Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sundání světla - 307 facelift


Ticcino

Recommended Posts

Ahoj,

praskla mi H1 žárovka v přední potkávačce. Bohužel tak nešťastně, že komplet skleněná část žárovky zůstala uvnitř ve světle.

Potřeboval bych to dostat ven. Vidět do toho přes čočku samozřejmě není, takže asi bude muset světlo ven.

Chtěl jsem se zeptat, jak na to? Jestli musí jít dolů i nárazník nebo to jde bez toho?

Peugeot 307 po faceliftu (s čočkama)

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hoši, ani prd. Nárazník jsem skoro sundal, ale nejde mi to vycvaknout od blatníku. Crcal jsem se s tím asi hodinu, jeden zácvak jsem dal. Druhej ne. Nerad bych něco ulomil, takže jsem to zase smontoval dohromady a zítra zkusím vysavač a hadičku.

Pokud selže i to, tak to hodím do servisu.

Žárovka tam byla uplně obyčejná. Na krabičce je napsáno Autolamp a ACI.

Vždycky jsem tam dával obyčejný, cenově kolem 40Kč/ks. Tahle stála asi dvacku. Vydržela svítit asi 10 minut. To by mi tak nevadilo. Spíš mě naštvalo, že upadlo to sklo, no.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele,nevím jestli tě to napadlo,nestačilo nějak bez sundávaní nárazníku vzít vysavač,přidělat na to nějakou hadici a vyluxovat-vysát to světlo :myslim

edit:sorry jsem na mobilu neviděl jsem to budeš to zkoušet zítra:mad:

to tě mělo napadnout hned a ne cvičit s nárazníkem:D

[upravil dne 12/7/13 22:27 od Gabriel 307]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, vysavač mě napadl. A i jsem to zkoušel ještě dneska.

Má to ale několik problémů.

Otvor pro žárovku je malinkej a je tam přístup jak k penězům. Navíc z venku je čočka, přes kterou není vidět.

Pokud použiju tenoučkou hadičku, tak chybí dostatečný tah.

Pokud použiju tlustší hadičku, tak ta sice táhne, ale zase jí nenarvu dovnitř. Navíc nemám dostatečnou škálu hadiček :)

Kdyby to sklo aspoň bylo magnetický, tak je to venku raz dva. :bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Dobrý den,

mám problém, že jedno světlo mám zašedlé cca od poloviny nahoru. Zvenku to není zažloutlé ale vypadá to, že by to mohl být zevnitř zaprášené. Na spodku světla úplně dole v rohu je trochu bince. druhé světlo je v pořádku. Světla mají výrobní čísla po sobě takže předpokládám že nebude měněné.

Jde nějak sundat krycí sklo světla a vyčistit to? nebo to vystříkat vodou :mrk a vysušit. Krytky na žárovkách z motoru mám.

Světlo bylo zašedlé už když jsme to koupili (ojeté) ale mírně se to zhoršilo. ale je to až nad potkávacími světly a zhoršuje se to směrem k blinkru.

díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nějaký postup? nebo se na to raději vyprdnout? o vystříkání vodou vypadalo slibně:-) nevím jestli jde vydělat ta čočka. tou by šlo snadno, vodu vysát a zbytek nechat vyschnout. Asi aby to nebylo fantazírování.

[upravil dne 6/8/13 10:48 od Rumcajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde jsme to tu už řešili. U 307 face je problém v tom, že ve světlech jsou motůrky naklápění a těm se to vyplachování nebude líbit :myslim Leda to prostě klasicky rozpůlit a na to chce mít opravdu hóóódně chuti a trpělivosti :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to nic, děkuji za odpovědi. na to nemám trpělivost a čas. Ničemu to nevadí a je to jen estetický problém ale i tak :roll. Taky mám oloupaný ten nosník pod nárazníkem a taky sem se k tomu nedostal a to bude snazší jak kuchat světlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rumcajz: je na to origo kryt cca 500,-Kč ja ho mám je tady o tom vlákno

edit: když dokážeš sundat nárazník tak pak ho jenom nasuneš a ušetříš za práci(pak jsem ho sundával několikrát nic na tom neni)

[upravil dne 6/8/13 15:15 od Gabriel 307]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Ahoj. Sice mám P307 před face, ale nebudu zakládat další vlákno:

Dodává se držák žárovky i s tou zajišťovací sponkou?

900x600http://img7.rajce.idnes.cz/d0703/9/9184/9184655_255f9f74bf363f6c20ad96ef8fac915a/images/svetlo.jpg[/img]

Nerad bych kvůli tomu kupoval ve vraku celý světlo...

Nebo nemáte někdo rozbitý světlo, kde by ta sponka byla?

Stalo se mi totiž, že mi prasklo levý potkávací světlo vpředu a zadní pravý. Takže u předního jsem pootočil ten kryt, normálně vydělal žárovku, dal novou, ale při vkládání té malé sponky mi to někam zapadlo a ne a ne to najít :grr... Na zem nic nespadlo, tak nevím co teď, jestli to nemůže do něčeho vletět, nebo tak...Myslel jsem že to propadne, ale nic...co to třeba vyfoukat stlačeným vzduchem z malýho kompresoru? Nestane se tomu něco, někde v motoru? Nebo budu muset vydělat nárazník?:myslim je to někde dole pod pojistkovou skříňkou...

[upravil dne 14/2/14 20:43 od hardhouse.trip]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...