřív jsem zkoušel škrtící klapku, potom krokáč a nakonec to dělala špatná baterka. Při startování byl velkej odběr a pak už to prostě rozhodilo elektroniku. Po pár km se malinko oživila z altiku a už to jelo jak mělo. Po výměně je vše OK a veškerý problémy zmizely. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave_k

No řeknu Ti to asi takhle. Mě to dělalo podobně po nastarování u studenýho motoru nedržel volnoběh. Nejdřív jsem zkoušel škrtící klapku, potom krokáč a nakonec to dělala špatná baterka. Při startování byl velkej odběr a pak už to prostě rozhodilo elektroniku. Po pár km se malinko oživila z altiku a už to jelo jak mělo. Po výměně je vše OK a veškerý problémy zmizely. :papa

No, baterka sice ma nejlepsi leta zasebou, ale myslim ze tim to nebude. Je uplne jedno, jestli mam zapnute svetla nebo ne (zkousel jsem) - a myslim, ze zrovna to by se mohlo projevit. A kazdopadne i po 20km se to chovalo stejne.

Zkusim se podivat na ten krokac a tak okolo, jestli tam neco nebude.

Na diagnostice jsem byl, ale nic mi nezjistili. Je pravda, ze v te dobe sel motor zrovna normalne... Ale i tak, zadna chyba tam ulozena nebyla.

Kdyz uz jsme u toho, potreboval bych zjistit, jaka baterka (?Ah) ma byt v 406/1.6i :-))) netusite nekdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...