Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nádržka na aditivum


reprema

Recommended Posts

Nic při tankování nikam neliješ. Ty nádobky jsou v autě zabudované a běžně k tomu není přístup. Jak psal Pacho69 výše, tak aditivum vydrží cca 120 tisíc. To dávkování je automatické a probíhá po natankování. Ideální je proto tankovat diesel pravidelně a ve větším množství (ne třeba po 100,- Kč denně). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Mám 5008 r.v.2011 naj.153tis km a tiež som si dnes všimol pod pravou zadnou stranou červenú mláčku. Zrejme tiež mám prasknutú nádržku s aditívom. Má niekto skúsenosť koľko taká nadržka stojí, prípadne môže byť len zle uzavretá a preto z nej vyteká? (cca pred 2 mesiacmi asi mi dolievali to aditívum) A vôbec ako je možné že takáto nadržka len tak praskne? Môže to byť vplyvom terajších horučáv alebo len tak si do nej odskočil kamienok spod kolesa? Veď tá nadržka je zrejme ešte chránená nejaký plastom odspodu, či?

Upraveno uživatelem miroslav8505
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Ahoj, vyuziji tohoto vlakna. Spozoroval jsem obdobny problema pote co jsem vlezl pod auto me cekalo nemile prekvapeni. Hadicka je vypadla z konektoru do nadrzky aditiva viz. foto. Navic je to tak zalepene, ze ani hadicka ani otvor v konektoru nejdou napr. tenkym dratkem procistit (zalepene). A tak se ptam: je zde nekdo z okoli Prahy Vychod (Neratovice apod.), kdo by mi to dokazal za rozumne penize opravit, rozchodit? Pro jistotu prikladam jeste vypis z posledni diagnostiky z FAP, ktery jsem delal pred par dny, zda to pomuze.

IMG_20160722_221429.jpg

FAP volnobeh.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj, nn jeste nevyresil. Od zitrka by mel byt Peugeot Kly jiz zpet (asi z dovolene), tak mu budu volat a snad by se mi na to behem vikendu podival. O Zadnem plastovem krytu nevim, videl jsem to poprve takto - plastova nadrzka, pres ni plechovy kryt. u 5008 to vypada diametralne jinak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak vyreseno. Peugeot Kly, prijel jsem v 19:30 a v 20:00 jsem odjizdel s vymenenou hadickou a konektory. Ted se uvidi, jestli to bude regenerovat, protoze v posledni dobe, asi diky neaditivaci se razantne zacali zkracovat cykly regenerace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Ještě jeden dotaz ohledně aditiv.

Má vůbec smysl používat ještě nějaká aditiva do nafty 'Castrol,VIF...), když už tam jde aditivum pro FAP a ještě AddBlue?

Nebude v nádrži trochu přeaditivováno?

Mám trochu obavu, aby to nebylo kontraproduktivní. Ten koktejl nafty + MEŘO + aditiva výrobce + FAP aditivum + AddBlue aditivum + ještě třeba VIF...jak by řekl klasik, to by nestrávila ani míchačka.

Pořídil jsem manželce novou 5008mu s Euro 6 a tak se o to zajímám. Doposud jsem dával VIF, ale do starších dieselů co byly Euro 3 a 4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- Aditivum pro FAP je tam proto, aby ti saze shorely pri nizsi teplote. Toto aditivum se primichava do nadrze po natankovani.

- AdBlue toto aditivum je tam proto, aby snizilo nebo eliminovalo oxidy dusiku ve vyfukovych plynech a pokud ja vim, vstrikuje se pred katalyzator, tz. vubec nejde do valcu, ale vstupuje do cinnosti az za nimi.

- VIF a podobne - tam davas proto, aby jsi zlespil vlastnosti nafty jako takove. Zvlaste u nas to vypada, ze ta nafta je mirne receno ojebana ve srovnani treba s nemeckem. Tyto aditiva napriklad zvysuji mazivost nafty a mnoho jinych.

