Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Antipollution Fault - benzín


Tony Stark

Recommended Posts

Guest lilNoth
No tak to já raději budu jezdit na 3 válce s benzínovým motorem než bez funkční škrt.klapy.

Ale je to každého volba, že.

[upravil dne 21/8/14 21:07 od Tony Stark]

[upravil dne 21/8/14 21:08 od Tony Stark]

dobre, nehadajte sa. Mam dost hadok na Vag fore a priblblych ludi :bacha teraz napr nastartujem ziadna chyba hlaska, motor siel jak hodinky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest lilNoth

trosku som pojazdil a opat chyba vypisana. Vytiahol som celu listu zo sviecok. pri jednej sviecke bolo trocha vody aj s olejom, ked som vymienal podarilo sa mi uliat vedla... Vycistil som, nehal som trocku vyschnut a bezalo auto bez chyby dalej, Ale mam dojem, ze ked sa uplne zohreje, aj olej cca 8km vypise chybu. Dvakrat sa mi to stalo... ako pokracovat dalej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Kolik máš na autě najeté km? Většina co s tím tady měla podobný problém jak ty, včetně mě odešla lišta po více jak cca 160000km. Chyby a příznaky jsem měl stejné. Výměna zapalovací lišty pomohla.

nazdar mam 148 000km. zapalovaci modul 5 dni vybraty suseny na slnku... a praskliny som zalepil, ci nahodu... vykrik do tmy som skusal a nepomohlo. robi to uz toto, studeny motor OK ked sa zohreje ide na tri valce... Ale ked idem fakt ze bomby ide normalne zvolnim tempo a uz iba tri... Pises, ze modul? Ako pozeram cenu su 200€ a vyssie, pozeram spravne alebo mas nieco lacnejsie? Za 200€ si viem predstavit aj inu srandu do auta jak kus plastovej zaliatej huyoviny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych omrknul svíčky, měli by být bíle tzn. dobře pálí.

Lišta by měla být v cajku a neměnil bych ji ihned, zkus si sehnat škrt.klapku z jiného auta a projeť se, u mě pasovala z dvojkové xsary (XSARA N2) jelikož se dá vyčistit a součástí klapky je krokáč.

Takže pokud budeš mít svíčky všechny bílé, na lištu bych se zatím vysmolil.

Jinak co to je popraskaná zapal.lišta, hoď sem fotky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych omrknul svíčky, měli by být bíle tzn. dobře pálí.

Lišta by měla být v cajku a neměnil bych ji ihned, zkus si sehnat škrt.klapku z jiného auta a projeť se, u mě pasovala z dvojkové xsary (XSARA N2) jelikož se dá vyčistit a součástí klapky je krokáč.

Takže pokud budeš mít svíčky všechny bílé, na lištu bych se zatím vysmolil.

Jinak co to je popraskaná zapal.lišta, hoď sem fotky.

sviecky omrknute ako prve, su tam Denso iridium, zhruba 20 000km maju... EGR je zaslepeny uz dobrych par rokov (este byvalim majitelom) a skrtiaca klapka krasne cista...

V tom problem nebude, podla mna. Vyskusam tu listu kupit. Ono nefotil som ju. par dni stala na slnku a tak som ju zalepil ci nahodou nevydrbem z nej vlhkost a nepomoze, nepomohlo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby v ní byla voda, měl bys to vidět i kolem svíček. Pokud jsou svíčky jak píšeš v pořádku a jsou zespod bílé, tak v liště to nebude. Podle mě je to přidusené to klapkou, já ji měl taky čistou a když jsem tam dal jinou, auto jelo jako z praku.

vies a zas mne ide na 4 tak na tri ked sa zohreje olej na 90+... este som nechodil dlho dajme tomu viac jak 3km na tri valce a hned pozeral sviecky... a skade bude pasovat klapka, len tak bezne ich nezozeniem :myslim

nenajde sa niekto v okoli PO, kto zica klapku?

Alebo este otazka, kamarat ma origo diagnostiku, ukaze nieco viac jak diagnostika na ktorej som bol. Iny kamarat ma univerzalnu, zhruba polroka staru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...

Zdravím, 

tak jsem z toho úplně blbej. Pročetl jsem forum, byl jsem v servisu a stejně nevím, co tomu mému autu je. 

