Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Antipollution Fault - benzín


Tony Stark

Recommended Posts

V prvom rade si treba uvedomiť, že hláška antipoluttion fault je univerzálne hlásenie chyby o nevyhovujúcich emisiách, takže príčin môže byť mnoho. Zapaľovanie, resp. vadná zapaľovacia lišta väčšinou spôsobí aj vibrácie (jeden alebo dva valce neopalia a nespálený bezín potom lambda sonda vyhodnotí ako chybu.

V tomto prípade to vyzerá skôr na niektorú lambda sondu, diagnostika by mala napovedať kde hľadať chybu, pri zvýšenej spotrebe by to mohol byť napr. aj tlakový senzor, ktorý spôsobí, že zmes je príliš bohatá, alebo tá prvá lambda, ktorá tiež môže spôsobiť príliš bohatú zmes. Ešte dodám, že si teraz oveľa viac ničíš katalyzátor, je dobre nájsť a opraviť tento problém čím skôr. Samozrejme diagnostika od klávesnice je viac menej veštenie z gule.

lilNoth - keď som menil zapaľovaciu lištu prvykrát (drží dodnes), tak som ju zohnal iba v peugeote , nikde inde sa proste zohnať nedala, a tam to originál Valeo skutočne stálo cca 160€, sviečky NGK naposledy cca 7,50€/ks, dnes to už nie je problém zohnať na nete podstatne lacnejšie, otázka je, či aj rovnako dobré.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš pravdu, tak píše: menil sviečky aj rampu čiže to možme (nemusíme) vylúčiť. Lambda je ale obmedzená životnosťou a keď mu stúpla spotreba :) To je taká klasická porucha keď lambda odchádza a ľudia ju proste nemenia až keď je zle a na zvýšenej spotrebe za tie kilometre ju zaplatia 2x. 

Ten motor ma iba jednu lambdu čo toto ukáže, druhá je iba pre katalyzátor a to by mu vypísalo CATALYC CONVERTER FAULT 

S tým ničením máš pravdu, radšej nejazdiť. Kamarát to riskol a dal 300km na vadnej zapaľovacej rampe, auto šlo pod záťažou na tri valce ale inak (volnobeh, nizke otáčky, slabé zaťaženie) šlo na 4 a rovno odkúril aj katalyzátor, vtedy mu napísalo tu hlášku CATALYC....

Hmmm tak ja diely za dobré ceny nakupujem už pekných x-rokov za fakt ľudové ceny ale je to aj o tom kto koho kde pozna, čo vygúgli... Valeo originál som mal aj ja a menil som za Valeo 123€ či 102€ na P206 RC a na C5tku vysla valeo, neviem 70? ci 60? nejak tak, nepamtám už. NGK sviečky sú kvalitný výrobok, firma je v tomto popredný výrobca. (sviečky v hodnote pár eur dodávaju aj pre pár týmov F1, drahé sviečky sú iridiové či na LPG a tie su naho*no...)  Pracujem v spološnosti kde vyrábame taký vačší  či zložitejší diel na autá, pre všetky výrobcov (fiat, psa, rsa, daimler, ford, vag proste takmer každé auto ma od výrobok) a sem tam ide box s hotovými výrobkami ako náhradne diely a nie do automobilky. Inak mám prípady kedy sa kúpili náhradne diely napríklad febi ci trw, dáme dole z auta pôvodnú súčiatku febi či trw a bolo tam logo automobilky. Zoberieme náhradny diel  a v tom mieste je prefrézovaná plocha - zfrézované logo automobilky :)

My máme niekde sklad súčiastok ktoré pojdu ako náhradny diel vo francúzsku kde sa štítok s údajmi zleští a prenituje iným :) 

Čiže áno od popredných výrobcov dielov sú diely v kvalite tej akú ste mali na novom, jasné značky ako KAMOKA sú vhodné tak na nevyhnutnú dobu :) Len zas netreba čakať že špičkový výrobca senzorov ako je Bosch,  bude robiť brzdy na úrovni Bremba. (brať ako príklad)