 

Za mne - smysl to ma, protoze ostatni aditiva tam maji zcela jinou funkci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde jsem četl, že VIF (teoreticky) může zapříčinit horší vypalování sazí, rychlejší opotřebení filtru a taky zanášení čidel... Ale nevím, taky VIF používám, ale střídám aditiva. U nás se nafta neojebává, ale vyrábí se povětšinou z ruský ropy, která se třeba proti norský musí brutálně odsířit, což jí zrovna neprospěje. Nicméně evropské  normě vyhovuje, kvalita se v současné době docela stabilizovala a průsery už nejsou, výjimečně, lokálně třeba nedodržení postupů při transportech a čerpání... Ale jinak už je to dobrý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, HonzaC2 napsal:

- Aditivum pro FAP je tam proto, aby ti saze shorely pri nizsi teplote. Toto aditivum se primichava do nadrze po natankovani.

- AdBlue toto aditivum je tam proto, aby snizilo nebo eliminovalo oxidy dusiku ve vyfukovych plynech a pokud ja vim, vstrikuje se pred katalyzator, tz. vubec nejde do valcu, ale vstupuje do cinnosti az za nimi.

- VIF a podobne - tam davas proto, aby jsi zlespil vlastnosti nafty jako takove. Zvlaste u nas to vypada, ze ta nafta je mirne receno ojebana ve srovnani treba s nemeckem. Tyto aditiva napriklad zvysuji mazivost nafty a mnoho jinych.

 

Za mne - smysl to ma, protoze ostatni aditiva tam maji zcela jinou funkci.

No tak potom to smysl dává, dík za nachytření...

Budu mu tedy lít do chřtánu kromě nafty i VIF. Ono tankování je jediný k čemu mě manželka pustí. Jinak nechce pustit auto z ruky :-) je úplně vedle z EAT6.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já jsem s VIF skončil. Dával jsem do nafty od nového auta v zimě vždy, v létě nepravidelně. V 95000 problém se vstřikovačem, řešeno kalibrací a čištěním, po cca 25000km znovu. Bylo mi doporučeno VIF nedávat, že si to možná nerozumí s aditivem pro FAP (nevím) Každopádně pro mě přínos žádnej, takže už na VIF kašlu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VIF neni vselek. Pokud natankujes sracku, ani VIF ti nepomuze. Je tam proto, aby zlepsoval parametry nafty, ale zazracne palivo z nej neudela a zavadam, zpusobenych jinymi faktory rovnez nezabrani. 

Myslim, ze nezavisle testy prokazaly, ze nektere parametry skutecne VIF zlepsuje (mazivost, centanove cislo, bod vzplanuti). Argumenty typu - nerozumi si s aditivy pro FAP, jsou scestne. Aditiva = prisady, ktere maji za ukol upravovat urcite parametry toho , do ceho se primichavaji. Aditiva pro FAP maji zcela jine slozeni a hlavne ukol nez aditiva od VIFu. S timhle argumentem bys mohl rict, ze vsechny petrolejarske spolecnosti co davaji do svych lepsich paliv vice aditiv to delaji zbytecne a ze se ti po nich poskodi motor.

Stejne to mas s aditivy do jidel. Tp jsou vlastne vsechny Ecka. A tech Ecek jsou ruzne skupiny a kazda z nich ma jiny ukal a cil (stabilizace, vune, barva atd). 

Takze ADITIVA jsou vseobecny pojem pro prisady..

Je to kazdeho vec, ja za sebe muzu rict, davam porad a poslednich 6 let VIF a problem s palivovou soustavou a vstrikama nemam na zadnem svem aute zadny, o kterem bych rekl, ze jej zpusobily aditiva. Dokonce si myslim, ze projev motoru se zlespil jejich pridanim, ale to muze byt subjektivni, kazdopadne, jak jsem napsal, problem nemam.

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, martinecondrej napsal:

já jsem s VIF skončil. Dával jsem do nafty od nového auta v zimě vždy, v létě nepravidelně. V 95000 problém se vstřikovačem, řešeno kalibrací a čištěním, po cca 25000km znovu. Bylo mi doporučeno VIF nedávat, že si to možná nerozumí s aditivem pro FAP (nevím) Každopádně pro mě přínos žádnej, takže už na VIF kašlu

VIF a aditívum FAP sa stretnú až vo výfuku......takže totálna hovadina čo ti povedali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím že VIF není všelék, píšu že se mi neosvědčil, tak ho dávat už nebudu. to je vše.

