Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tipy na cabria a dotazy cabrioleťákům


Andreww

Recommended Posts

  • O 9 měsíců později...

Našel jsem tohle vlákno a zalíbil se mi jeho název. ;) Andreww snad promine. :papa

V budoucnu bych rád pořídil víkendovku na léto 306ku v cabriu, už delší dobu sleduji inzerci tipcars, sauto, sbazar, autoscout24. Byl jsem se i podívat na jednu, co je v bazaru nedaleko. Teď mě zaujal tenhle kousek, není daleko http://www.sbazar.cz/Jenulka.23/detail/1745507-peugeot-306-cabrio-prodam-peugeot-306-cabrio Jak říkám, teď nic nebude, stavba je přednější. Ale jednou jo :D

Takže bych byl rád, kdyby jste n nějaký kousek narazili, dejte ho sem. ;) Určitě nejsem sám, kdo se po něčem zajímavém pídí. Díky a těším se na tipy. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty chceš jenom modré auto? :D

Ten první: vypadá dobře, ale nelícuje kaputa, světla jsou taky měněná (nemají být čirá, ale možná jen modernizace). Lišta na řidičově straně má jiný odstín než ta na blatníku. Bál bych se, že to byla bořenina.

Nicméně má to pěkný polokožený interiér.

Druhý: Opět hezká polokůže, škoda těch disko lamp, a jsou tam neorigo levné poklice (nepůsobí to na mě dobře). Je to rok 2001, to považuji za plus, je to prostě \"mladé\" auto a na 40 000 Kč by šel ;)

Bohužel moc fotek nemá, abych mohl posoudit.

Třetí: Zase málo fotek, ale zase se mi zdá jiný odstín boční lišty :(, kožený interiér - stav neznámý. :(

Vůbec ti to nechci hanit, jen je občas se vyplatí připlatit. Nicméně někdy je fajn koupit horší vůz, ale za nízkou cenu (jako já :D).

Určitě nejsi sám, kdo hledá, třeba Roman Bazi, ale ten by nejraději dvoulitr :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milane, víš jak, modrá je dobrá. ;) Tohle je jen takový nástřel, co jsem tak našel. Interiér bych bral nejlépe polokůži. Díky za názor. Ta lišta je podle mě vzatá oživovačem. :myslim Jasně, lepší je si připlatit, zatím jen tak koukám, až to přijde, budu pátrat intenzivněji. :D

Jinak těch dvoulitrů opravdu moc není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nahodí 3 cabria, všechny modrý, to je divný :D

Lišta oživovačem, proč ale nevzal všechny? To je fuk, nemusí to tolik znamenat. Někdy mohou být opravy provedeny perfektně. Ale jakmile já kupuji auto za běžnou tržní cenu, vybírám ten \"nejlepší\" kus.

Ač na první pohled vůz nemusí být nejlepší, osobní prohlídka napoví více, zvláště když 306tku znáš.

Tvé pátrání naprosto chápu, já už asi 2 roky jen tak zlehka koukal po cabriu, ale tedy v nižší cenové kategorii. Pár jsem jich prohlédl, ale ne moc (za tak intenzivní hledání to nebylo), až mě do nosu praštila 106tka. Moc šancí na koupi jsem si nedával, ale vůz překvapil a nyní stojí v garáži. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, už mě nejde ani o dvoulitr, ani o automat. Hledám tak dlouho slušný kousek, že už mě to přestává bavit. Už trvám jen na novém modelu a klimatizaci.

Mám pár otázeček. Poradíte?

Cabrio se na nerovnostech divně třese. Jsou v háji tlumiče? Nebo to může bý i něco jiného?

Gumy kolem dveří a oken jsou zpuchřelé od slunka. Dají se sehnat nové?

Svítí kontrolka vpravo nahoře, něco jako brzdy. Copak to je? Málo brzdové kapaliny?

[upravil dne 29/4/14 05:39 od Roman Bazi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cabrio se asi třese od přírody :D Moje je taky takové roztřesené ;) Gumy, jestli jdou koupit nové, budou stát balík. Ale určitě se ještě dají sehnat starší zachovalé. Kontrolku když tak vyfoť. Pokud to má snímače, můžou být sjeté desky.

Mám to tady nějak přejmenovat? :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romane, rozumně jsi ustoupil, jinak bys mohl koupit dvoulitrový automat, který bude zhuntovaný... Vybírat vůz z omezené nabídky je těžké ... ale proč chceš klimatizaci? To ti nestačí stahovací střecha? Význam má, s větrolamem ji zapneš a v autě klidně zmrzneš ... Ale já bych u cabria klimu nepožadoval. :myslim

Špatné tlumiče nebudou s autem třepat, 306tka bude jenom hodně měkká, houpavá. Může to způsobovat hodně věcí, nevyvážené gumy (nebo nakopnuté disky), špatná geometrie, totálně vymlácené zadní silentbloky přední nápravy (když přidáš plyn, auto táhne k jedné straně, při rychlém pustění plynu na druhou stranu), nebo třeba i poloosa. Samozřejmě nesmím zapomínat na silenbloky motoru a převodovky. Je toho hodně, záleží jak se to projevuje.

O gumách kolem oken a dveří moc neporadím, jelikož 306 cabrio nemám, ale vím, že na 205tce snad u každého cabria nesedí okenní guma, nabobtnalá, popraskaná ... Obávám se, že tento díl bude specifický a sehnat ho jedině z cabria, tedy asi z vraku (pokud má dobré), možná by šly koupit v Peugeotu, ale cena nebude lidová ... o druhovýrobě pochybuji. :myslim

Přesně nevím, o jakou kontrolku jde, jelikož já ji na 306 asi nemám. Z toho plyne, že by to mohl být senzor opotřebení destiček (záleží na stupni výbavy, já ho třeba nemám). Mohlo by to být málo kapaliny, to se dá zjistit naprosto jednoduše, fyzickou kontrolou pod kapotou. Ale podle mě se málo kapalin sdružuje do kontrolky \"STOP\". :myslim

EDIT, Andreww: Od přírody se klepe? Ted mě napadlo, zda to není bořené. Nicméně pokud se klepe každé, pak asi budou málo vyztužené prahy. :(

[upravil dne 29/4/14 07:30 od MilanF1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych název klidně nechal, hodil jsem to sem, právě kvůli názvu. :D

Kontrolku bych viděl na desky, určitě ne na brzdovku. Ale lepší by bylo jí vidět.

Ano cabrio je určitě \"měkké\" a tuhost není bůhvíjaká. :myslim Určitě svoji část na vině má i stav podvozku. Klimu u cabria bych taky neviděl jako směrodatný požadavek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...