Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Antipollution Fault - benzín


Tony Stark

Recommended Posts

Takže problém byl opravdu ve škrtící klapce, byla nahrazenou funkční z XSARY N2 tentýž motor a nic, tak moje šla na důkladné čištění a ejhle

obě videa 3 rychl.st a to jsem to jenom lechtal, auto má tendenci tahat ještě dál ve vyšších otáčkách

a ať mi nikdo netvrdí, že motor se nesmí vytáčet do 5000ot/min to je hovadina, konstruováno to na to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

treba ho demontovať z nádrže samozrejme, prístup je pod pravým zadným sedadlom

za normálnych okolnosti nebýva upchaté, no čítal som tu na fóre prípad, keď napr. sitko bolo absolútne čisté, ale motorček čerpadla sa najprv tváril normálne a po nejakom čase odrazu začali jeho otáčky kolísať...

nezaškodilo by používať intezívnejšie funkciu \"hledání\" vľavo hore

[upravil dne 22/8/13 14:40 od 307rg]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Tu istu hlasku mi pisalo taky 1.6 16v 80kw... Problem vraj je ohladom skrtiacej klapky, bol som na diagnostike Lexia nastavil mi klapku + lanko plynu vraj to ma byt take uvolnene a prestalo to pisat....bol som to vyskusat a teraz auto ide pekne do otacok ale vobec nema taky vykon, vymenil som sviecky pri ich vymene som si vsimol ze jedna tretia z lava je cela od bieleho prasku ostatne boli ako nove. Teraz mi zacalo strielat z vyfuku, rano ked je studeny motor ide ako keby na tri valce prestane reagovat plynovy pedal trasie ho a potom po cca 5minutach sa to upravi. V servise mi bolo povedane ze mam pravdepodobne prasknutu hlavu alebo tesnenie na nej.... neviete niekto cim to moze byt? ĎÍK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsou svíčky bílé to znamená že dobře pálí ne?

No já osobně jsem lanko od plynu jen malilinkato naplnul ale zároveň jsem přes diagnostiku upravoval volnoběžné otáčky. Ono je dobré tu škrtící klapku vyčistit. Auto pak lépe táhne a i spotřeba šla o dost dolů. Tak prasklé tesnění pod hlavou bys měl poznat podle barvy kouře z výfuku nebo se pletu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

potom je problem asi so zapalovacou rampou mam tam Sagem a tie ze moc kvalitne neboli. Klapku mam ocistenu dokonca aj vo vnutri postriekanu kontoxom... tak isto aj snimac polohy plynu a map senzor.. este som si vsimol ze ked je studeny motor otacky skacu a motor ide nepravidelne + dost dlho ich drzi asi 15min na 900 potom klesnu na normal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nasiel som toto zelene cidlo (zelený konektor – ovlivňuje vstřikování paliva a volnoběžné otáčky) diagnostika nic take nenasla ale nemoze to byt moj problem ked to ovlivňuje aj vstřikování paliva? len preco mam stale len tu jednu sviecku od bieleho prasku ziadnu inu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...

Ahoj, mám dotaz a nechci kvůli tomu zakládat nové téma.

Jak jste s touhle hláškou obstáli na STK? Mám stejný problém, na dálnici mi občas vyskočí takhle hláška a auto chcípne. Na dignostice řekli, že je to obecná chyba a neporadili co s tím.. Zkoušení měnění pokus-omyl, na to nemám peníze. A protože jsem holka, sama si na autě nic neudělám.. Mám jít v červenci na stk a bojím se, že mi to kvůli tomu neprojde..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ono je dosť podstatné či máš benzín alebo diesel, bolo by fajn, keď už sa pýtaš, aby to otatní vedeli, na diesloch je to univerzálna hláška na asi tisíc porúch a v niektorých prípadoch tipujem, že by sa STK dala urobiť, u benzínoch to býva väčšinou problém so zapaľovaním a pochybujem, že by si prešla cez emisie

[upravil dne 5/3/14 14:35 od 307rg]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u téhle chyby jsem si vyhrál rozdíl je v tom, co to dělá tobě?

Mi po vytočení motoru nad 5ooo ot/min po chvíli co jsem sundal nohu z plynu motor chcípnul a pak šel normálně nastartovat a jel dále až na tu kontrolku.

