Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jsem v koncích :-| (Mi16 nechce jet)


voštík

Recommended Posts

Zdarte vseci, mam problemek s MI16.

Po asi dvouletem stani jsme se rozhodli ten motor pouzit do 205ky. Po mirnem boji s elektrikou to bylo na miste v pohode, mechanika taktez.

Jedine co se nedari je to, aby to normalne drzelo volnobeh. Pripada mi to jako kdyby to vrcelo na 3 valce. Semtam se rozsviti lambda. Podle registru zavad je v pytli Senzor Teploty Vzduchu

menil jsem uz:

- vaha vzduchu (bez efektu)

- vicko rozdelovace

- svicky

- rozvodak (posunuty by byt nemel - koliky sedely i po protoceni)

- volnobeznej ventil funguje (asi spravne)

- celou ECU

Nic neprineslo vytouzenou zmenu, tak jsem tady :(

Zkusime jeste vymenit vstrikovaci rampu se vstrikama, civku a mozna nejake cidla teploty (zrejme jen to modre, ostatni vliv na ECU mit nebudou)

Vstriky maji odppory 16,8-17,2 ohm, coz si myslim, ze by mohloo byt v pohode (kdyztak me opravte)

Jeste asi shodime vyfuk, je takovej pofiderni a nebudi duveru, takze by mohl byt tak zacpanej, ze by se to dusilo....

Dalsi zvlastni chovani je okolo 2500rpm, kdy se z motoru ozyva zvlastni piskani. Jako prvni nas napadly kladky na rozvodech, ale ten zvuk jde jakoby odnekud jinud. S kamosem jsme se po dlouhem usnim souboji shodli, ze je to odnekud z mista rozdelovace, podtlakoveho regulatoru nebo z te zmeti hadic okolo klapky. Mame podezreni na podtlak, ale ten je tam jen jeden (respektive 3) a rozhodne by takto piskat nemel. Zvlastne je, ze to dela jen v rozmezi asi 2200-2700rpm a hlavne pri ubrani plynu :-(

Uz jsme tim badanim ztravili more casu a uz jsme oba v koncich co by to mohlo byt... a nejlepsi by bylo, kdyby jsme meli do soboty hotovo.

Kdobyste mel nejaky napad co s tema otackama, nebo co by jeste mohlo zpusobovat to piskani u dloho odstaveneho motoru, tak prosim nevahejte a piste, piste :D

Dekuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...