Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tipy na cabria a dotazy cabrioleťákům


Andreww

Recommended Posts

Dneska jsem viděl tohle: http://auto.bazos.cz/inzerat/53242640/peugeot-306-cabrio.php

 

Na fotkách vypadá super - asi ví, proč fotit pod stromem. 

Vizuální problémy: Lakovaný přední nárazník (je i prasklý), PP blatník, koroze P prahu, lakovaný Z nárazník (loupe se lak), LZ postranice lakovaná, leze i koroze, zašedlá slída.

 

Technická stránka: Prasklá pravá pružina, levý čep řízení totálně vymlácený, střecha jde jen manuálně, hlučnější servo a možná i převodovka. Pavouček na čelním okně (ostatní okna vyrobená 99).

 

Interiér: Anatomy látkové (jako v XS), ale řidičova záplatovaná a taky podélně roztržená, ohmataný volant (ale to je normální - stejně tak řadička bez "čísel"). Dveře bez omezovačů. Rádio ze starého modelu.

 

Na ty kilometry jel motor docela dobře. Střecha velmi dobrá. Chtěl jsem to vidět, protože je to model 2000, který má vyztužené prahy a nekroutí se v zatáčkách. Nechce za to velké prachy, ale do dobrého stavu by to potřebovalo tak 20 000 Kč ... za 50k Kč se dá koupit už pěkný auto bez střechy. 

 

Kdyby o tom někdo uvažoval, dodám, že v garáži má ještě jedno. Černé, starý model. Bourané na předek, ale všechny díly má k vozu (z nového modelu). Motor (1.8) s předovovkou vyndány z vozu. Takže to je spíše pro kutila na dodělání. Samozřejmě zadarmo to druhé nenechá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám po všem možném. Spíše byl ale raději něco sportovnějšího - 205 GTi (nebo rallye), nebo 106 ... ale většinou taková auta jsou často vylítaná.

Tahle 306 cabrio mě zaujala, že na fotkách vypadala suprově a byla za velmi dobrý peníz. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U takového auto snad nemá smysl řešit. 

Věřte nebo ne, i 406 coupé se mi líbí a ideálně s V6. Ale odrazuje mě větší hmotnost. Proto se mi více líbí ty starší a lehčí auta.

Milane ty mě bavíš :D, děláš různý tyjátry na snížení spotřeby a najednou s něj vypadne V6 :D hahahahahahahaha. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn tak kdyz si nenechas vysvetlit, ze to je kravina udavat spotrebu na setiny, kdyz staci, aby ses predtim vic najedl a bude to zase o cislo jinde .... :)  Se pak nediv, ze tu kvuli tomu do Tebe porad kdekdo sije :)  Ja uz jsem si radeji napsal do podpisu ze 407 jezdi za "9,x", protoze jestli to je 9,1 nebo 9,4 opravdu nema pri soucasny cene benzinu v porovnani s cenami jinych veci resit. Priklad za vsechny - jeden tyden budu misto za 9,4 jezdit za 9,3 a pak si dam k obedu misto velkyho piva dve velky piva a ty "usetreny" penize jsou v coudu ... Asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No milane ty sis tu udelal povest svatecniho jezdce co jezdi po dalnici 80 jen aby usetril, daval co nejmensi kola kvuli stejnymu problemu. A ted najednou V6 a jestli me pamet neklame rikal si neco i o 2.7 hdi. Tak co cekas ze ti tu lidi na to skoci? Je jedno jaky motor koupis tejne ve tvych rukou bude trpet :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Ahoj, uvažuju o P306 Cabrio - proč, je docela dlouhá historie. Rád bych se zeptal na váš názor na tohle auto: http://www.tipcars.com/peugeot-306/peugeot-306-10200833.html Auto vypadá docela dobře, řadí opravdu ok, všechno funguje. U spolujezdce má rozjetej tapecírung, sedadlo řidiče je potrhaný a je poškrábanej plast kolem řadičky. Auto se trochu klepe ve vyšších rychlostech, ale musel bych ho projet víc, abych zjistil, kvůli čemu. Gumy kolem předního okna a těsnění kolem krytu prostoru pro střechu jsou komplet zpuchřelý. Docela mě zarazil až podezřele čistej motor.

Chtěl bych ho jen na letní vyjížďky, takže pár dní v roce, jinak by bylo v garáži, ale i tak se bojím automatu. Co vy myslíte? Na co si dát u kabrioletu pozor a nemáte nějakej kloudnej tip? Předem díky za reakce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle cabrio tam je snad od jara. Občas ho potkám, ale nebyl jsem se na něj podívat. 

Je tam už ta 72 kW, těch je velmi poskromnu v 306 a nevím, zda se vyskytoval i v jiných modelech. 

Co se týče automatu, slyšel jsem, že s ním problémy nejsou, jenom to má jen 3 kvalty a spotřeba je vyšší. Pokud by se náhodou podělal, pak asi bude sakra problém něco na to sehnat. 

 

Špatné gumy kolem oken, to je normální u 306 cabrio, bohužel. Co jsem viděl cabria (koukal jsem po nižších cenových hladinách), tak nebyly OK. 

 

Určitě vyzkoušet střechu, zda stahuje sama. Ale jinak je to normální 306 s klasickou zadní nápravou. 

 

Koukám, že jsi z Hradce, koukni se třeba i toto, máš to kousek: http://auto.bazos.cz/inzerat/54346365/Peugeot-306-16-benzin-65-kw-CABRIO.php

Jenom zběžně co vidím, nelíbí se mi zadní disko lampy, vyndané rádio a baterka byla taky venku ("rozsypané" hodiny)

 

V MB je jedno jedno cabrio: http://auto.bazos.cz/inzerat/54348355/PEUGEOT-306-KABRIO-18-i-rv-2003.php

Ale v nabídce už je rok, nikdo to nechce. Možná kdyby zainvestovali do pěkných kol, hned by auto vypadalo jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, díky za tip na to šedý, brnknu jim. Světlý pardubický jsem viděl. Nevypadá špatně, ale bylo při jízdě takový volnější, rozevlátější a navíc mu nefunguje střecha. A taky mělo začínající korozi na prazích-zhruba na úrovni míst, kde je na sedačce kloub mezi sedákem a opěrákem. To už jsem viděl na více autech, takže to považuju za normální (nebo jsem viděl víc aut s problémem?).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 4 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...