Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

HALo\' LIDI PORAďTE !!!-peugeot 106-konzultace motorů !!!


zepino

Recommended Posts

KDO MÁ PŘEHLED O MOTORECH V PEUGEOTECH 106.ZAJÍMÁJÍ MĚ MOTORY-1,1 A 1,4.POTŘEBOVAL BYCH REFERENCE K TĚMTO MOTORŮM. HLAVNĚ MĚ ZAJÍMAJÍ -REÁLNÉ SPOTŘEBY PALIVA , VÝKONY ,KROUTÍCÍ MOMENTY , SPOLEHLÍVOST,A HLAVNĚ ŽIVOTNOST,ATD.PROSÍM OZVĚTE SE NĚKDO.

[upravil dne 9.8.05 zepino]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Butch

1.0 - motor TU9M, jednobodove vstřikovani, vykon - 33 kW (traktor s tim predjedes), spotreba - kolem 5 litru urcite(nemeril jsem), nizke povinne ruceni, spolehlivost - jak se kdo k auto choval tak to mu auto oplati

A JAK JE TO S TĚMA-1,1 A 1,4 ????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Butch

1.0 - motor TU9M, jednobodove vstřikovani, vykon - 33 kW (traktor s tim predjedes), spotreba - kolem 5 litru urcite(nemeril jsem), nizke povinne ruceni, spolehlivost - jak se kdo k auto choval tak to mu auto oplati

A JAK JE TO S TĚMA-1,1 A 1,4 ????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

1,4-není špatnej, spotřeba když ho nehoníš, tak kolem 6., když ho honíš tak aji celkem jede.

POD ŠEST SE TO NEDÁ DOSTAT ? A JAKÁ JE NEJVYŠŠÍ SPOTŘEBA ? A JAK SE TO CHOVÁ OD SPODA ??-ČETL JSEM ,ŽE KROUTÁK TO MÁ DOCELA DOBREJ.

S 1,1 NEMÁŠ ZKUŠENNOSTI ????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja osobně mam 1.0i motor ve 106tce a jede to solidne kdyz s tim clovek chce jet na sprintech s tim das i skodovku 1.2 mam to osobne testnuty a maximlka zatim 155km/h a spotreba se odviji od toho jak se jede ale kdyz tomu neslapes veme to tech 5litru max

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marda106

No ja osobně mam 1.0i motor ve 106tce a jede to solidne kdyz s tim clovek chce jet na sprintech s tim das i skodovku 1.2 mam to osobne testnuty a maximlka zatim 155km/h a spotreba se odviji od toho jak se jede ale kdyz tomu neslapes veme to tech 5litru max

DÍKY ZA REAKCI NA MÉ OTÁZKY.ZVAŽUJU ALE SPÍŠ OBSAHY -1,1 A 1,4 ,S TĚMI ZKUŠENNOSTI NEMÁŠ ???JEZDÍM DENĚ MIN.200 KM,A TAK SI MYSLÍM,ŽE BYCH LITROVKU UHNAL.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zepino

Původně zaslal: Marda106

No ja osobně mam 1.0i motor ve 106tce a jede to solidne kdyz s tim clovek chce jet na sprintech s tim das i skodovku 1.2 mam to osobne testnuty a maximlka zatim 155km/h a spotreba se odviji od toho jak se jede ale kdyz tomu neslapes veme to tech 5litru max

DÍKY ZA REAKCI NA MÉ OTÁZKY.ZVAŽUJU ALE SPÍŠ OBSAHY -1,1 A 1,4 ,S TĚMI ZKUŠENNOSTI NEMÁŠ ???JEZDÍM DENĚ MIN.200 KM,A TAK SI MYSLÍM,ŽE BYCH LITROVKU UHNAL.

No vis reknu ti to tak 1.1 a 1.0 je skoro to samy tech 100kubyku v obsahu asi skoro nic neudela teda spis jestli chces neco silnejsiho tak teda tu 1.4i ale ja osobne jsem s tim absolovoval trasu i kolem 160km za jeden den a udychala to v poho a to ja to nejak nesetrim... takze spis bych ti rekl tu 1.4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne ne ne,musím odporovat myslíš Mardo 106 že je to jen 100kubíků??ale taky 11kw výkonu což je opravdu dost na lehoučký auto.Musím říct že 1,1 je suprovej motor kámoš to ve 106ce má a já já též,ale ve 205ce.Maximálka přez 170km/h,jede to hodně slušně,na to že je to tak malej objem a hlavně to žere max 6,5l,přez sem se ještě nedostal.1,4ka je taky poměrně dobrá,ale už máš větší povinný ručení a hlavně spotřeba je o dost vyšší,tušímod 7mi vejš,pod těch 7l se s tím jezdí docela hůř,nevím čím to je za 6 l se dá jezdit dědkovským stylem:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no super,konečně jste se rozpovídali,moc vám děkuju za své názory.nejsem z toho ale stále moc moudrý.jestli ta 1,4 opravdu žere přes 7 litrů,tak to se mi zdá opravdu dost.nejsem si ale jistý,jestli ta 1,1 ustojí těch mých 200 km deně,a když ,tak jak dlouho -co si myslíte ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1,4 žere slušně málo kolem 100. jak se přehoupneš přes 120, tak spotřeba stoupá. Jinak ta moje je jednobod vstřik a má 55kw. V pohodě dáš na prdel felicii, na rozjezd i fábce 1,4. Jinak táhne od spodku, dá se v poho využít i při sportovní jízdě. A? někdo napíše kolik l to má nádrž, já na plnou najel 850km. A to jsem jezdil do práce ( 30km přes dědiny ). Do Hr by to žralo určitě míň. Co je nahovno, je povinný ručení, který vychází zrovna tak blbě, že se nevlezeš do třináctistovky o pár ccm.Taky podle mně záleží na r.v. já mám 93, podle mně bude rozdílná spotřeba třeba u r.v.98 taky záleží na stavu motoru, na lambdě, na nastavení atd...Mrkni na stránku Peugeotu, mám pocit, že tam ty spotřeby jsou napsaný.Jinak co se týče životnosti, tak já mám najeto 150tis a krom toho, že trošku klapou ventily a doliju za výměnu 2l oleje, tak se mi ještě neposral ( klep klep), ale počítej se základní údržbou zbytku auta.Např, rozvody, řemen, desky,filtry a oleje, já např. kotouče, poloosy, spojka....