Upraveno uživatelem lilNoth
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veď hej, sviečku a zapaľovanie nerieším, ak som dobre pochopil tak to riešil pred cca 80 000 km, teraz je sice rovnaká hláška chyby, ale pravdepodobne úplne iná situácia. Nie som si istý, či som správne pochopil, čo si chcel napísať o lambda sonde, pokiaľ viem, tak bohatosť zmesi riadi prvá (pred katalyzátorom) a tá druhá je tam pre porovnanie hodnoty po prejdení plynov cez katalyzátor, preto som napísal, že ak zaregistroval zvýšenú spotrebu spolu s touto hláškou, tak tipujem na prvú lambdu sondu (alebo aj niečo iné, čo môže spôsobiť príliš bohatú zmes).

Ináč absolútny súhlas čo sa týka náhradných dielov, až na to, že aj poprední výrobcovia robia selekciu kvality, 100% dostanú iba výrobcovia áut (tam si nemôžu dovoliť žiadne zaváhanie), na pulty predajní sa potom dostane ten zbytok, zvyčajne tiež dostatočne kvalitný, ale prvovýroba to nie je. Vlastne aj ty sám to potvrdzuješ tým, ako to chodí vo vašej firme. A tiež absolútny súhlas čo sa týka pravidelnej výmeny lambda sondy (predpísanej výrobcom lambda sondy, výrobca auta pokiaľ viem, toto nikde neuvádza). No ukáž mi niekoho čo to menil, pokiaľ mu auto šlapalo bez problémov. Tiež som ju menil až po neúspešnej emisnej, a vlastne až vtedy som zistil (z katalógu BOSCH), že už mala byť dávno vymenená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

každopádne my mu to od PC nevyriešime ale snáď pomôžeme aj iným. V prvom rade diagnostika a pravidelný kvalitný servis! 

Ano bohatosť riadi prvá preto si myslím že tá je zla v jeho prípade. Druhá len dohliada na katalyzátor. Sme sa pochopili :) Čiže neh vymení riadiacu-prvú a neotáľa. Klesla ti aj spotreba po výmene?

Ku tým dielom nenapísal som to, ale keď z linky nakladajú hotové výrobky do boxov tak na ND ide hocijaký box, neselektuje sa to :) ešte v sklade zamenia 3x boxy :D proste je to jedno rovnaká kvalita. To je iba nejaký externý sklad tuším v tom Francúzsku a tam to iba preznačkujú aby bolo jasné že je to vlastne náhradný diel a nejde to do automobilky :) Tak isto rozvody na VW 3,2 čiže motor VR32 má rozvody od FEBI z výroby. Keď si kúpiš febi rozvody na to auto tak uvidíš vyfrézované časti kde bolo logo VW. Toto je z praxe jedna skúsenosť. Pritom tie rozvody stáli neviem 3x menej ako vo VW a pritom je to to isté len iný obal by bol :) 

Napríklad myslím si, prídeš do Peugeotu kúpiš si tyčku riadenia je v peugeot obale. Podľa mňa sa to robí aj toto podone ako u nás: je paleta tyčiek od firmy SASIC prvú vyhodí v originál balení sasic do autokelly predtým zbrúsi logo výrobcu alebo tam logo ani nieje. Zobere druhú, krabicu sasic vyhodí a tyčku dá do peugeot balenia, keď neni logo výrobcu ju s raznicou nahodí :) a ide to ďalej. 

Tak isto veľa ľudí súdi auta talianske, francúzske, nemecke, japonské a pritom všetky autá sa robia z tých istých dielov :)  tí istý operátori na linke :) isté stroje :)  tie ráno robia renault/nissan, poobede mercedes a podvečer VW. 

Auta treba vyskúsať všetky :) a nie sa zakomplexovať na jeden model to už odbehujem od témy.  Inač fajn debata, poväčšinou čo sledujem debaty sa stále niekto s niekym začne hádať, chýba pokora? úcta? Stačilo by, počkáme na čo chalan príde!

