Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Hodiny


jan.svaton

Recommended Posts

Podle popisu jsem nepochopil, jestli Ti nejde podsvit u minutových čísel a hodiny jdou normálně, anebo jestli jsou hodiny rovnoměrně podsvícené a nejsou minutová čísla.Pokud nejsou minutová čísla, zkontroluj, jestli jsou vodivé všechny napařené plošky na kabelu až k hodinám, pokud tam čísla jsou a nejsou jen podsvícená, je nějaký humus v hodinách a nejde tam světlo od žárovky podsvitu, kterou jsi, jak píšeš, měnil.Mezi žárovkou a LCD hodin je cosi jako červený papír, který dělá červenou barvu čísel.Takže je možné, že tam něco nepatřičného spadlo a stíní.

V žádném případě tomu neublížíš, když všechny spoje preventivně propájíš ;)

Ještě jedna věc, rozeber ty hodiny na prvočinitele a vyčisti všechny kontaktní plošky, co najdeš.

[upravil dne 7/8/05 Swallow]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: King_Of_The_Cheese

ja nevim, ale moc propajovat to nepujde, protoze to budou asi smd

Mohlo se ti stat, ze ses do toho skla vybil statickou, a proto to spatne sviti(stalo se mi to doma na displeji), ono to prestane, az se ta statika ztrati (muze to trvat delsi dobu) At se podari

Součástky v SMD pouzdrech jdou pájet celkem normálně, samozřejmě ne trafopájkou ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Swallow

Původně zaslal: King_Of_The_Cheese

ja nevim, ale moc propajovat to nepujde, protoze to budou asi smd

Mohlo se ti stat, ze ses do toho skla vybil statickou, a proto to spatne sviti(stalo se mi to doma na displeji), ono to prestane, az se ta statika ztrati (muze to trvat delsi dobu) At se podari

Součástky v SMD pouzdrech jdou pájet celkem normálně, samozřejmě ne trafopájkou ;)

Z Toho co jsem pochopil z jineho jeho dotazu mi vyplynulo, ze v pajeni SMD neni zbehly(jako ty) a proto jsem mu to neradil.

A co se tyká tech hodin, tak by to mohl byt spatnej kontakt na skle.

A nebo spis, co jsem psal vis, to staticke nabiti skla na hodinkach, neni to nic zavadneho, jen bude trvat nez se funkce obnoví

Jeste otazka, delalo Ti to i pred tou vymenou, a popr, kdy to zacalo

[upravil dne 7.8.05 King_Of_The_Cheese]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo pred vymenou zarovky to delalo taky, a kdy to zacalo tak to fakt nevim mam to auto chvili a uz to bylo. Myslis ze staci cekat jestli se to neobnovi? jo jeste jedna vec kdyz trochu zatlacim na displey tak to jako jde v celku dobre, ale jak to pustim tak zas to blbne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jan.svaton

jo pred vymenou zarovky to delalo taky, a kdy to zacalo tak to fakt nevim mam to auto chvili a uz to bylo. Myslis ze staci cekat jestli se to neobnovi? jo jeste jedna vec kdyz trochu zatlacim na displey tak to jako jde v celku dobre, ale jak to pustim tak zas to blbne

Takže je komplet rozeber, mezi sklem LCD a plošným spojem hodin je propojka z uhlíku a gumy, vyčisti kontakty na tom skle ( pozor na kontakty na skle, je tam slabé sklo , takže opatrně, a? neprasklne ) i na plošňáku včetně té gumové propojky ( lihem, pokud možno lékařským ) a až to uschne, dej to zase dohromady a mělo by to být good ;) Anebo ještě jedna rada, sežeň si někde tvrdou průhlednou folii, cca.0,5 mm tlustou a dej ji zvenku mezi sklo a plastový rámeček hodin.Je to prasárna, ale pomůže Ti to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...