Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zatuhnute servo


krtek 2

Recommended Posts

cavte,vznikol mi taky problem ze mi nejako stuhlo riadenie ,raz to ide celkom dobre inokedy zase ztuha,posilovac funuje oleja mam dost akurat mam na hrebenovom riadeni nadtrhnutu manzetu,chystam sa ju vymenit ale to asi az taky problem robit nemoze ,napadaju ma skor horne ulozenia tlmicov (menene este neboli) ci niesu zatuhnute nedavno mi robili plechy v servise a tam mi strelila pruzinana na tlmici , pruzinu vymenili ale lozisko ostalo povodne a od tej doby sa to riadenie zhorsilo co vy na to?,mal som aj inu 406 2.0 a tam slo servo jak vino uplne sa tocilo volantom zlahucka takze to viem porovnat ale na tejto mi to tak lahko nikdy neslo a teraz sa to zhorsilo ,preto ma napadli tie horne ulozenia tlmicov

[upravil dne 8/6/13 19:32 od krtek 2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

posilovac(hydrauliku) mam mimo riadenia(ten typ s vonkajsim valcom) tak preto mi to do hlavy nebere ze to bude problem v posilovacilebo lebo hydraulika je mimo a ta manzeta chrani len hreben riadenia a manzeta je nadtrhnuta uz dost dlho a bolo ok

[upravil dne 8/6/13 21:10 od krtek 2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak dostal som tip od kolegu je mechanik ze to bude robit ventil prepadu na servocerpadle (ten co prepusta tlak oleja ked je naplno vyrejdovane)a on mi prepusta zrejme aj pri normalnej prevadzke preto citim taky slaby ucinok serva,bud je uz omackana ocelova gulicka ktora uzatvara prepad alebo unavena pruzinka na gulicke alebo je tam spina a vynechava servo,ked to rozoberem tak dam vediet co a ako

[upravil dne 10/6/13 14:15 od krtek 2]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Možná blbost,ale u Xantií toto dělá ne posilovač řízení ale zatuhnutý kloub řízení (na hřídeli volantu ,v motorovém prostoru)Tak jsem měl obavy zda neodešlo servo ale pak jsem prostříkal ten kloub nejprv jen WD-čkem a po nějaké době konkorem (aplikuji nyní co půl roku) a je to OK .

PS vycházím z toho,že jsou ze stejného koncernu a mají x dílů stejných.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne ide tiez tazko servo a pocitaj s tym ze jedna zo zavad je na 100% aj to Ulozenie tlmica , resp lozisko. Urcite vymenit, da sa to lahko zistit. Nech ti niekto toci volantom, a ty sa pozeraj na pruzinu ci sa otaca, ak sa zasekava tak mas jasno :)... ja sa nato chystam teraz niekedy, a ked budes kupovat, urcite nekupuj take smejdy ako Monroe ... Lozisko urcite SKF

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:roker \"Kriste na nebi\" co spekulujete : Hoď přední nápravu na cihly a zatoč volantem.Pokud jde lehce,je v pr... servo,\"tedy pokud to čerpadlo co si vyměnil dává vůbec nějaký tlak\". pokud je v háji uložení tak to poznáš jakmile se toho volantu chytneš. Jestliže čerpadlo tlačí a servo nefunguje,musí se vymonovat a rozdělat,stává se že bývá v oleji bordel a tím se zasviní rozvaděč v servu..... atd.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...