Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

z ničeho nic zvýšené otáčky 406HDI,vibrace od motoru


sweetyboy

Recommended Posts

ahoj....prosim potrebuju poradit. uz delsi dobu se mi stava, ze se mi v aute z niceho nic zvysi otacky bud na 1200 nebo 1100 nebo 1000 a drzi pevne na teto hodnote(normalne mam 800ot.). pokazdy byva vetsinou jina hodnota. dneska mi to delalo cely den, vcera treba vubec. po zvyseni otacek a kdyz treba zacnu brzdit, tak se motor v aute docela roztrepe. kdyz doslapnu brzdu k uplnemu zastaveni je vibrace dost velika od motoru. zvysi se i klapani v motoru znatelne. dela to jak pri vypnute klime, tak pri zapnute. klima na to tedy nema vliv. momentalne nemam zaslepeny EGR. v kazdem pripade ty otacky me docela stvou protoze to zvysuje spotrebu po vyrazeni a ta vibrace je des :-( jeste k chladici vzduchu k turbu. kdyz motor bezi ma byt chladic studeny nebo horky??? ja jen ze ho mam horky a nevim jestli to treba na to nema vliv. diky za Vase rady :)

[upravil dne 06/02/11 10:12 od sweetyboy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...
  • O 10 měsíců později...

Dopadlo to tak, ze se moc nezmenilo :D Sam jsem odpojil vahu vzduchu a experimentoval. S odpojenou vahou jsou otacky v norme. Byl jsem tedy v servisu a vozidlo projeli s pripojenou diagnostikou. Vsechny udaje v norme. Servisak pujcil vahu od Starline. A ejhle? Otacky drzi na 800. Jel jsem to projet. Ujel jsem okolo 15km. Zrychloval, vytacel, vyrazoval. Otacky byly OK. Na novou vahu to tahlo jeste lepe nez se starou. S odpojenou vahou to ale kope mnohem vice. Jen je kroutici moment polozeny vejs. Pujcenou vahu jsme vratili a ja objednal od VDO Siemens. Po pripojeni noev VDO vahy jsou otacky 900-1000, chvilama pohupujou jako driv. Takze je zase neco spatne :-( Ten Starline byl naprosto OK. Nechapu tedy nic. Ted ji mam odpojenou. Auto zrychluje mnohem lepe. Jen netahne vubec do cca 2000 ot/min. Spotreba je tez ok

 

PS: stale mi nefunguje nick sweetyboy :(

Upraveno uživatelem dalu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Stosun napsal:

není to tím toto je psáno na úvodní straně    POKUD SE NEMŮŽETE PŘIHLÁSIT, ZADEJTE MÍSTO NICKU SVŮJ EMAIL.

zkousel jsem. napsalo to, ze email neodpovida zadnemu z uctu. ale na ten samy mail jsem se prihlasoval nekolik let. psal jsem adminum ale odpoved mi neprisla

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...