Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Antipollution Fault - benzín


Tony Stark

Recommended Posts

Mas ten isty motor? Niekde som cital ze to RFN robi stale... Proste vyhodi chybu. Ked mi tam davali plyn hovorili ze mali velky problem to nastavit... Bol som tam dvakrat nevedeli si dat rady... Nechce sa mi stale merat 90km ku nim a tak domov len preto zeby to zmazali a nastavili... Co sa tika sviecok. Nemenil som za lpg su tam take odkedy som kupil auto. Neviem co za znacka alebo co... Inac presne ten problem ma aj kamarat na phedre s tym istym motorom len jemu startuje milionkrat horsie pri -10 uz ani nepipne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale za ty špatné starty nemůže LPG, protože start probíhá na benzín a po zahřátí na 35st přepíná plyn. Já mám motor 1,6i 80kw takže je jiný. Jaká chyba tam zůstane uložená když se zobrazí ten antipolution fault? Může být vadná lambda sonda nebo něco s emisemi. Mě se ta chyba vždy po cca 100km vymazala sama, ale když tam svítila tak jsem vyčet kod chyby čínským malým OBD a věděl jsem že je to chudá směs. A technik od LPG řekl že se mám zastavit a že pošteluje mapu při těch otáčkách. Od té doby je klid. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To viem ze startuje na benzin. Pred tym ako som dal plyn startoval na benzin stale vpohode a vypisuje chybu P0170 uprava palova-chybna funkcia 1. rada valcu. Takze to odsledovat pri akych otackach to robi? Ja sa s cinskou na c5 nepripojim musim si kupit cinsku lexiu:D ten start skusim origo sviecky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na netu jsem k chybě našel tohle, takže je co zkontrolovat.

 

- Intake air leaks
- Faulty front heated oxygen sensor
- Ignition misfiring
- Faulty fuel injectors
- Exhaust gas leaks
- Incorrect fuel pressure
- Lack of fuel
- Faulty Mass Air Flow (MAF) sensor
- Incorrect Positive Crankcase Ventilation (PCV) hose connection


 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale benzin mam rad :D ale robi to iba na lpg. Skusim cez diagnostiku precitat chybu v akych otackach ake zatazenie. Mozno fakt bude zla mapa v tych otackach ked pri prerabani hovoril ze mali velky problem to nastelovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Obnovím toto vlákno...dnes mi po jízdě když jsem parkoval vyskočila kontrolka "check engine" a k tomu hláška antipolution fault. Auto se tváří, že mu nic není, do nouzáku nepadá, na volnoběh nechcípá a nechá se vytáčet bez problémů nad 5000ot/m...na diagnostice jsem ještě nebyl, ale chystám se pokavaď kontrolka nezhasne.

 

Jediná sranda co fakt nefunguje jak má, je když po studeném startu se rozjede ta eko vrtule a při přidání plynu má auto tendenci chcípat nebo dokonce skákat jen na 3 válce, jakmile ale vrtule dotočí tak poté se auto chová úplně normálně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Chyba se samozřejmě objevila asi po dvou týdnech znovu. Auto jede jak má, ale chyba se sama nevymaže pokud se nezasáhne diagnostikou, která byla dnes provedena Wojtěchem a přikládám i printscreeny oné chyby, tak kdyby náhodou někdo nevěděl jak to vyřešit aniž bych musel měnit kus za kus.

