Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vyfuk na 307


gewehr

Recommended Posts

Mam 307 s motorom 1.6l - 80 kW. Hrozne mi vrzga vyfukove potrubie, pri rozbiehani, pri pridani plynu, pri radeni... jednoducho kazda vybracia vyvola take skripanie, ze sa uz clovek boji jazdit medzi ludmi. Auto leasujem uz 2 rok a rovnaku dobu sa mi to snazia v autorizovanom servise osdtanit... marne. Myslel som , ze mam hold smolu na kus, ale tieto "zvuky" som pocul aj od z inych 307-ciek s rovnakym motorom co maju ludia v okoli. Da sa s tym nieco robit? V autorizovanom servise mi povedali, ze si mam pustit radio :roll. (okrem toho ze na akurat nas...., tak to bez problem to vrzganie a skripanie prehluci aj to radio) A ine problemy s nim mam, ale tento je najhorsi. Budem rad, ked pojde po lease z domu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jeden zo spojov vyfukoveho potrubia. Davali tam aj nove vlozky (objednanie poslednej im trvalo 3 mesiace:bojim), potom to tmelili nejakym specialnym tmelom, no a naposledy ma odbili s tym, ze je to konstrukcna vada a nic s tym uz asi nenarobia. Tak by som chcel aspon vediet, kolko ludi ma takyto problem a ci to nejak vyriesili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S 307 nemám zkušenosti ale alespoň laicky:

jestli je to spoj který má fest držet, tak je ho potřeba pevně spojit (vařit - záruka?)

jestli ten spoj má pružit a být pohyblivý, tak mazat vazelínou, která snese vysokou teplotu - silikonová?

je to jen myšlenka do diskuse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
  • O 4 týdny později...
  • O 10 měsíců později...

Sorry za vytiahnutie starej temy ale mam s tymto problemom ostaru uz 2 tyzdne, najskor mi trvalo kym som to lokalizoval ale je to nejake grafitove tesnenie v koncovej casti vyfuku - vymenili mi ho ale vrzga to dalej.

Kamos na 307cc 1,6 to ma takisto a nevedia si s tym pani v Blue Boxoch rady.

Ja mam 206 1,1. Nevie niekto co s tym?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: gewehr

........ze je to konstrukcna vada a nic s tym uz asi nenarobia. .......

Konstrukční vada a ještě k tomu neporavitelná ?:o To tě dobře tahaj za nos. Vlez pod to, zalomcuj s potrubím postupně od předu dozadu amusí se na to přijít.:cool:

Mě to Jean nedělá a ani neznám nikoho komu by to dělalo.:super

[upravil dne 29/7/06 Bohumil]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...