Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Podsvětlení počtu Km - 406


MJSytic

Recommended Posts

Tak mám zase technický problém :roll Pro někoho to bude blbost a přiznávám, že to není až zase tak závažná věc, ale ...

Dostal jsem se konečně k vyndání přístrojovky, protože mi samozřejmě blbnul palivoměr a občas i otáčkoměr. Do toho mi nesvítilo podsvícení ručičky teploměru a podsvícení počtu Km, takže to přes den nebylo skoro vidět - jen když svítilo slunce. V noci to bylo OK, protože to nasvítily žárovičky od "budíků".

Rozebral jsem to, nakoupil žárovičky a ty co byly prasklý, tak jsem vyměnil, oprava palivoměru a otáčkoměru proběhla taky hladce. Jen mám problém s tím podsvícením Km :grr

Žárovička tam byla prasklá a trochu černá, ale to mi přišlo normální - prostě dosloužila. Ale když jsem tam dal novou (100% funkční) tak to stejně nesvítí.Nejde tam vůbec š?áva. Vím, že by to mělo fungovat stejně, jako podsvícení hodin. Přes den svítit a po zapnutých světlech by se to mělo ztlumit na intenzitu, jak jí mám nastavenou.

Zajímalo by mně, jestli máte někdo stejný problém, a jestli náhodou nevíte o nějakém řešení?

Mě pouze napadlo, že natáhnu dva drátky od podsvětlení hodin, ale zase nevím, jestli tím něco nepo ...

Měl jsem dřív šháde a tam bylo fuk, kam se co napíchlo, ale tady ...

Předem díky za rady. MJS

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neco podobnyho mam na 206, tam mi proste nesviti zhaveni ikdyz je zarovka OK, ale zatim jsem nemel cas to studovat.

Co ti delal palivomer? Me na 406nekdy ukazuje okamzitou hladinu (takze tam lita jak zbesilej) nevis jak to opravit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MJSytic

Tak mám zase technický problém :roll Pro někoho to bude blbost a přiznávám, že to není až zase tak závažná věc, ale ...

Dostal jsem se konečně k vyndání přístrojovky, protože mi samozřejmě blbnul palivoměr a občas i otáčkoměr. Do toho mi nesvítilo podsvícení ručičky teploměru a podsvícení počtu Km, takže to přes den nebylo skoro vidět - jen když svítilo slunce. V noci to bylo OK, protože to nasvítily žárovičky od \"budíků\".

Rozebral jsem to, nakoupil žárovičky a ty co byly prasklý, tak jsem vyměnil, oprava palivoměru a otáčkoměru proběhla taky hladce. Jen mám problém s tím podsvícením Km :grr

Žárovička tam byla prasklá a trochu černá, ale to mi přišlo normální - prostě dosloužila. Ale když jsem tam dal novou (100% funkční) tak to stejně nesvítí.Nejde tam vůbec š?áva. Vím, že by to mělo fungovat stejně, jako podsvícení hodin. Přes den svítit a po zapnutých světlech by se to mělo ztlumit na intenzitu, jak jí mám nastavenou.

Zajímalo by mně, jestli máte někdo stejný problém, a jestli náhodou nevíte o nějakém řešení?

Mě pouze napadlo, že natáhnu dva drátky od podsvětlení hodin, ale zase nevím, jestli tím něco nepo ...

Měl jsem dřív šháde a tam bylo fuk, kam se co napíchlo, ale tady ...

Předem díky za rady. MJS

zkus zkontrolovat, jestli neni spalenej jeden z privodu, nebo spatnej kontakt... vic neporadim, 406 neznam, jen 309/205 :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že to bude kontakt anebo prasklý spoj. To zn. očistit a voltmetrem / ohmmetrem hledat:

V principu by měla být ta žárovička zapojena paralelně k podsvícení budíků. Takže vizuelně zkus najít ty propoje a propísknout je (v beznapě?ovém stavu, tedy na stole bez napájení). Druhá možnost je připojit si na stole do tachometru napájení ... ale to už je dost riskantní.

Ta nová žárovička je OK? Tam bych asi hledal ten problém.

Přidávání drátků bych nechal až nakonec, přece jen na našich milých autech je ideální ten originální stav.

Tak a? se daří!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: kveton

neco podobnyho mam na 206, tam mi proste nesviti zhaveni ikdyz je zarovka OK, ale zatim jsem nemel cas to studovat.

Co ti delal palivomer? Me na 406nekdy ukazuje okamzitou hladinu (takze tam lita jak zbesilej) nevis jak to opravit?

Palivoměr mi prostě někdy šel, někdy nešel ... Prostě ta klasika, jak se tu už probíralo. Stačilo přihnout trošku ty tyčky a je to O.K.

No právě, že to hledání se mi jevilo tak trochu beznadějný. Žárovička je určitě OK, protže, když jí přendám jinam, tak tam svítí. Nejhorší je, že je tam špatnej přístup, protože to je na tom vnitřním tiš?áku, kterej je docela peklo rozebrat. Včera jsem to vizuálně prohlídnul a spíš bych to viděl na nějakej odpůrek, nebo tak, protože do toho místa vůbec nejde š?áva a žádnej porušenej spoj jsem nenašel:myslim

Já nejsem zrovna borec na ele. takže to asi nechám plavat. Spíš jsem myslel, jestli se to už někomu nestalo.

Všem moc díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...