Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

vysledky diagnostiky


Dendy 406 2,2 HDi

Recommended Posts

dobry den, bol som v Peugeote (auto alba bratislava) na diagnostike lebo nepoznam nikoho s pocitacom a vyhodilo to par zavad ale moc sa v tych skratkach neorientujem a nieje mi ani znama zavaznost tych hlaseni. keby ste mi poradili co s tym dalej, ci to je bezne a podobne:

sdruzený prístroj: vzdálená predchozí závada

info. o otáčkách motoru. obdržená hodnota není správná.

info. o teplote chladící kapaliny. obdržená hodnota není správná

počítač motoru: trvalá závada, obvod relé žhavení před-po startu. zablokované relé trvalá závada, fric (funkce chlazení integrovaná v počítači) koherence medzi rychlostí ventilátoru chlazení motoru a požadavkem.

ale ventilátor chladica mi vymienaju prave lebo bol nefunkcny. a neprislo sa nato tak ze by sa prehrievala voda+motor, ale nahodou ked som bol na udrzbe s klimatizáciou. dakujem za odpovede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no je objednany ale snad pojde po vymene.. znervoznila ma len ta zprava o nepresnosti teploty lebo ja s nefunkcnym ventilatorom beham bohvie ako dlho, ale nikdy sa \"neuvaril\" len ma napadlo ci sa nedialo to ze mozno sa aj varila voda ale mi to neukazalo.. ale ked hovoris ze to ostatne su banality tak som kludny. dakujem za odpoved-prajem pekny den! ;)

[Edited on 17/5/13 16:23 by Dendy 406 2,2 HDi]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemusíš sa báť. nič ti neuvarí. aj keď budeš mať ventilátor funkčný málo kedy ti ho zopne. chybu koherencie aj mne vyhadzovalo hlavne vtedy keď som skúsil cez diagnostiku test ventilátora. vymenia ti a bude to ok. ostatné sú fakt banality. z času na čas to aj mne diagnostika vyhodila ale nič sa nedialo. a to relé žhavenia. tam budú pravdepodobne odídené žhaviče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Arino. Ono je to tak. Prides do servisu a povies len ze pichnite to na pc a vycitajte zavady. Oni to tak spravia, presne ako si povedal. Ked im povies ak najdete nejaku chybu tak to opravte tak to opravia.

A dalsia vec je ze keby mu povedali ze co ma opravovat tak by si srali do vlastneho hniezda. Povedia ti ze co mas vymenit a ty si to vymenis vo vlastnej rezii a oni nezarobia.

V servise ti spravia len to o co ich poziadas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

svata pravda.. ja mam vyborneho mechanika v odbornom servise ale nema pocitac a ja nemam peniaze na orig. diely (pokial to nieje nevyhnutne) ani na ich normohodiny.. a ak uz by som nieco vazne riesil ako prve sa rad opytam na tomto fore kde mi vsetci chcu len poradit a nie ma osklbat! zaco som mimochodom velmi vdacny.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Dnes: Korekce na 3. válci 115-119 %, takže to je jasný... (1. válec 91%, druhý 91%, čtvrtý 99%)

Dále v přístrojovém štítu:

vzdálená trvalá závada. Informace o teplotě oleje. Obdržená hodnota není správná...

co to může být za závadu? Teploměr oleje tam nemám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...