Taky je 106 trošku hlučnější..ne motoricky, ale od kol, to je taková slabost. jinak to není špatný auto, dobře topí, je dobře ovladatelný, celkem aji pohodlný, má fajn jízdní vlastnosti.

[upravil dne 10/8/05 Hadra]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zepino

no super,konečně jste se rozpovídali,moc vám děkuju za své názory.nejsem z toho ale stále moc moudrý.jestli ta 1,4 opravdu žere přes 7 litrů,tak to se mi zdá opravdu dost.nejsem si ale jistý,jestli ta 1,1 ustojí těch mých 200 km deně,a když ,tak jak dlouho -co si myslíte ?

Jestli chces jezdit 200kilaku denne a nevadi ti vune nafty u benzinky, kup si 1.5D - 42kW

Maximalka-uz jsem jel 180kilaku/hod, ale to je fakt extrem s vetrem v zadech, standart kolem 150km/hod.

Spotreba kolem 5 litru, v zime 6 a to mu davam celkem zabrat. Ve meste je to zivy, na dalnici celkem rychly, nestezuju si.

Motor jsem nechal delat po 80000 az ted a vstriky, zhavice oleje, vse za necelych 7000

Kdyz uz bych sel do benzinu, tak 1.6 :D:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vidim, ze je tu nekdo zvedavej :-)) uz jsem to psal, slo by to nalezt ve starsich prispevcich motory jsou ruzne, i 106 ... starsi model ... lehke auto, litrovej motor mel 33, ale i 36/37kW ...nevim presne... na starej model v pohode stacil, byvalak ji ma, ted uz najeto pres 160t a stale v pohode. Jen bacha, delaly se i se ctyrkvaltem... nebrat. Nova je tezsi, litr ji zvladne, ale neni to nic moc... 1.1 ma nejen 44kW, ale opet, jsou min. dva modely 44kW 87Nm a 44kW 94Nm vicebod.. do dneska se dava do 206 .. nektere kousky od rv 2000 jej mely, jede podstatne lepe, tahne odspodu skousne na 5 60, ale i 170 :-) novejsi model lip sedi, je bytelnejsi, ale i tezsi vyber sam... spotreba 1.1 new cca 6.5 - 7l nejezdim ekonomicky! :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jakoubek

vidim, ze je tu nekdo zvedavej :-)) uz jsem to psal, slo by to nalezt ve starsich prispevcich motory jsou ruzne, i 106 ... starsi model ... lehke auto, litrovej motor mel 33, ale i 36/37kW ...nevim presne... na starej model v pohode stacil, byvalak ji ma, ted uz najeto pres 160t a stale v pohode. Jen bacha, delaly se i se ctyrkvaltem... nebrat. Nova je tezsi, litr ji zvladne, ale neni to nic moc... 1.1 ma nejen 44kW, ale opet, jsou min. dva modely 44kW 87Nm a 44kW 94Nm vicebod.. do dneska se dava do 206 .. nektere kousky od rv 2000 jej mely, jede podstatne lepe, tahne odspodu skousne na 5 60, ale i 170 :-) novejsi model lip sedi, je bytelnejsi, ale i tezsi vyber sam... spotreba 1.1 new cca 6.5 - 7l nejezdim ekonomicky! :-)

MOC DÍKY ZA KOMENTÁŘ TVÝCH ZKUŠENNOSTÍ. STÁLE VÁHÁM,PROTOŽE JSEM DNESKA JEZDIL V TÉ-1,1 94¨Nm, A TA JEDE OPRAVDU DOST DOBŘE.MÁ TO ALE PROBLÁM . JÁ AŽ TO AUTO KOUPÍM ,TAK DO NĚJ MUSÍM DÁT PLYN / JEZDÍM DOST KILOMETRŮ / A PRÁVĚ ŽE U TÉHLE SILNĚJŠÍ 1,1 JE PLASTOVÉ SÁNÍ A DOTOHO STOJÍ PLYN 37 TISÍC A TO JE OPRAVDU DOST,-TO ZATO ASI NEDÁM .TAKŽE BUDU MUSET KOUPIT ASI TU -1,1 87Nm /TA HOLT TAK DOBŘE NEJEDE,ALE VŠECHNO ASI SKLOUBIT NEJDE /.DO TÉHLE STOJÍ PLYN 18000 KČ A TO JE OPRAVDU ROZDÍL !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...