Upraveno uživatelem lilNoth
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hej a prave nieco so vstrekovacou jednotkou bol problem. Cena bola v pohode. Aj s pracou 30€, vtedy som nemal cas riesit sam. Teraz si menim vsetko sam, akurat do rozvodov sa neodvazim. Lambda coho by mohla byt vadna? Jedna viem ze je na vyfukovom potrubi. Jedna za katalyzatorom. Ale dnes som to rozobral a zistil asi zavadu. Z tej zapalovacej listy to cvaka nepravidelne a vzdy ked cvakne, ako keby nedostal motor iskru. A je na prvej sviecke odtrhnuty ten cierny obal medzi listou a svieckou a je tam strieborna ako keby pruzina. Vytiahol som sviecky ocistil a nic, este ako som pomenil sviecky tak uz vypisalo catalyzator converter fault a moto zacne trhat. Cele zle, musim to povymienat vsetko. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To čo píšeš teraz, je naopak signál, že problém je v zapaľovaní, vysoké napätie cez nejakú prasknutú alebo dokonca chýbajúcu izoláciu jednoducho preskočí na kostru ešte predtým ako sa dostane na sviečku a valec neodpáli. A zároveň tu spomínaš ešte aj vstrekovaciu jednotku... nejako tomu prestávam rozumieť. Diagnostika vypísala čo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež sa strácam v tom čo píšeš :D  

Počúvaj, mne moja 406 V6 išla na 5 valcov(90% času čo bola naštartovaná) , taktiež som pomenil nové sviečky, zapaľovaciu lištu senzory a nakoniec som zistil že v jednom konektore od zapaľovacích cievok bolo 5 kolíkov a jeden z nich som mal ohnutý. Vyrovnal ho, zastrčil konektor a autičko šlape na 6 valcov :P skús pozerať aj do konektorov...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Zdravím mám podobný problém a to taký že pri vyhodení rýchlosti hlavne dole kopcom auto zdochne ak idem v rýchlosti a zaradím ľahšiu rýchlosť tak auto naskočí ak zastavím niekde na križovatke tak už musim naštartovať kľúčom. Skontroloval som všetko od ukostrenia a kablov ale neviem si stym rady ja ani v servise. Pri diagnostike mi vypísalo tieto chyby:

P0501- snimač rychlosti jazdy vozidla

P0485 - obvod napajanie/ukostrenia vetráku chladiča - chybná funkcia

P1110 - cerstvý vzduch / klimatizacna jednotka ( ja tam klímu ani nemám)

P0138 - obvod snímača O2 - vysoké napätie(1rada valcov snímač 2)

Posledne keď mechanik prečisťoval snímač pri čerpadle benzínu tak auto išlo 3 dni ako hodinky a potom keď mi zasvietila rezerva tak už po 3km auto zdochlo .... musel som doliať benzín a auto zase šlapalo ale po ďalších dňoch to znova začalo dochnuť.

Neviete mi prosím poradiť kde by mohla byť chyba ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zdravím, nechci zakládat nové vlákno, tak snad někdo poradí. Mam Peugeota 1007, 1,4 54kw, mám ho chvilku, jsou měněné svíčky, teď už i lambda sonda a začala se objevovat hláška Antipollution Faild. Objeví se to vždy, když má motor kolem 3000 otáček. V pátek jsem to dovezla ze servisu, chtěla jsem, aby se podíval, co je potřeba, aby to prostě dal do kupy. Neměl by jste někdo radu? Je mi jasné, že to chce diagnostiku, ale je docela mazec dávat v Peugeotu pokaždý 1000 Kč. Není tu někdo z Ústí nad Labem, kdo by byl ochotný pomoci, případně poradil, kde jsou schopný a ochotný dát auto do kupy? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Caute mam peugeot 307cc 2003 2.0 benzin 100kw ale menil sem motor ten isty rfn ale 2002 ale pred tym ten stary motor mi furt hádzal do núdzového režimu ked sem pribrizdal  potom náhle zastavil tak mi to hodilo do núdzového režimu a furt mi ukazuje ANTIPOLLUTION FAULT vymenil sem sviečky lambda sondy oby dve a potom na diagnostike mi ukázalo ze snimac vačky tak sem ho dal steho stareho kontrolka zmizla potom sem pojel zastavil. Hodil mi ho núdzového zase tak sem objednal novy ale pochybujem ze to budem stym mat nejaky problem prosim o pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...