Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

HALo\' LIDI PORAďTE !!!-peugeot 106-konzultace motorů !!!


zepino

Recommended Posts

nevim, ale plyn bych tam asi nedaval... kdyz budes jezdit rozumne, pujde to na 6, zvlast pri delsi trase to nebude problem .. plynu si to vezme tak 7 l. I kdyby stal benzin 30, budes jezdit kilak za 1.80, v plynu za 15 to je cca 1Kc za km. Navic je nutne s plynej jezdit na kontroly, jsou drazsi emise, zmensi se uz beztak malej kufr. Takze pokud usetris na km 0,60, najedes nejdrive 30t km a pak se to teprve zacina splacet. Rikam, vse je odhad, cenu plynu jsem strelil odboku, ale neni problem si to spocitat presne. Neco jineho by bylo, kdyby to jezdilo za 9l benzinu a prestavba by stala stejne. J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jakoubek

nevim, ale plyn bych tam asi nedaval... kdyz budes jezdit rozumne, pujde to na 6, zvlast pri delsi trase to nebude problem .. plynu si to vezme tak 7 l. I kdyby stal benzin 30, budes jezdit kilak za 1.80, v plynu za 15 to je cca 1Kc za km. Navic je nutne s plynej jezdit na kontroly, jsou drazsi emise, zmensi se uz beztak malej kufr. Takze pokud usetris na km 0,60, najedes nejdrive 30t km a pak se to teprve zacina splacet. Rikam, vse je odhad, cenu plynu jsem strelil odboku, ale neni problem si to spocitat presne. Neco jineho by bylo, kdyby to jezdilo za 9l benzinu a prestavba by stala stejne. J.

no já si zase myslím,že se to dost vyplatí !!! -když vezmeš,že na jezdím minimálně 4000 km za měsíc a plyn zatím tady u nás stojí 12,60 , takže při spotřebě 7l je to -0,88 hal / km.

6l benzínu za 30 kč je ta 1,8 /km coš je rozdíl -0,9 hal /km,a při 4000 km za měsíc /a to je mé minimum / je to -3600kč měsíčně !!! Myslím,že málokdo může vyhazovat skoro čtyrku měsíčně !!! A investice do toho plynu-pořízení je tím pádem za 5 měsíců doma !Revize plynu se dělá jednou za rok a stojí 150 kč.Do tedka jsem měl plyn v litrové corse,ale už je moc schnilá,tak jí právě chci vyměnit za stošestku nebo saxo.A ta corsa mi žrala toho plynu -max.6 l a super to v ní makalo kdyby nebyla rozpadlá ,tak jí nevyměním ani za nic !!!-ale všechno jednou skončí.

Ted ale porád váhám,jestli mám koupit -1,1 nebo 1,4 .

Potřeboval bych reálné a zkušené recense o té -14,ale né žádné tabulky od výrobců.Zajímají mě vlastní zkušnnosti majitelů !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zepino, jezdil jsem pred lety s P106 0.9i (jo fakt 900ccm) a bylo to naprosto v pohode, byl to tedy jenom ctyrkvalt, takze rychlost nad 100km/h to auto nemelo rado, ale jinak po meste nebyl problem svizne jezdit i v peti lidech - je to zprevodovany vic na kratko

Ted jezdim mj. s P309 1.1i 44kW a taky bez problemu - kdyz jedes sam, tak do 120km/h zadny problem, pak tomu uz na petku dochazi dech. Pri vice lidech je to samozreme linejsi. Na dalnici nic moc, ale do mesta je to idealni motor, staci to trochu vic protahnout na dvojku a nemas ani v nejmensim dojem lineho auta.

Takze motoru 1.1i do P106 se vubec neboj :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zepino

HALOOO -MÁ NĚKDO DALŠÍ VLASTNÍ ZKUŠENNOSTI S MOTORY - 1,1 A 1,4 V PEUGEOTU 106 NEBO CITROEN SAXU ??? POVÍDEJTE .

[upravil dne 12.8.05 zepino]

Co chceš slyšet? Táhne pěkně odspodu, je lehký, takže svižný, nějaký extra rychlosti jsem s tím nezkoušel, ale 150 udělá...:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: zepino

tak to sory neuvědomil jsem si to .kolik ti to žere ???

Mimo město cca 6, ve městě o 2 litry víc

to já mám -megana combi , 16 ,šestnáctiventil a ten si nikde nevezme přes 8l a to je proti 106 obřík a taky oproti ní jede !!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Občas jezdim se 106 z 97r. a litrovým motorem - 37Kw. Na můj vkus je to moc slabý a má úplně nahov..no brzdy, ale když už ho trochu rozjedeš neni problém(160km/h).....je to dost točivej motor se super spotřebou a pojistkou, ale jestli ti nestačí opravdu málo....tak ber 1,4/1,6 .... svez se a uvidíš sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: Hadra

to by mně zajímalo, co má XT. Já mám XS a mám elektrický okna, otáčkoměr, posilovač, výdechy pod rádiem, centrál, otvírací zadní okýnka, šíbr.

XT - elektrony navíc a elektrickej šíbr?

XT je je náká sportovnější verze,známej ji má a má tuším litiny křídlo:myslim má i nákou specifickou vychytávku ale ted nevím jakou..... XS je jedna z nejlepších výbav tohodle druhu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

No já mám 106 1.0, spotřeba čistě městká 7.0 Litrů. Ale už jsem s tím lítal i za 10L. Jinak 1.0 oproti 1.1 žere více a je trošku lenivější. No možná by se s tím dalo jezdit za méně,ale kdo by se s takovým dělem šoural že. No zatím mi odešlo těsnění pod hlavou a teplotní čidlo. JInam maximálku mám zatím na 165ti (ten s tím bavorem se asi divil :-))))))) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...