Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

nádržka na aditivum


reprema

Recommended Posts

neřešil jsem to a nebudu spekulovat, nádržka v záruce není je 5 let stará. V systému měli tu závadu popsanou i s řešením od výrobce, byl tam i popis kde to teče, ale nepamatuju si to. Kryt neschovává celou nádržku, ale jen přední část, jinak je nádržka vidět. Jsem si jistý, že nepraskla z důvodu poškození např. nárazem apod., ale prostě že není moc kvalitně udělaná. Zjevně je to celkem běžná závada, takový to kazítko

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 3 týdny později...

Zdravím Vás přátelé, poprosil bych o radu, názor, vysvětlení. A shovívavost - toto je můj první příspěvek zde:) Ale hlavně, ač chlap, o autech mám jen obecnou představu (v práci řežu lidi, o svým Pažoutovi vim tak leda, kde se posouvá sedačka a že mám skleněnou střechu:)

Začínal jsem 405, pak byla 406 a teď asi 4 roky 407 2,0 100kW 2007, vše kombiky... resp teď SW.

Ale k problému - Na podzim jsem byl na servisce zde v Děčíně, po cca 180.000. Klasika, něco tam pošudlali, nic zásadního nenašli, vyměnili olej a vypláznul jsem 7 litrů. Už tehdy mi ale řekli, že bude brzo potřeba vyměnit filtr pevných částic. Neřešil jsem, jasně, ať si pindá, na to my sme zvyklí. Kolem Vánoc se objevilo prvně "particle additive filtr level too low, repair needed". No sr.l jsem na to, vždy při nastartování to svítí. 2.1. problém 500km od domova, děsně to hučelo, ale výkon normální, zajel jsem ve Valmezu do jedinýho otevřenýho servisu, na nic moc nepřišli a že by to moh ten filtr dělat. S tímhle jsem to dal teď v pondělí i mýmu servismanovi (že je asi problém ve filtru pevných částic - do dneška jsem netušil, že se tam vstřikuje někam nějaký additivum;).  Dnes volal, že ano filtr vyměnil a navíc byla úplně prázdná ta nádržka na močovinu( proto se prý asi vysr.. ten filtr??) , což dolil. Ale navíc nefunguje čepadýlko a zatím neví proč. Dotazy - brouzdal jsem teď na netu, močovina (= adBlue?) , aditivum pro FAP... co mi mohlo chybět? kontroluje se standardně hladina těchto aditiv při servisce? Odpoledne pro auto jedu, potřebuju dojet do Ostravy a zpět, snad dojedu... pokusím se zjistit od opraváře víc a sdělím. Děkuji za jakoukoli reakci

Upraveno uživatelem Vizír
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

-čerpadlo nemá běžet 

- musi vynulovat řj aditiva , jen pomoci original diagnostiky

- aditivum se vstřikuje asi cca 10ml jen při otevření víčka nadrže neplest si aditivum s močovinou!!!

Upraveno uživatelem Pe.Tr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vítej na fóru . K tvýmu dotazu - močovina = adblue do tvýho auta vůbec nepatří  , ty tam budeš mít aditivum pro FAP (Eolys 176 nebo Eolys Powerflex podle roku výroby) , jak psal Pe.Tr , doufám , že si to ten mechanik nespletl .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, když jakoukoliv reakci, tady jednu mám :), příště se poptej hned o co jde, když budou v autorizáku něco ,,p.i.n.d.a.t.''  (když autům nerozumíš)

mno a gratis ti dám ještě druhou radu--pokud ,,tvůj mechanik'' diagnostikoval u tvého vozu prázdnou nádržku na močovinu (kterou tvé auto vůbec nepotřebuje) a přesto močovinu někam dolil, je jasné, že bys ho měl co nejdříve opustit a najít si jiného  :myslim, protože když tomu nerozumíš ty, je to OK, ale když tomu nerozumí mechanik, je to špatné pro auto i tvou peněženku

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, dovolím si taky jeden dotaz k aditivu.

v servise mi jednou pan říkal, že když je nafta pod 1/4 nádrže, neprobíhá regenerace filtru. a tak jsem se rozhodl tankovat vždy když ručička klesne po čtvrt nádrže. co na to řekne ŘJ na přidávání aditiva? dává se po každém tankování množství na celou nádrž, nebo měří množství paliva? :) 

 

jestli tím tankováním spíše neškodím. díky za tip :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je kravina zas, uz z logiky  veci by vyrobce nastavil zebrave oko na ctvrtinu nadrze ne?

aditivum vstrikuje 10ml po kazdym otevreni vicka nadrze, neresi mnozstvi paliva. fapu je jedno jestli je nafta preaditivovana, dulezite je aby to aditivum tam bylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Z tohoto vyplývá, že životnost filtru je přímo úměrná spotřebě paliva - po každém natankování se totiž automaticky doplní i aditivum, a to v poměru k doplněnému palivu."
https://www.citroen.cz/svet-znacky-citroen/novinky-a-aktuality/filtr-pevnych-castic-fap-pravda-a-myty.html

Tankuj, kdy chceš, ale když už, tak minimálně 5l paliva, aby to čidlo zaznamenalo a aditivum přidalo. Nejlepší je tankovat od "prázdné" do "plné".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Ahoj,  prosím o pomoc nebo radu.

měl jsem auto v servise na dolití Eolys 176. Po dolití 3 L cca po 4 týdnech pod autem flek. V servise mi řekli, že je špatná nádržka a musí se koupit nová. Originál včetně náplně cca 15 tis.. Doma jsem nádržku vyndal, abych se přesvědčil, kde teče. Po vyjmutí jsem zjistil, že jeden unik je na vrchu, kde je bílá zátka, asi přepad. Po vydndání jsem zjistil, že je tam nějaká jehla, která byla vypadlá. Nevíte někdo, jak tam má být jehla zasunutá? Druhý unik okolo čepradla, tam bylo spadlé těsnění. Nemáte někdo zkušenost jestli se dá koupit nové těsnění, které je již popraskané. Chtěl bych to zkusit opravit než se rozhodnu pro novou nádržku. 

IMG_20200426_211941.jpg

IMG_20200426_211945.jpg

IMG_20200426_211951.jpg

IMG_20200426_212858.jpg

IMG_20200426_212912.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice ti neumím odpovědět, ale píšeš, že ti dolili Eolys 176 a na nádržce máš Powerflex. Já jen, že ty dvě se nesmí míchat.

 

A ta jehla tam snad půjde zapíchnout ne? A kdyby nešla, já bych novou za 15000Kč nekupoval, Vzal bych jinou z vrakoviště.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...