Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 106 - výměna těsnění pod hlavou


k-ociq

Recommended Posts

Zdravím vás,

na youtube.com jsem našel toto video.

Nějaký chlapík tam mění těsnění hlavy (Nebo ne?, 16:45 rozbaluje to těsnění... tak to tak asi bude :D ). Podle videa to má v podstatě za půl hodiny hotové. Tak by mě zajímaly vaše zkušenosti s měněním tohohle těsnění a jestli by se to dalo stihnout za den? Půl hodina mi přijde opravdu málo.

Jinak rozhodně bych to nedělal podle youtube, ale s kamarádem, který tomu docela rozumí.

Hlavně mě zajímá, jak dlouho vám to trvalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když vyměníš jen těsnění, tak je to opravdu rychlovka. Ale potom zamrzí, když zjistíš, že to chtělo vyměnit rovnou i guferka ventilů....

No, na mojí 106ce je potřeba vyměnit těsnění pod hlavou, pak kladku(y) u rozvodů a pak ještě i tyč řízení (převodovka řízení).

Na tohleto všechno nemám najednou hned tak peníze, tak jsem si říkal, že když je v podstatě za hodinku vyměněné těsnění pod hlavou, které teď \"hoří\", tak že bych vyměnil jen toto.

Ty další věci myslím ještě nějakou dobu vydrží (snad :D), tak na ty bych se vrhnul až za nějakou dobu, až by zase byly penízky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a kladku u rozvodů vyměníš s výměnou THV, to je ta samá práce. A proč jen kladku? Rovnou řemen a vodní pumpu! Já vím, prašule....

No, předchozí majitel nechával před 2 roky a 20 000 tis. km měnit rozvody a kladky... alespoň je to teda na jedné nádrži napsané...vodní pumpa vypadá dobře, řemen je taky skoro nový

ale kladky jsou staré....nechápu...

Já vím, jakože když už je to rozebrané, tak už opravit i tohleto a toto...

ale to bych pak mohl rovnou předělat celé auto :D

a ještě.. THV chci měnit hlavně protože je protože ten olej teče... je potřeba tak litr oleje na 600 km... to snad ještě není tak hrozné, aby to vydrželo ještě tak 14 dní-měsíc

[upravil dne 9/6/13 18:27 od k-ociq]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty guferka u tohoto typu motoru vyměníš jen při demontáži hlavy, vše ostatní jde vyměnit dodatečně....

dodatečně je myšleno, že by např při výměně převodovky řízení není potřeba potřeba rozdělávat pomalu celý předek?

Pro upřesnění radši píšu odkaz toho dílu co potřebuju vyměnit.. někdo tomu říká převodovka řízení, řídící mechanismus nebo řídící tyč...

http://www.prodejdilu.cz/cs/nahradni-dily/ridici-mechanismus-2200314

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za 14 dní se do toho všeho dám s kamarádem, a uvidíme jak to dopadne.

Fakt díky za vaše rady, hlavně Hafitymu :)

Tohle fórum je fakt super :) Žádné výsměchy za hloupé dotazy nebo odpovědi typu \"stejda gúgl vole\"

Dám vědět jak to všechno dopadne :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předtím jsem si nevšiml, že je řeč o dieselu, to se omlouvám! V tom případě URČITĚ tlakovat a brousit raději taky!!!

A u tohoto motoru NOVÉ šrouby hlavy!!!

[upravil dne 11/6/2013 08:29 od Hafity]

Děkuji, že jste si dal tu práci abych se to dozvěděl, že se tady nemluvilo o dieselu :)

Nakonec jsem se domluvil s kamarádem, který je \"poloautomechanik\", že mu tam auto nechám na týden a on se na to podívá, rozebere a zjistí co a jak. Je tam potřeba stejně ještě nová tyč řízení, nějaké ty těsnění atd... (já se v tom prostě moc nevyznám no...)

A ještě ohledně těch nových šroubů - kde se dají sehnat. Je na to potřeba speciální šrouby nebo jsou v každém druhém servise?

Díky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam kde se koupí těsnění, tam se koupí i šrouby.... Jsou speciální....

a jsou ty nové šrouby do hlavy opravdu tááák moc důležité? Přecijen je to další tisícovka ....

Jsou to jen šrouby, které se oddělávají nahoře, takže k nim je přístup hned po otevření kapoty (takže bych to mohl udělat sám třeba za měsíc), nebo jsou ty šrouby různě ukryté po motoru?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady u tohoto typu motoru je výměna opravdu důležitá, pokud si to nechceš zopakovat.... Tohle by měl dělat někdo, kdo už má určité zkušenosti, což podle tvých otázek asi nehro....

To nehrozí určitě :D

Já to dělat nebudu. Povezu to kamarádovi, který se na to podívá, ten tomu rozumí. Ale protože nechci, aby u toho kamaráda stálo auto týden, než se seženou všechny díly, tak je nakoupím a rovnou mu je tam přivezu (v nějakém tom obchodě mají kontrolu kompatibility dílů zdarma, takže snad nakoupím i ty správné součástky ). Tedy šrouby jsou další položka na nákupní seznam. Díky za info :)

A taky jsem prostě přirozeně zvědavý ne? :D Liná huba holé neštěstí! :D

[upravil dne 18/6/13 19:13 od k-ociq]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...