Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

A je to venku.😂

Původcem koronaviru COVID-19 je Jára Cimrman. V letech 1915 – 1919 se věnoval výzkumu virů, bakterií a epidemií, protože chtěl s jejich pomocí zastavit první světovou válku. Počítal, že po nakažení všech bojujících stran všichni vyhlásí kapitulaci a po podepsání míru dostanou od Járy vakcínu na uzdravení. První vytvořený virus poslal Jára v roce 1917 do Španělska na testy. Ovšem v laboratoři jim utekly myši. Ty pak roznesly virus mezi lidi. Na tzv. Cimrmanovu španělskou chřipku zemřelo asi 50 milionů lidí. Supr výsledek. Jára pak do konce války vyvínul nový virus, ovšem nemohl najít dobrovolníky na testování. 90%-ní pravděpodobnost úmrtí se všem zdála jako příliš velké riziko. Nevím proč. Cimrman nakonec virus otestoval na sobě. Infikace byla úspěšná, vakcína proti viru selhala a tak ho ohrožoval těžký zápal plic. Nakonec pomohla slivovice od strýčka z Valašska v podobě 50-litrového demižonu. Virus souboj se slivovicí prohrál.

 

2. ČÁST: Když se Cimrman vyléčil a vystřízlivěl vedle prázdného demižonu, uviděl na radnici novou československou vlajku. (kterou kdysi sám navrhnul a vyrobil ze dvou kusů roztrhaných kalhot bílé a červené barvy a ozdobil modrými kalhotkami Boženy Němcové, které mu darovala v mládí po nevinné procházce po Petříně.) Bylo po válce, jaro 1919. Jára spočítal podle složitého statistického vzorce, že další světová válka bude za sto let. (to ještě nevěděl, že za měsíc v Německu jistý desátník Hitler dostane průjem. Při útěku na záchod zakopne, upadne na hlavu a vyvolá válku již za 20 let.) Jára chtěl virus svěřit nejmoudřejší armádě, což byla dle něj ta čínská, neboť z Číny pocházeli v minulosti největší mudrci. Zakonzervoval virus, nazval ho COVID-19 (Cimrmanův Odzkoušený VIrový Destruktor, rok výroby 1919). Čínské armádě pak přišel balíček s příkazem „COVID-19, otevřít za sto let.“ Armáda balíček uložila v laboratoři ve Wu-Chanu a v prosinci 2019 ho otevřela. Zbytek příběhu už znáte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás v kanclu dobrý. Zatím to máme pod kontrolou.
Dnes ráno jeden kolega kýchnul u kávovaru, tak jsme ho umlátili lopatou a posypali vápnem. Než kýchl naposled, mlel cosi o pylové sezóně, ale kdo by to riskoval, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když Graham Bell vynalezl telefon, měl už tři zmeškané hovory od Járy Cimrmana.

 

Včera ve 3 hod. v noci u mě zvonil soused.

Normálně přišel ve 3 hod. v noci a zazvonil!

Sem se tak lekl, že mi málem vypadla vrtačka z ruky.

 

Když žena říká "Cože?“ tak není hluchá.

Je jen milá a dává ti šanci říct svůj názor lépe, neboli opačně..

 

Muži mají také city. Například cítí hlad.

 

"Seznámila jsem se s perfektním chlapem.

On měl peníze a já zkušenosti." "A jak to dopadlo?"

"Teď mám peníze já a on zkušenosti."

 

Nedávný průzkum ukázal, že žena s mírnou obezitou žije déle než muž, který se o tom zmíní.

 

Ukrajinská armáda povolala všechny vojenské zálohy.

V celé západní Evropě se zastavily stavební práce.

 

Nejlepší způsob, jak si zapamatovat narozeniny své ženy, je jednou na ně zapomenout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dvě otázky:
1.) Těhotná žena, která má 8 dětí, z toho 3 hluché, 2 slepé a 1 mentalne postižené a ona sama ma syfilis. Doporučili byste ji potrat?

2.) Máte si zvolit důstojného vůdce národu pro budoucnost. Máte 3 kandidáty na vyber:

... A: Je to zkorumpovaný politik, svoje myšlenky konzultuje s astrologem, ma 2 milenky, fajci jednu cigaretu za druhou a denně vypije aj 10 pohárů Martini.

B: Dalšího 2-krat vyhodili z úřadu, vstává az na oběd, na univerzitě byl na opiu a denně vypil láhev whisky a fajčí jednu cigaretu za druhou.

😄 Poslední je významný vojenský hrdina, je vegetarián, nefajčí, příležitostně si dá maximálně nějaké pivko, nepodvádí manželku, ani nemá žádné aféry.

Vybrali jste kandidata C ? Jen pro informaci, první byl Franklin D. Roosevelt, druhý Winston Churchill a třetí Adolf Hitler.
A na otázku potratu jste odpověděli "ano"? Tak potom jste zabili Beethovena... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   1 registrovaný uživatel

×
×
  • Vytvořit...