Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tubu nebo plato?


Sirael

Recommended Posts

Čaute,

Mam na svem radiu DEH6500 od Pioneera napojeny 4 repro ve dveřích a cinch výstup pro woofer. Už jsem byl poučen, že chtít hnát woofer přímo není příliš š?astnou variantou :myslim, tak bych ten woofer chtěl prohnat přes nějakej zesíííík :cool:

Celkem často sklápím sedačky, abych převez bajka, ale plato tam může zůstat i tak.

Proto bych chtěl vědět pár názorů pro a proti.

Když tam dám tubu, tak tam vlastně může zůstat i s bajkem, když osadím plato, nevím, jakej bude zvuk bez zadních sedaček.

Jo, a co zesík,stačí nějaký mono? Nebo co tam mám nacpat, za "rozumnou cenu" ??? :D

diky za info fšem zasvěcenějším než jsem já.....což vlastně okruh rádců nijak nezužuje :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

první: a nejzásadnější věc je kolik na to máš :D

druhá: chtělo by to vědět čemu dáš v muzice přednost, sub v platě hraje ale není takový akustický tlak, takže basy necítíš. správně by měl byt prostor před membránou a za membránou vzduchotěsně uzavřen, ze své skušenosti ale mohu říci že u free-air snad není potřeba (hraje stejně se sklopenou opěrkou) což bude tvůj případ se sklopenými sedačkami. počítej ale že takovej sub nedáč do orig. plata ale napevno přidělané MDF desky min. tl.22mm, nelze ho vyndat.

třetí: tuba ve 106 zabere celej kufr, je to lacinější řešení a nechápu že si to někdo koupí, tvar naprosto nesmyslnej a zabere moc místa, zvuk vetšinou za nic nestojí, alespon s čím jsem se zatím setkal. (můj názor)

čtvrtá: pro tebe bude nejvhodnější sub který potřebuje malej box, do 106 bude stačit i něco slabšího takže moc neutratíš :D, budeš moct vyndat plato a vyndat i box a mít v případě potřeby celej prostor kufru, ahrát to bude nejlépe z těchto variant, jedinej problém bude postavit box, ale to se zvládne.

takže napiš rovnou kolik je \"rozumná cena\" každý má rozum jinde :D

počítej taky že něco stojí napájecí kabely, signálovlové, k subu, pojitka.

mk:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:super Jo, tak takhle nejak jsem si to mzslel taky, ze budu muset postavit nejakou bedynku a osadit ji reprackem.

chtel bych do toho dat max kolem 4-5tis vc. zesaku

To autii je malinky a uz ted to nejde poslouchat, jde mi jen o to ulehcit alpinum, aby se mohli v klidu venovat stredum ;)

To se da fakt postavit box tak, aby byl reprak uplne krytej a vedl z nej treba jen Basreflex? to by bylo coll, protoze bych ho nerad poskodil bajkem apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4-5tis je dost málo na něco nového zkus trošku prolistovat tento shop kde se tak pohybují ceny: http://carhifi-profi.com/shop/

reprák jde schovat i v boxu ale ten není pak zase tak malej, nejmenší a nejlepší na kvalitu je uzavřená bez basreflexu, vetší je pak basreflexová a největší je bandpass box s nejmenší kvalitou, zaleží komu co vyhovuje. o reprák se neboj to se dá vyřešit grilem neboli mřížkou přes nej.

doporučím ti ještě přečíst http://www.ahc.cz/rady.php?id=13 aby jsi získal nějakej přehled co existuje

jinak bych doporučil třebo to co má te John:super:

Helix Deep Blue 12 Single

Carpower Wanted-2/160

Carpower Kit100

Cinch kabel CA-50

cena: cca 7600,-

nevím jestli by se ti tam vešel ten box, ale při této ceně ani nemá cenu stavět, když spočítáš MDF,tlumení,potah koberec,lepidlo tak box te na 1000,- výde. na tu cenu hraje moc dobře a ve 106 to bude nášup :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmm, to se dá taky jen na bandpass typu Em-phaser a Hertz potřebuješ trošku větší kupu peněz

John: jj, už konečně to musím vytlumit, ale že by to bylo dokončení music to rozhodně ne :D určitě mě přepadně TUS :aut

[upravil dne 7/8/05 mk405]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

John: jj, už konečně to musím vytlumit, ale že by to bylo dokončení music to rozhodně ne :D určitě mě přepadně TUS :aut

[upravil dne 7/8/05 mk405]

Heh tak to je dobře snad to stačíš dodělat do toho srázku co bude v září. Jinak nakaza TUS je hrozná věc.

Sirael: škoda,že jsi neprojevil o tohle zájem už v Šebetově jsi si to mohl poslechnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...