Co přesně to dělá tobě? Obecná chyba, tak to řekne jenom debil co tomu nerozumí a co nemá přislušné vybavení aby zjistil v čem je problém, já po připojení jsem ihned dostal kod poruchy/závady v tom to také bylo.

Nj, elektrikář co rozumí francouzům a má patřičné vybavení? Špatně se hledá.

K věci na technické beru v potaz i emise, ti motor budou držet v otáčkách, chcípne-li jim to je to problém ale máš-li v pohodě výfuk(katalyzátor) tak zajeď na STK ke známemu a emise nedělej, řekni si jen o razítko a známku, po známosti za příplatek či protislužbu (bez urážky)

[upravil dne 7/8/14 21:32 od Tony Stark]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...
Guest lilNoth

nazdar chalani, mne sa stava nieco podobne... popisem problem do podrobna... Peugeot 206 RC 2.0 16V neustale tankujem Shell, sem tam aj Nitro... tankol som ale raz plnu lukoilu. auto islo fajn vsetko ok, cca 1/5 do konca nadrze, zlta kontrolka motora jemne zo mnou cuklo klesli otacky a antipollution fault. vypol som a zapol a stale svieti, auto samozrejme slo dalej pekne, nedymilo nic. tak som siel sa povozit. 15km palby, co to dalo. po vychladnuti hlaska zmizla. tak som umyval auto. samozrejme nevynechal som ani motor, ziadne ostre striekanie na agregat len tak zlaty hadicou a prejdeny hubkou... vysusit som ho nehal par hodin a vecer povozit. po cca 100km opat vypisalo tuto hlasku aj s prislusnou kontrolkou a auto uz nejde, ide pomaly do otacok. pri nastartovani otacky klesnu az k 600 a tak kolisu medzi 700-850, zvuk z vyfuku je veeelmi nepravidelny ale ked otvorim kapotu celkom normalny zvuk ma motor aj ked s nim trosku viac trasie ako by malo... Na diagnostiku idem az o dva dni ale napisem co vyhodilo... Ak by bolo cas vycistim klapku a egr... len musim nasjt egr :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest lilNoth
Pokud se motor na volnoběh třepe tak nejede na všechny válce. Být tebou počkám až na dia a nezačnu nic čistit !

dnes rano som siel do prace, zvuk som moc nepocuval ale zdal sa mi byt vpohode a tahal jak besny... chyba stale vypisuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest lilNoth
ta chyba \"pokud je to přechodná závada\" tuším po ujetí nějakých km či po několikátém nastartování zmizí sama.

Mě auto taky jelo úplně v pohodě když mi to svítilo.

Opravdu to raději napíchni na dia a budeš vědět, nejlépe origo.

takze dnes v praci mi to kolega pichol na diagnostiku a chyby:

P0352 - primarni/sekundarni obvod zapalovani civky B - chybna funkcia

P0341 obvod snimaca polohy vackoveho hriadela - rozsah provoznych hodnot

vymazali sme chyby a nastartoval som, nabehol na tri valce a vybehla prva chyba, potom zhruba po 10 sekundach vyskocila aj druha chyba... minutu sa trapil na tri valce pri 630-800ot a tak naskocil stvrty a otacky sa znormalizovali tesne pod 900...

aky dalsi postup by ste mi navrhli? vybrat cely ten zapalovaci modul, kontakt sprejom vycistit kontakty ci?...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest lilNoth
no já bych se spíše zaměřil na ten P0352 - primarni/sekundarni obvod zapalovani civky B - chybna funkcia

poloha snímače vačkového hřídele a auto ti cukalo nebo ne?

no být tebou to moc nenechávám běžet na 3 válce, škrt.klapě se tohle moc nelíbí.

jj, tak vyskusam, precistit atd... co myslis zeby som mohol skusit?

nie auto necukalo nic, ze ci to nebolo zapricinene tym pokesom otacok ked zacal bezat na tri

vies ked jazdim denno denne do prace musim. ono mam aj dojem, ze ked sa zohreje chyti stvrty... a zas nie stale dakedy startne na styri aj pri jazde mam dojem ze ide na styri a tak na volnobehu tri...

ale jasne snazim sa nejazdit vobec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...