 

Takže je to:

Peugeot 307, 1.6 benzín, 16V 80Kw, rv2001

Najeto cca 160 000km (já s tím najel tak 5 000km) - mám to auto asi 4 měsíce

 

Jaká je chyba:

Jezdím často po dálnici, jak jedu kolem 4 000 otáček a víc, tak asi po půl hodině až hodině cesty se objeví kontrolka motoru a hláška "antipollution fault". Druhý den obvykle kontrolka zhasne. Největší problém je, že auto vždy chce zastavit, než se znovu rozjede. 

 

Měřil jsem spotřebu auta při chybě i bez ní a auto jezdí v pohodě, spotřeba je od 6.8 l/100 do 7.5 l/100 podle toho kde víc jezdím. Problém je taky to, že jakmile se ta chyba na dálnici už jednou objeví, pak musím držet otáčky tak kolem 3000, jinak se za chvilku objeví znovu.

 

Byl jsem v servisu:

Servisák má dvě diagnostiky (jednu jen na francouzské auta, druhou univerzální). Bohužel nevím značku ani typ, nic víc. Po napojení vyhodily obě diagnostiky chybu něco s ŘJ. Myslím že to byla chyba P0135 jestli si to dobře pamatuju. Každopádně v servisu absolutně nevěděl, co by to mohlo být. Říkal, že to vlastně může být cokoliv. 

 

Já jsem si myslel, že se třeba hodně zahřeje lambda a nastaví si defaultní hodnoty, ale fakt netuším. 

 

Může mi prosím někdo poradit? Případně doporučit nějaký servis v okolí Rožnova pod Radhoštěm, kde by mi někdo pomohl?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:D

ma pobavil ten tvoj servis, to už by som si asi mal aj ja otvoriť nejaký servis...absolutne netušil čo by to mohlo byť, vlastne to môže byť čokoľvek... dúfam, že si mu nič neplatil

 

len tak čisto laicky, podľa googlu tá chyba ukazuje práve na lambda sondu čo by mohlo zodpovedať, no chcelo by to skôr niekoho čo rozumie peugeotom, okrem iného ide aj o to, že na peugeoty je väčšinou potrebná peugeoťácka diagnostika, univerzálna je často nanič

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky, za info. Neplatil jsem mu naštěstí nic, protože už mě zná. Byl jsem tam několikrát, tak proto jsem za ním jel i s tímto. Je fakt, že na mechanické výměny a tak je velice dobrý. Co se týká elektroniky, tak už je to horší. 

 

Takže zkusit zajet přímo do Peugeota? Zatím se mi tam moc nechtělo kvůli ceně. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale v Peugeote paradoxne nemáš záruku, že peugeotom rozumejú, značkové servisy väčšinou iba vymieňajú postupne všetky diely až sa možno nakoniec dopracujú k tomu správnemu (česť výnimkám) a to všetko za nemalé peniaze, pokiaľ ide o diagnostiku, sú potrebné dve veci: diagnostika od peugeotu, ale ešte aj skúsený človek, ktorý s tým vie robiť. Keď to zhrniem, dôležité je zistiť si nejaké referencie.

Keby to robilo na mojom aute tak asi zariskujem a rovno vymením lambda sondu a potom sa uvidí, lebo máš pravdu, v Peugeote nebude lacno, ak by to robil nejaký kontakt v zapaľovaní (napr. sviečka alebo rampa) čo je tiež možné keďže sa to prejavuje hlavne pri väčšej záťaži a iba prechodne, tak sa príčina bude dosť zle hľadať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

musim bohuzel souhlasit,mam 307cc,2x autorizovaný servis na závadu motoru,byl jsem otřesen,ti kluci neví co dělají,nakonec jsem to opravil sám,byla to prasklá hadice sekundárního vzduchu,ušetřil jsem 11000kč jen proto že jsem jim nevěřil,smutný,že

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aku matr skusenost s touto hlaskou pri LPG? Mam 2.0 100kw to je motor rfn C5tku a stale po zmazani mi ju za 200 az 700km vyhodi. Auto vsetko slape ako ma akurat zimne starty sem tam ma horsie... Riesili ste to niekto?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjistit při jakých otáčkách to dělá a pak si nechat trochu poštelovat mapu na LPG. Mě to po vyčtení ukazovalo chybu antipolution fault (něco jako chudá směs, už přesně nevím) a mě to dělalo když jsem jel v klidu na čtyřku kolem 50km/h.

Co se týče startů, nemáš tam LPG svíčky? Pokud je mám v autě tak v zimě taky hůře startuji na benzín. Nejlepší tam je nechat origo. Teď mám NGK za 120kč/ks a vše šlape.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...