Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 106 - výměna těsnění pod hlavou


k-ociq

Recommended Posts

šrouby změřit a pak kupovat nový,jde o to kolik mají,ne vždy se dávají nový.

jak je to myšleno změřit...ony se během času zkracují ??Jako jestli budou mít např. z původních 178 mm 170 tak je to ještě dobré a když budou mít jen 160 tak už nové?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne, casem se naopak vytahuji, takze se pak nedosahne pri predepsanem momentu toho spravneho dotazeni hlavy

A dalo by se nějak určit o kolik je to zvětšení ještě únosné a kdy už je to na koupi nových. Ty nové šrouby pasující do mojí 106ky by měly mít 176 mm na délku.

Kdyby byly moje dotazy opravdu až moc stupidní, tak to radši napište rovnou a já ty blbé šrouby radši koupím :D

[upravil dne 18/6/13 21:07 od k-ociq]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak u tohoto motoru, ale nové šrouby na můj motor mají 159 mm nové, maximální přípustná délka je 160 mm, tj. jakmile se natáhnou o více než 1 mm, je třeba dát nové. Taky teď řeším motor a hlavu a na tomhle rozhodně šetřit nebudu, šrouby půjdou nové. Uvědom si, že ty šrouby drží hlavu a blok u sebe. A že jde o naftu, tím spíš bych dal nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...
  • O 3 týdny později...

Dovolím si přihodit dotaz - auto mi žere trochu olej a zdá se, že prolíná do chladící soustavy. Ale jinak auto topí a chladí ukázkově. Takže to vypadá na Ko těsnění kolem olejového kanálu asi. Jak je to s výměnu gufírek ventilů? Přemýšlím, zda to pro sichr rovnou neudělat, když už bude hlava dole. Dá se to nějako rozumně udělat doma? Byť přemejšlím, že koupím jinou hlavu, nechám jí celou uděšlat a pak to jen přehodím.

A propos - čím byste čistili chladící okruh? Asi to bude od teho oleje přece jen zajebané ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U tohoto motoru nejdou guferka ventilů vyměnit bez demontáže hlavy, takže preventivně ano.... Udělat doma: záleží, jak jsi šikovný a technicky zdatný.... Třeba si představ, jak budeš dávat zpátky ventilovou pružinu s talířkem a klínky.... Buď na to musíš mít "frcojk", nebo musíš zaimprovizovat s tobě dostupným nářadím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechal jsem dělat v servisu-zk.těsnosti orovnání hlavy zabroušení sedel vent.,zabroušení ventilů výměna gufírek ,cena 2301 kč.Loni 18.5. v autoservisu Stanislav Kolář-  Kamenice nad Lipou.Motor HDY  ,tedy 1,1i 40kW. Už jsem to tu psal ale opět měnilo se těsnění pod hlavou,víka hlavy,výf svodů a sání ,nové rozvody-VP,Kladka řemen,nové šrouby hlavy,těsnění dříku ventilů (gufírka) Vše Victor Reinz,jen pod sání Corteco a RS zn INA + poštovné  2483kč dohromady mne toto vyšlo na necelých 5000kč ,práci nepočítám (samodomo) mimo výše uvedené práce  s hlavou.ND koupeny u Boba (dvorní dodavatel ND xantiákům) autozet nebo autodilyhulin!

Jen ještě doplním-olej se před opravou extra neztrácel mezi výměnou jestli 2?3 deci?,ale v chladiči to vypadalo hrozně a těsnění pod hlaovu bylo vinkriminovaném místě ,vlastně,spíše nebylo,ale proti tomu  na seatu ibiza (motor 022A 5000 )-tam šel taky do chlazení a než jsem nechal opravit,tak cca 1l oleje na 1000km ,něco teklo i ven z motoru!

Upraveno uživatelem dýzl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

 zdravím , potrebujem radu aké tesnenie pod hlavu kúpiť ,podla service boxu tam má ísť 0209 89 to je toto

https://eshop.autorozvody.cz/code/REINZ|RNZ[spc]61-31195-00|0|-1|0209[spc]89-8267677

a keď to vyhľadám podla kódu motora HDY tak mi to hodí toto 

https://eshop.autorozvody.cz/code/REINZ|RNZ[spc]61-33715-00|0|1559|1-88-1559-8395-100002|100223|100225-8276843

to prvé má vrtanie 73,5mm a druhé 76mm . Dík za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

tak po zrovnaní hlavy a vymene tesnenia pod hlavou problém s vodou , do 80 stupnov v pohode , okolo 90 začne zdvíhať hladinu a idú bubliny z vody prikladám aj video ,potom zopne vetrák a klesne hladina dolu , čo by to mohlo spôsobovať?

 

Upraveno uživatelem HC MAREK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hafity odvzdušnené to je dobre ,pet flašu som narval do nadržky dolial vodu a postupne chladič, termostat ,hadica kúrenia som to odzvdušnil,  do 80-85 je hladina kludna , okolo 90 začne hádzat bubliny a prudko stúpať až to tlačí von.  Bubliny sú na tom videu skusim ho vložiť ešte raz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...