Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Netěsní kohoutek


Goldinka

Recommended Posts

Potřebuju chlapskou radu :)

V kuchyni mi netěsní kohoutek u umyvadla. Ale ne jakoby kohoutek odkud voda vytejká, ale prostě netěsní na tom \"výlezu\" z kuchyňské linky, takže mám u umyvadla u kohoutku vždycky louži a díky tomu i když to tam utírám, tak to plesniví :(

Jak to opravit? Stačí jen někde něco utáhnout/dotáhnout, nebo se musí vyměnit celá ta trubka nebo co to je? Prostě... Co s tím?

Děkuju :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nejlepší bude sehnat nějakého ochotného souseda, aby se když nic tak aspoň podíval kde to kape a pak by se vidělo.

Nebo zkusit takovou tu službu Hodinový manžel a ještě by bylo možné jestli není byt v osobním vlastnictví, tak kontaktovat správce. Zkus sem hodit foto.

Jinak může být jen netěsnost mezi tělem baterie a \"S\" se kterým je ta baterie spojena. Nebo může netěsnit právě to \"S\" co je zašroubované ve zdi,víc tam toho není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nová kartuš nebo baterie. Jde o to kolik jsi ochotná do toho dát. Nejlevnější a zárověň nejrychlejší je výmena kartuše. Dá se pořídit od asi 200,-kč nějaká CHINA,nebo kolem 300,-kč \"lepší\" značka. Jen je potřeba znát výrobce baterie a podle něj kupovat. Jestli nová tak vybírat už nějakou třeba s větším a třeba delším ramínkem a možná i s vytahovací sprchou. Montáž náročnější. Je třeba vlézt pod dřez a zalomit se tam. A jedno plus je u nové a to je záruka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dano406 sem koukala na ty baterie a tu kterou tam zrovna máme mají za 500kč, takže to mi žíly trhat nebude, když to nakonec bude celé nové...

Montovat to budu pravděpodobně já :/ takže je velká šance že to zkazim a nebude voda v kuchyni vůbec :D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neni to až tak práce,jen je přístup k tem šroubkum zespoda blbej:D

jestli máš zespoda tlakový hadičky(samozřejmě myslim nový,ty budeš mít u baterie),tak si je přitahni ještě venku a pak to provlíkneš tou dírou v desce,ze spoda pod baterií dáš těsnicí kroužek ze spoda desky je železná jakoby podložka,tu nasadíš na šrouby a matičkama dotahneš:)

[upravil dne 21.7.2013 17:39 od vendelinek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rada jednoduchá.Nejspíš budeš mít pod dřezem 2 kulové ventilky. Oba dva zavřeš,páku dáš nahoru aby ses přesvědčila že neteče voda. Pokud nejsou ventilky pod dřezem tak odstavit studenou i teplou vodu před vodoměrem(ve stupačce). Pak se podíváš jak to tam máš zapojené a jaká že to hadička kam patří. Je tam taková plecová podkova.Ta je přes dlouhý šroub stažená matkou asi na 10 klíč. Ty dvě hadice(předpokládám,že tam budou hadice) jen vyšrubuješ a zase je použiješ do nové baterie.

Ha vendelinek byl rychlejší :D

[upravil dne 21/7/13 16:40 od Dano406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dano406 sem koukala na ty baterie a tu kterou tam zrovna máme mají za 500kč, takže to mi žíly trhat nebude, když to nakonec bude celé nové...

Montovat to budu pravděpodobně já :/ takže je velká šance že to zkazim a nebude voda v kuchyni vůbec :D:D

Hele to chce chlapa, tady je velká šance ne, že voda nebude v kuchyni vůbec, ale že bude uplně všude:D:D

Ne jako že bych ti nevěřil, ale jistota je jistota, pokud jsi to nikdy nedělala a pak je potřeba určitá chlapská síla, takže někdo šikovný z klubu zblízka by určitě mohl pomoci, určitě to bude jednodušší než stěhovat skříň

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na výměnu baterie v desce nepotřebuje chlapa a ani sílu :D

Vypnout vodu - buď kohoutky pod dřezem nebo ve stupačce. Teplou i studenou. Pustit vodu na baterii - vyteče zbytek a je jistota, že máš opravdu vypnutou vodu.

Zespoda je závitová tyčka našroubovaná do baterie, ta jde skrz desku a pak je tam tesnění, podložka a matice. Povolit matici a vyjmout těsnění s podložkou.

Na kohoutcích povolit hadičky a vytáhnout celou baterii i s hadicemi ven.

Na novou baterii našroubovat nové hadice a dotáhnout rukou co to půjde. Potom klíčem o půl otáčky každou hadici ještě dotáhnout. Ne víc, jinak se poškodí těsnění a poteče to. Našroubovat závitovou tyčku a vše prostrčit dírou v desce. Ze spoda těsnění, podložku a přitáhnout k desce.

Našroubovat hadice na kohoutky a opět s citem dotáhnout.

Pustit vodu, zkontrolovat jestli něco neteče a hotovo.

Jinak k ty baterii je vždy návod, kde je vše popsáno, není třeba se toho obávat.

[upravil dne 21/7/13 18:02 od Sagic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dá se sehnat těsnění, ale za mne je nej sehnat novou a máš klid . Řešil jsem to u dcery okolo pákovky vždy drobet vody ,tak jsem sehnal za dobrou cenu novou se zárukou a má klid . Pokud to nezvládáš tak šikovného chlapíka k tomu a za půl hodky není co řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně základem je to aby držely uzávěry vody. Hodně se setkávám, že ty rohový ventilky pod linkou jsou právě na bázi kulovýho kohoutu a když se s nima občas nehne (jakože se s tím nehejbe) tak se s nima už ani hnout nedá a musí se zavřít komplet voda v bytě. No a při tý příežitosti ty \"roháčky\" vyměnit. Jelikož když to někde pokape tak zase vypnout celej byt.

U tohodle problému by mělo stačit vyměnit jen kartuš s tím, že se vyčistí i vnitřek baterie, aby nové těsnění dobře sedlo. Bejvá to docela slušně zadělaný vodním kamenem. Takže rozborka je náročnější. Občas se dá sehnat i samotné těsnění pod kartuš za pár kaček, ale to chce opravdu vědět výrobce a přesný typ baterie.

Pokud jde ovládání baterie ztuha, tak vyměnit celou kartuši.

Nebo jak bylo psáno vyměnit celou baterii. Moc nedoporočuju ty laciný baterie z OBI apod. Nebo značku Titania. Je to docela brak a do roka je zase problém.

Dobrý jsou třeba Metalia. Mají 7letou záruku, nestojí svět a díly jsou taky v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...