Jump to content

Nástřik venkovních plastů


Bohouš
 Share

Recommended Posts

Prosím o radu,

chtěl bych si nastříkat komplet venkovní plasty tak aby to chvilku vydrželo a né že se mě to pokaždé za půl roku oloupe. Zatím jsem to vždy stříknul černým auto emailem a to nemá delší trvání i když chvíli to vypadá jako nový;)

Ve vyhledávači jsem našel zmínky o jakémsi změkčovači plastů, ale také o plniči a nejsem si zcela jist postupem.

Obrousím - stříknu změkčovačem - stříknu plničem - stříknu lakem ????

Neplní náhodou ten změkčovač X plnič stejnou funkci ???

Předem dík za rady :papa

Link to comment
Share on other sites

Já jsem stříkal nárazník a dělal jsem to nejdřív jak ty píšeš tím plničem. Na plechovce teda nepsali nic o změkčovači plastů, ale bylo tam popsaný, že to lze použít na plasty. Byl to sprej 400ml základová barva+plnič a stál cca 250 Kč. Obrousil jsem nejdřív zbytky původního laku, odmastil, potom jsem to stříknul tímhle plničem a nakonec barvou kterou jsem si nechal namíchat do spreje. Mám to zatím 2 měsíce takže ti neřeknu jestli to bude dlouhodobě držet, ale zatím to přežilo i mytí v myčce a drží to.

Link to comment
Share on other sites

Původně zaslal: Jan 406 1.8i

Já jsem si plasty na starém voze raději natřel ručně,podle mě je větší výběr barev než ve spreji a drželo tocelkem dobře.

No systém \"rychlá štětka\" jde taky aplikovat, ale asi opravdu jenom na starý auto kde ti nezáleží na vzhledu. Jinak k výběru barev, nejlepší je si nechat namícha barvu do spreje, stačí když jim přineseš kus auta a oni to podle toho namíchají. Spray 400 ml barvy obyč. odstínu vyjde na 300,- metalíza myslím stála 350,- . A výsledek je super.

Link to comment
Share on other sites

Správný postup je, pokud plast ještě nebyl barvený:

Odmaš?ovač na plast, pak základní barva na plast, pak barva do které se přidává změkčovač, aby zůstala pružná a nepraskala, protože plast má velkou tepelnou roztažnost.

V prodejnách, které se specializují na autolaky Ti určitě poradí a popřípadě barvu namíchají. Jiný postup bych dle vlastních skušeností nedoporučoval.:bojim

Link to comment
Share on other sites

Původně zaslal: kveton

Taky bych chtel striknout nejaky plasty na aute, konkretne zrcatka na 406. Nevite nekdo kde michaj barvy ve spreji nekde v Praze?

No hledam jsem na internetu když jsem potřeboval namichat barvu a našel jsem jednu firmu někde na smíchově, ale nakonec jsem našel pro mě nejbližší v Praze 9 - Kbely. Je tam takový malý obchůdek barvy-drogerie. Jak jsem psal výše spray stál 300,- a stačilo když jsem jim přinesl jako vzor záslepku z nárazníku.

Link to comment
Share on other sites

Ty jo já sem to na svý 206 stříkal s otcem, který prodává barvy, mořidla pro truhláře. Mám stříbrnou metalízu, přitáh stříbrnou metalízu -----bez plniče to fouk rovnou na ten odmaštěnej plast tu metlu ---nechalo se to zaschnout apak dvakrát akrylátovim lakem (upozornuji barvy na dřevo) - no bez prdele je to supr přesně jako z lakovny akorát co otec řiká je to o 70 procent levnější . Takže at dou do prdele celý prodejci autobarev.

Dělali jsme to minulej rok v létě a je to furt stejný akorát ve předu to mám odražený (centák čtverečný) asi od kamínku jinak je to fakt super. To se opravdu povedlo. Jedno z mála na mém miláčku. :mad:

Akorát až na to že to byla asi fakt koupě na hovno . ---občas toho lituji no to je vlastně jiná věc. Tak jen stříkejte,stříkejte, >......

Link to comment
Share on other sites

Na plasty se používá Aktivátor je to taková průhledná vodička dost drahá ale je jí potřeba málo prodávájí i jedno deci plast se potře a po oschnutí se nastříká barva a drží jak nebeská víra cca 5let na autě a stále drží. Mnoho zdaru. :super

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...