post-15295-0-37613700-1456605686_thumb.j

post-15295-0-78501400-1456605691_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Cavte hosi mam p 307 1.6 16 v a mal som tento problem. Auto trosku triaslo ako keby islo na tri valce, sem tam vyskocila tato hlaska, akonahle som siel po dialnici a dostal som sa nad 130, zasvietila kontrolka stop a vyplo motor, na dialnici nic moc. Vyriesila to vymena sviecok a tej listy. Sviecky okolo 30€ a lista 160 uz aj s pracou. Auto opat islo ako hodinky. Neskor som vymenil komplet vyfuk cca 100€, najazdil som tak 80000km a hlaska atipolution fault je tu opat, ale teraz s inymi priznakmi. Auto ide na vsetky valce, teraz ani v jazde nieje rozdiel. Jediny rozdiel co pocitujem oproti normalnej jazde, tak v spotrebe, ta mi stupla. Ale vykon ma stale. Idem skusit vymenit sviecky, co to spravi, pichnem to na diagnostiku, len nemam moc casu a musim nainstalovat soft do notebooku.... A dam vediet opat ako odstranim tuto chybu. Dufam ze som pomohol... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 3. 2016 at 1:03, KingSpade napsal:

Nikdo tohle ještě neřešil?

Jedine treba vymenit sekundarnu pumpu ci jak sa to presne vola. Riesil som to raz na 2,0 16v 100kw RFN motore a pomohlo len toto

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, SuriK111 napsal:

Cavte hosi mam...

V prvom rade sviecky a lista za 30+160€ je kua drahe aj s pracou :) Robota je to na 20min!!!  resp ja za taku cenu uz mam kvalitne znacky a stale som na cene o par desat eur nizsej, inac typoval by som to na odidenu zapalovacu rampu. Zazil som to 3x a stale sa to inak prejavovalo. Treba ju proste menit, je to cenovo dostupna vec a neuskodi kazdych 150 000km vymenit... Sviecky menim kazdych 20 000km cize kazdu druhu vymenu olej, NGK stoja na tvoj stroj od 1,9€ po 3,8€ :) a ty za 30 si kupil ake? Ak mas iridiove alebo na LPG tam bude chyba... A mozno dovod vysokej spotreby. 

Druha chyba ked ti stupla spotreba - lambda sonda :) kolko mas km? Bola menena? Lambdu taktiez menim preventivne 10rokov alebo 150 000km, nieje to draha investicia a spocitaj si to, od 120 000km ti pomalicky bude stupat spotreba, najprv o deci a ked budes mat 200 000km bude ti auto zrat o 1,5litra viac :) a pritom lambdy stoja od 19€ za polske/cinske az nejake bosch/magneti ci podobne dobre znacky od 50 do 100€ :)

No ako si myslim: udrzbu treba robit poriadne a casto, potom auticko bude slapat ako hodinky či je to francúz, anglán, nemec, talian či japončík. Len dizlový japončík nepojde ani s dobrou údržbou :D:D :D 

Upraveno uživatelem lilNoth
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj dakujem za radu. Neviem ci som to spravne nazval, ale proste bolo vymenene to, co vstrekuje palivo, resp vstrekovac (e)? Asi som pouzil zly nazov. Hlavne to nahodim na diag a budem mudrejsi... A sviecky som tam daval original boschacke podla katalogu, preto taka cena. Teraz som objednal ngk, vybral som podla katalogu na moj typ www.ngk.de. Km teraz su okolo 180000. Sviecky naposledy menene pred 80000km, takze maju dost najazdene. Ale doteraz slapali, spotreba bola stale rovnaka, az kym nedalo hlasku prednedavnom antipoluttion fault. Startuje rovnako dobre, ide rovnako dobre. Len spotreba ina. Trasa stale ta ista. 

Upraveno uživatelem SuriK111
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vstrekovače vstrekuju. Sviecka dava iskru aby sa zmes juchy a vzduchu zapalila a "nadriadeny pracovnik" je ta zapalovacia rampa, ci zapalovacie cievky...

Skor ries asi lambadu, ked nebola menena... 

Origo bosch sviecka stoji 4,5€/kus :) ale zas 30€ aj s pracou neni zla cena, bez prace len cisto matros je zla cena :D 

Ako pisem vymen sviecky skus pojazdit ale to skor bude lambda :) btw lambdy maju interval bezne 160-180 tisic km, len castokrat vydrzia viac a nikde o tom nepisu hordy clankov ake dolezite je to menit

Upraveno uživatelem lilNoth
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...