Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Je tu mezi námi statik,stavbař, zedník aneb ZOUFALEC POTŘEBUJE RADU!!!


Rejty

Je tu mezi námi statik,stavbař, zedník aneb ZOUFALEC POTŘEBUJE RADU!!!  

  1. 1. Je tu mezi námi statik,stavbař, zedník aneb ZOUFALEC POTŘEBUJE RADU!!!

    • Nechat stodolu, vystavit sloupy a zeď
      2
    • Zbourat stodolu a nechat jen dům.
      14

  • Prosím přihlaste se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Recommended Posts

zdravíčko...je mezi námi klubáky nějaký stavbař, statik, zedník??? Potřebuji poradit??

Situace je taká.:)

Mám chalupu na pozemku, kde spodní voda dosahuje výšky 1 metr pod úrověň země. Na chalupu(dům barák, říkejme tomu jak chceme) navazují 2 stodoly rozdělené v půli opěrnými sloupy a zdí, která přechází ve štít. krovy sů svázané dohromady s krovy na domě, což bude vidět i na fotkách a celé je to pod jednů střechů.

Problém je následující. Dům stojí v pořádku kde má, na některých místech navlhlé zdivo. ovšem z 1/3 na nejkritičtějších místech je podřezaný. Nejvíc mna trápí stodoly.. V půlce stodol, v místě kde jsou rozděleny sloupy se štítem se vysypala opěrná zeď(což by mne ani netrápilo), ale vzalo to sebou i 1 celý sloup a druhý je nakloněný. Celá stodola se posunula o 20-25 cm bokem(zkroutilo se to jako do spirály) Co teď s tím? Můj otec navrhuje PODEPŘENOU stodolu nechat a vystavit nové opěrné sloupy a posadit to na ně. Já navrhuji extrémní řešení(viz hlasování). Stodoly pomaličku rozebrat a kompletně zrušit. Z materiálu(Chotěvické cihly!!!)vystavit chybějící štít na domě a ze zbytku materiálu vystavit štít a do budoucna garáž a pergolu. Prosím jestli by jste měli kontakt nebo byl mezi námi nějaký statik. potřebuji radu... jsem v rozpoložení, že nevím co s tím...otec na mrtvém bodě.Nebavme se o tom kolik tam je práce( JE JÍ NESKUTEČNĚ MOC) já bych tam pracoval až bych umřel, mám k tomu moc velký citový vztah abych to prodal.. jednou tam dožiji..... Zkusme se o návrzích pobavit a moc děkuji za odpovědi.. Rejty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

20-25cm je hodně...I z těch fotek těch podpěr je tam hromada...Navíc na otázku jsi si prakticky odpověděl sám, stodolu nechceš, chceš garáž a pergolu...Takže já jsem hlasoval pro rozebrat + zrušit.

V práci statika máme, avšak nějak nevím jak ho do toho uvrtat, aby to bylo co k čemu (a zadarmo) :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem původně napsat, že různá úložná místa (na zahradní techniku apod.) se u baráku vždy hodí. Dnes bych poměr obytné x užitkové prostory udělal úplně jinak. Ale po shlédnutí fotek je volba jasná. Stodola pryč a zužitkovat co nejvíc materiálu, pokud to bude ekonomicky výhodné (někdy je levnější staré prodat a nové koupit).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem statik ani stavař, ale mám taky starej barák. po zkušenostech a podle fotek jednoznačně zbourat celé a postavit nové. Vyjde to levněji a bude to rychlejší. To ovšem nechceš, taže aspoň zbourat tu stodolu. Já si taky nedal poradit a rekonstruuju ten starej barák a dneska jednoznačně vidím, že to byla zásadní chyba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O dům mi nejde, tomu nic vcelku není.. ten bude stát kde stojí.vlhko v něm není, soused tam větrá když tam nejsme..ale stodoly mne trápí.....malej chlív s propadlym stropem jde k zemi určitě..ale ty zbyvající 2 zatím nevím....

[upravil dne 19/5/13 10:08 od Rejty]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem konečně kuknul na fota,sorry včera jsme sušili seno atd.dcerka ještě není online.Ale z toho co jsem viděl,můžu říct - s chlívkem není co řešit zatékala střecha došlo k zrušení pozednice + zdi - pryč s ním. S tou stodolou-není vidět celková deformace stavby.Spíše je nutno se na to dívat z kontextu příčiny problému a tvých představ do budoucna: Tzn: spadlo to kvůli špatnému podloží -spodní voda- nestabilita,nebo jiná příčina.A jak přesně chceš aby to tam v budoucnosti vypadalo/k čemu to sloužilo:myslim .To je to hlavní od čeho se pojede dál.Na jednom fotu je vidět podmáčená zem u spadlého sloupu/op. zdi. Jestli je problém se spodní vodou- není co řešit musí to jít pryč,jelikož se tím narušuje statika celého objektu a případná renovace neřeší pravou příčinu- jde o vyhazování peněz. Opravíš to a ujede to znovu tady,nebo jinde. Takže pokud to vidím správně - chlívek KO,stodola krovy úžasné - origoš zámky spojů + vypadají suché a zdravé -nejlépe použít se stejnými proporcemi staré střechy na novou:Dspolečně se zdravými cihlami.Po tomto,,MALÉM \" úkolu vyřešit základy - odvod spodní vody-drenáže.Spodní vodu budu taky řešit, při delších deštěch jde do kotelny ;) Jinak čeká Tě práce jako na kostele:papa

Zatím se měj přeji hodně zdaru a osvícení při řešení problémů- ať se v tom nemácháš.:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zapoměl dát celkový pohled od silnice...dle mne ta zed spadla prostě jen ze špatné udržby..maly chlívk ten sem chtěl už dlouho srovnat se zemí....

ALe dle mne je to kombinace vody ze střechy když vidím ten okap,tak se mlátím do hlavy+ta spodní voda...kolem obytné části odvody a drenáže jsou....jeste od stodoly musím udělat..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tóž poslóchej kémó. Původně jsem hlasoval pro ,,demolition aktion\":bacha Ale tyto fota celé situace objektu to vrhají do úplně odlišného světla:mrk Protože jsem měl zato,že je to skroucený jak paragraf!!! Ale nevidím nikde větší kroucanec objektu.Je pravdou,že reál může být jiný,ale vidím to takto: To zhroucení bylo způsobeno vadným okapem v místě -je dam dle fota pouze místní podmáčení ,proto se sypla zeď + sloup po delším neřešení - spodní voda by šla zespodu objektu přímo do zdiva a po čase by se rozpadaly cihly a výsledek takistý!!! Z pohledu od silnice bys tam měl dvě garáže,nebo garáž a místnost-krytou bebechárnu-možná krytou pergolozasedačku:D Tak to vypadá-pokud se nemýlím,že by spíše stálo za to zafixovat místo narušení-což zčásti jste udělali;), potom vymyslet způsob jak hydraulikou-atd. dostat konstrukci zpět a postavit nový sloup+ zeď - hlavně s rozumem a opatrně. Jak je vidno ze záběrů - voda se bude tlačit z kopce za barákem.tzn. dokola udělat drenáž-svést tuto vodu do nádrže dolů-ne do studny a máš i užitkovou vodu na záchody /zalívání atd. Tak to vidím nyní alespoň já osobně,potom hlavně záleží, jaké máš ty sám s objektem plány-možná to stejně zbouráž a vytvoříš něco od gruntu jinak :myslim

Domluv se s dobrým zedníkem-praktikem,který je z okolí a s ním to prober.:roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...