Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Elektromagnetický ventil termostatu-Chyba P1598


HosekVM

Recommended Posts

Mám 307 SW, 2,0 HDI, 100 kW. Diagnostika mi ukazuje chybu

P 1598, elektromagnetický ventil termostatu, zkrat na plus.

Nevíte někdo kde ho mám hledat?, nebo nemáte schéma chladícího okruhu, popřípadě kolik asi stojí.

Byl jsem v Peugeotu servise a tam mi řekli, že je to odpor.

Tak jsem ho koupil za 600,- kč, vyměnil a prd.

Tak nevím kdo je větší blb, jestli já, nebo ten prodavač?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc.:) Snad to bude ono. Doufám jen, že tam v chladící soustavě nebude ještě nějaký jiný elektromagnetický ventil termostatu.

VIN VF33HRHRH83411294.

Někde píšou, že stojí kolem 1500,- a jinde až 6000,- Tak mi to je divé, jestli se baví všichni o tom samém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...
  • O 1 měsíc později...

řeším to taky chyba 1598. Problém s kabeláží pravděpodobně není(u mně) , protože jsem odpojil ventil a objevila se chyba 1597 ...přerušen obvod. Takže je K.O. ten ventil.

Na Citroen forum jsem četl, že je to poruchový a že už to tam dávno nedávaj. Údajně by mělo stačit vyměnit těleso termostatu za těleso nové cca 1000 Kč bez elmag. ventilu a v dia. zakázat hlášku, ale vyzkoušené to nemám. Každopádně když se to teď nehřeje tak tomu ten ventil nepřekáží a mělo by stačit zakázat hlášku přerušen obvod. Jak a zda to jde zakázat přes PP2000 zatím nevím. Vyzkouším v pondělí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Mám tento problém taky u 407 a zajímalo by mě jestli se dá ten ventil nahradit za ventil bez elmag. je totiž levnější? Ale jestli to jde, pak bych potřeboval poradit jak se dá vyřadit ( jaký odpor do konektoru ) ten konektor, abych smazal hlášku P1598. Moc děkuji za radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Ahoj,

Byl jsem v servise resit problem s [tusim] elektromagnetickym ventilem turba a vymena lozisek v zadnich kolech a xenonu, pri predavani mi relkli, ze auto hlasi chybu P1598. Do te doby se mi ale zdalo vse v poradku, nyni se ale motor zahriva hodne dlouho [cca 15 minut]. Jedna se o 407 2.0 HDI 2004. Vyresil jste to nekdo tou vymenou za termostat bez el.mag. ventilu? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...