Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

2.2i


tomassino

Recommended Posts

no ja tím jen naznačoval že máš za co vyměnit 2.7HDi ;) A polepšit si.

Protože chipneš 2.7 na 180kw... ale stejnym zpusobem chipneš 3.0 na 200kw..a to už je hodně slušná porce výkonu, 270koní :o:roker

Navíc než budeš chtít měnit co máš ted, snad aspon rok uteče ne? A ceny budou zas jinde...:papa

[upravil dne 5/6/13 11:55 od Mohy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2.2 benzin jsem jezdil v kamarádově 407 coupé. A vůbec to není špatný motor. Hezky se točí, ve vyšších otáčkách zvuk příjemně zhrubne, na 4válec je docela poslouchatelný. Pokud benzin do 407, tak určitě jen 2.2. Má vyvažovací hřídel, čili moc nevibruje. Na volnoběh o něm uvnitř prakticky nevíš, zvenku trochu bručí. Má výhodu v 6° převodovce. Spotřeba se dá udržet v rozumných mezích, ale vždy záleží kde auto provozuješ. Kamarád jezdí okresky a dálnce, takže má dlouhodobou 8,5 litru. Do města ten motor bude rozhodně vhodnější než HDi s FAPem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Zdravím, oživím trochu toto téma.
Koupil jsem 407 s motorem 2.2i 120kW. Při studeném startu má motor klapavý zvuk( zřejmě zdvihátka). Po zahřátí oleje na provozní teplotu má motor tichý chod. Jinak za studena startuje na drc a jede úplně bez problémově.
Je to u tohoto motoru běžný jev nebo mám nechat vyměnit zdvihátka popř. další věci ? Chystám auto na první servis oleje,rozvody, filtry ...tak jestli to zrovna neudělat při jednom. Nebo počkat co s chodem studeného motoru udělá Mobil1 0W-40 ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Tak mám po výměně rozvodů, oleje a hydroštelů. Motor ztichl, sice to není taková kultivovanost na jakou jsem byl zvyklý u Japonců, ale *neumím psát slušně* pes. Auto je ovšem zase v servise. Praskla mi hadice, zřejmě od odvětrávání kliky a vychcalo z toho půl litru oleje. Hadici sháním v Peugeotu. Bohužel odpovídající díl zatím nejsou schopní najít, přestože jsem původní hadici donesl. Já se picnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...