Možná moje problémy souvisí s automatickou korekcí vstřikovačů. cca od 50000km při brždění motorem si různě intenzivně cvakají. Tím se prý seřizují a je to v pořádku. Akorát už s pár ropákama jezdím a dělá to jen moje hdi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi myslis kalibraci. Jestli to vydava nejaky specialni zvuk nevim - ale myslim si, ze "kalibraci" vstrikovacu timto zpusobem (pri brzdeni motorem) provadi jen Continental (byvaly Siemens). Ja jenom, abys sis nemyslel, ze to dela jen tve HDi a jine ne a proto je neco spatne.

 

A pro porovnani motoru s aditivem a bez je nejlepsi nejaky dlouhodoby test, kde vezmes 2 auta, a ty motory po urcitem najezdu rozeberes. Pak uvidis rozdil na vnitrnostech motoru s aditivy a bez nich.

 

Tohle je sice o benzinu, ale muze to byt podobne.

http://www.vif.cz/novinky/test-v-casopisu-svet-motoru---prisady-v-benzinu-cisti.html

Muzem tady o tom testu a jeho vysledku debatovat, muzem s vysledkem i nesouhlasit, ale to je asi tak vsechno, co s tim muzeme delat :D 

Upraveno uživatelem HonzaC2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že si aditiva nebudou rozumět se samozřejmě může stát. Konkrétně VIF se snaží upravit hodně vlastností nafty, třeba i v teplotách vznícení a nemusí to být optimální. Bez testu je to spekulace. Ke mě se dostala informace, že VIF mírně zhoršuje vypalování FAP a zvyšuje ukládání cerínu, takže filtru zkracuje životnost. Zdroj informace je z chemických kruhů, ale není ověřená. Problémy se vstřiky v souvislosti s VIF jsem nezaznamenal ani o nich neslyšel. Ale obecně aditiva střídám, VIF, CASTROL, Valvoline, Wynn's, LiquiMoly, Millers, tedy nemůžu jednoznačně říci, že by se chování motoru s různými aditivy nějak lišilo. Bez nich ale obvykle už v půl nádrži mám pocit "neklidnějšího" motoru. Obávám se, že kdejaký "servisák" dokáže vygenerovat takové "žblebty", že se někdy i laik nestačí divit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, martinecondrej napsal:

aditivum pro FAP se smíchává s naftou (nevím jestli v nádrži) už před vstřikama. Nebavíme se tu o AdBlue

Áno,jasné,máš úplnú pravdu....ja som napísal hovadinu jak mraky.......sypem si popol na hlavu....:mad::mad::mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Pacho69 napsal:

To, že si aditiva nebudou rozumět se samozřejmě může stát. Konkrétně VIF se snaží upravit hodně vlastností nafty, třeba i v teplotách vznícení a nemusí to být optimální. Bez testu je to spekulace. Ke mě se dostala informace, že VIF mírně zhoršuje vypalování FAP a zvyšuje ukládání cerínu, takže filtru zkracuje životnost. Zdroj informace je z chemických kruhů, ale není ověřená. Problémy se vstřiky v souvislosti s VIF jsem nezaznamenal ani o nich neslyšel. Ale obecně aditiva střídám, VIF, CASTROL, Valvoline, Wynn's, LiquiMoly, Millers, tedy nemůžu jednoznačně říci, že by se chování motoru s různými aditivy nějak lišilo. Bez nich ale obvykle už v půl nádrži mám pocit "neklidnějšího" motoru. Obávám se, že kdejaký "servisák" dokáže vygenerovat takové "žblebty", že se někdy i laik nestačí divit...

no u mě to souvisí s vypalováním filtru. Pokaždé co to spadlo do nouzáku, tak běžela regenerace. Pak diagnostikována chyba na jednom vstřiku, udělána korekce (nějaký diag. seřízení) dělají to na volnoběh a pak na dálnici a asi 30x na trojku z cca 40 do 120 a zpět na 40 :o. Potom nějaké čistidlo originál od Peugeotu za cca 400,- nalejou do skoro prázdné nádrže (minule jsem to dělal sám) a na to ujet cca 10km. A mám zase na rok pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...